Resultater 2017

Antal løbere: 230
Odder Halvmaraton 2017 – 21 km – KVINDER
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
1 Henriette Brund Aarhus 1900 42 01:34:40
2 Regina Aagaard Skanderborg Skanderborg løbeklub / Sparkron 38 01:37:25
3 Vibeke Thorsø Prefa 34 01:41:10
4 Mette Nordskov Munk Odder OAM 38 01:41:25
5 Randi Scheel Beder BMI Motion 44 01:41:30
6 Ellen Petersen Odder Lillemosegaard 58 01:41:55
7 Sabrina Brink Odder Odder Højskole 20 01:43:19
8 Camilla Lykke Aarhus 26 01:43:15
9 Gitte Kiplev Odder 44 01:43:47
10 H H Odder 42 01:45:17
11 Grethe Nielsen Aarhus 1900 65 01:49:29
12 Ditte Kisendal Århus 22 01:50:08
13 Julie Ravn Elbæk Eftertskole 16 01:50:19
14 Mette Flarup Aarhus 30 01:50:33
15 Nana Kyed Odder 43 01:51:31
16 Dorte Damberg Aarhus 1900 48 01:51:45
17 Heidi Kejser Odder OAM 51 01:51:57
18 Gitte Øvlisen Søndergaard OAM 39 01:53:42
19 Naja G. Jørgensen Odder OAM 36 01:53:42
20 Anette Dannemann Odder 53 01:55:34
21 Pernille Karlsson Mørke 52 01:56:04
22 Louise Jakobsen Aarhus C 24 01:56:39
23 Lotte Mousten Byrsing Haderslev 23 01:57:55
24 Mette Mose Horsens 40 01:58:17
25 Agnete Lingren Jepsen Aarhus C 22 01:58:59
26 Emma Grum-Schwensen Skanderborg 28 01:59:08
27 Mona Slyngborg Odder OTC 50 01:59:41
28 Merete Graabæk Aarhus 1900 61 02:00:25
29 Anita Lingren 48 02:01:14
30 Britta Houmann Sørensen Odder OAM 70 02:03:45
31 Camilla Reese Gylling Efterskole 17 02:04:42
32 Helle Reese Gylling Efterskole 45 02:04:43
33 Henriette Juul Nielsen Elbæk Eftertskole 16 02:05:05
34 Lærke Popp Elbæk Eftertskole 17 02:05:05
35 Rie Storgaard Egaa 47 02:07:08
36 Louise Homann Sørensen Tranbjerg J Tranbjerg Løber 43 02:07:08
37 Laura Brandt Elbæk Eftertskole 16 02:07:10
38 Julie Frydendal Gylling Efterskole 17 02:09:34
39 Henriette Johannsen Skødstrup 116 02:10:48
40 Mette Birk Aarhus 1900 43 02:13:00
41 Laila Kühnau Hovedgård 42 02:15:10
42 Kirsten Mousten Haderslev -1 02:15:43
43 Doreen Iversen Brande 61 02:15:59
44 Kirsten Marthedal Aarhus 1900 67 02:16:32
45 Jeanette Rugaard Christensen Tranbjerg Tranbjerg løber 50 02:16:40
46 Stella Bentzen Aarhus 1900 40 02:16:55
47 Kirsten Nørkjær Aarhus 1900 52 02:17:00
48 Line Olesen Elbæk Eftertskole 16 02:18:29
49 Lene Møller Petersen Odder 50 02:19:35
50 Lotte Frandsen Aarhus 1900 60 02:21:00
51 Merete Spliid Aarhus 1900 54 02:21:03
52 Lærke Broch Skov Gylling Efterskole 17 02:21:15
53 Lis Dalsgaard Odder Odder Atletik og Motion 58 02:22:17
54 Janne Sørensen OTC 23 02:26:41
55 Lykke Ankersen Tranbjerg J Tranbjerg Løber 45 02:28:55
56 Gitte Christensen Odder 52 02:29:49
57 Mia Knudsen Aarhus 1900 49 02:30:02
58 Anna-Grethe Thomsen Jacob Paarsgaard Thomsen 64 02:35:59
59 Susanne Hegaard Madsen Esbjerg N 54 02:38:24
60 Signe Kyndesen Mørke ingen 46 02:42:50
Amalie Skov Elbæk Eftertskole 16 ikke registreret
Anna Rasmussen Hinnerup 25 ikke registreret
Dorrit Thomhav Hørlyck Aarhus 1900 62 ikke registreret
Ebba Sørensen Odder OAM 73 ikke registreret
Johanne Jacobsen Beder FFD Kralupy Tri 45 ikke registreret
Kirsten Aagaard Hundslund 56 ikke registreret
Laura Bruun Viborg Team Turtles 22 ikke registreret
Sanne Eskildsen Odder OAM 47 ikke registreret
Odder Halvmaraton 2017 – 21 km – MÆND
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
1 Martin Steen Thomsen OTC 22 01:17:58
2 Kenneth Madsen Aarhus 1900 54 01:21:14
3 Jacob Simonsen Galten 22 01:22:32
4 Frederik Bruun Jensen Hellerup Sparta 22 01:23:23
5 Niels Nørgaard Århus Aarhus 1900 A/M 35 01:24:12
6 Jakob Worm Aarhus 1900 36 01:24:15
7 Daniel Nyby Christensen Odder OAM 27 01:25:07
8 Niels Tinglef Odder OAM 45 01:26:49
9 Jakob Westphall Gedved Odder Atletik og Motion 48 01:28:55
10 Morten Søndergaard Thomsen Odder OAM 31 01:29:12
11 Mourad Ben Hassine Aarhus 1900 50 01:31:59
12 Rene Jakobsen Aarhus 1900 42 01:32:03
13 Jesper Dyhr OTC 25 01:32:51
14 Henrik Toft Aarhus 1900 50 01:33:14
15 Mads Daugbjerg Åbyhøj 43 01:33:23
16 Jesper Søndergaard Aarhus 1900 61 01:33:29
17 Jan Hansen Aarhus 1900 47 01:34:07
18 Peter Eld Aarhus 1900 55 01:34:23
19 Kim Skaadegaard Aarhus 1900 53 01:34:40
20 Kristian Knudsen Gylling Efterskole 16 01:34:49
21 Anders Klaris Gylling Efterskole 17 01:34:50
22 John Øllgaard Pedersen Viborg Viborg am 54 01:34:57
23 Klaus Duelund Brædstrup Nim IF 42 01:35:17
24 Martin Gran Jordrup 40 01:35:35
25 Søren Madsen Skanderborg Tri8660 31 01:35:37
26 Sune Kempel Odder 29 01:35:40
27 ? ? ? ? 01:35:43
28 Kim Christensen BMI Motion 45 01:35:44
29 Allan Provst Odder 42 01:36:24
30 Christian Dannemann København S 25 01:36:44
31 Torben Langberg OTC 53 01:36:50
32 Jesper Østergaard Skanderborg 29 01:36:53
33 Michael Jørgen Hansen Skanderborg Skanderborg Løbeklub 38 01:37:11
34 Claus Fleron Odder OAM 50 01:37:59
35 Villy Høg Skanderborg Løbeklub 59 01:38:02
36 Steen Skakke Aarhus 1900 56 01:38:14
37 Johnni Buchholdt Odder OAM 42 01:38:37
38 René Larsen Odder OAM 51 01:38:42
39 Thor Thorsen Odder 54 01:38:46
40 Mogens Jensen BMI Motion 49 01:39:10
41 Simon Midtgaard Hansen Århus N Lillemosegaard 32 01:39:34
42 Karsten Kristensen Hundslund 46 01:39:45
43 Peter Strandby Palm Hansen 8210 MTM motion 39 01:40:10
44 Anders Juel Nielsen Odder 22 01:40:19
45 Martin Elkjær Solbjerg 41 01:40:26
46 Allan Dam Heinsvig Odder OTC 39 01:41:21
47 Jesper Severin Nielsen Århus C Cykelholdet 24 01:41:21
48 Lars Christoffersen Skanderborg Skanderborg løbeklub 50 01:41:32
49 Peter Bjoernholt Højbjerg Stibo IF 50 01:41:40
50 Jens Sander Pedersen Elbæk Eftertskole 17 01:41:45
51 Niklas Kanstrup Elbæk Eftertskole 17 01:41:45
52 Alf Klærke Skanderborg Skanderborg Løbeklub 66 01:41:50
53 John Fjord Odder OAM 43 01:42:07
54 Søren Strandby Andersen Solbjerg 42 01:42:29
55 Peter Jegsen Spøttrup 47 01:42:49
56 Jesper Ulsted 40 01:43:24
57 Morten Hejgaard Nielsen BMI Motion 59 01:44:07
58 Victor Scanning Gylling Efterskole 18 01:44:49
59 Jørn Rokkjær Aarhus 1900 59 01:45:04
60 Anders Jacobsen OTC 26 01:45:18
61 Jeppe Nørgaard OTC 23 01:45:18
62 Erling Brødbæk BMI Motion 55 01:45:25
63 Jørgen Orehøj Erichsen Odder OAM 43 01:45:45
64 Niels Kridal Gylling Efterskole 43 01:45:53
65 Bjarne Skov Gylling Efterskole 46 01:46:30
66 Mogens Slyngborg Odder OTC 50 01:46:43
67 Peter Schou Aarhus 62 01:46:43
68 Henrik Bache Jensen Odder OAM 41 01:46:57
69 Jørn Christoffersen Gylling Efterskole 55 01:47:47
70 Henning Stidsen Helsingør Helsingør 57 01:48:24
71 Rene Aagaard Odder Odder Atletik og Motion 48 01:48:24
72 Claus Bruun Odder OAM 52 01:48:58
73 Torben Kjær Nielsen Aarhus 1900 41 01:49:14
74 Magnus Hoffmann Elbæk Eftertskole 15 01:49:24
75 Jesper Brinch Korsbakke Horsens Skanderborg Løbeklub 24 01:49:45
76 Nikolaj Storgaard Petersen 8300 18 01:50:46
77 Kjell Bojlesen Odder OAM 68 01:50:50
78 Jakob Dyhr Simonsen Skanderborg 42 01:50:53
79 Jimmy Henry Gaarsdal Balle Odder privat 56 01:50:54
80 Jesper Mark Wenzel Skanderborg 45 01:51:03
81 Allan Bærnthsen Hovedgård 44 01:51:17
82 Ove Eldrup Nielsen Vejle 61 01:51:33
83 Frederik Wahlqvist Odder Team Wahlqvist 24 01:51:38
84 Asbjørn Melvej Elbæk Eftertskole 17 01:51:39
85 Jon Calvin Nielsen Horsens 52 01:51:45
86 Morten William Pedersen 38 01:52:17
87 Anders Kallesøe Malling 35 01:52:19
88 Jesper Wienberg Horsens Tronier Nedbrydning 39 01:52:19
89 Finn Iversen Brande 61 01:52:37
90 Lars Julius Hammel Hammel Gf, Løb & Motion 48 01:52:38
91 morten S Julius Hammel Hammel GF løb & motion 21 01:52:38
92 Stefan Kjerkegaard Beder 43 01:52:44
93 Peter Bie Ladefoged Juelsminde horsens all runners 45 01:53:00
94 Ole Kristensen Galten Galten Løberne 54 01:53:39
95 Jacob Yding Sørensen Odder OAM 46 01:53:43
96 Jesper Koch Gylling Efterskole 16 01:53:57
97 Kristoffer Kissmeyer Gylling Efterskole 15 01:53:59
98 Palle Falkenberg Malling 42 01:54:05
99 Preben Pedersen Odder 51 01:55:12
100 Michael Soelberg Pedersen Horsens Jack the Ripper 51 01:55:28
101 Steven Kronholm Tranbjerg Løber 43 01:55:29
102 Rasmus Ladefoged Dinnesen Solbjerg Klanen 42 01:55:33
103 Carsten Dalsgaard Aarhus 1900 62 01:55:34
104 Anders Appel Rasmussen Odder Galten FS 19 01:55:58
105 Klaus Rasmussen Galten Galten FS 47 01:55:58
106 Anders Gisselmann BMI Motion 40 01:56:08
107 Jacob Petersen Odder 46 01:56:10
108 Bjarne Graversgaard Tranbjerg Tranbjerg Løber 54 01:56:17
109 Jacob Lund Sønderbæk Holstebro 34 01:56:22
110 Mads Krarup Silkeborg 43 01:56:24
111 Henrik Jensen Tranbjerg 39 01:56:57
112 Søren Krarup Århus V 41 01:57:19
113 Morten Korsgaard Odder odder atletik 49 01:57:22
114 Thorsten Holst Laursen Skanderborg 44 01:58:48
115 Carl Møller Elbæk Eftertskole 16 01:59:07
116 Bjarne Hansen Aarhus 1900 53 01:59:10
117 Preben Norup Brædstrup 64 01:59:12
118 Jørgen Kjersgaard Odder 55 01:59:49
119 Rasmus Bie Barrit 39 02:00:34
120 Benjamin Wahlqvist Horsens 22 02:00:39
121 Per Thaulov Hadsten 51 02:00:49
122 Guido van Gucht Odder OTC 39 02:00:54
123 Peter Wulff Gylling Efterskole 16 02:00:58
124 Henning Holm Rasmussen Odder 46 02:01:34
125 Magnus Poulsen Elbæk Eftertskole 17 02:02:00
126 Laurits W. Jørgensen Gylling Efterskole 15 02:02:25
127 Peter Todbjerg Hansen Aarhus 1900 52 02:03:09
128 Peter Dahlin Odder 53 02:03:40
129 Tomas Kjær Odder OTC 42 02:04:02
130 Henning Boldsen Odder 65 02:04:40
131 Magnus Munk Højbjerg 23 02:06:20
132 Poul Erik Petersen Løsning 72 02:07:18
133 Flemming Sørensen Horsens 49 02:07:23
134 Klaus Braad Aarhus 1900 55 02:08:39
135 Kristian Lomholt Gylling Efterskole 16 02:08:53
136 Kasper Bang Odder Odder Højskole 20 02:09:08
137 Ole Hadenfeldt Aarhus 1900 54 02:10:15
138 Lars Grønlund Odder 52 02:10:33
139 Mads Thernøe Slagelse 44 02:10:35
140 Lars Thim Odder OAM 48 02:11:18
141 Gudjon Vestergaard Stenderup 45 02:11:57
142 Jimmi Birk Nielsenb 66 02:12:59
143 Christian Toft Elbæk Eftertskole 28 02:13:10
144 Albert Larsen Gylling Efterskole 16 02:13:34
145 Kenneth Richardt Jensen Løgstør Svinetræning Hvalpsund 42 02:14:29
146 Jan Marcussen Odder 44 02:14:30
147 Poul Sørensen Odder OTC 52 02:14:34
148 Erik Roholt Jensen Aarhus 1900 71 02:14:57
149 Sonny Moric Hovedgård 46 02:15:10
150 Keiichi Ishibori Harlev J 75 02:17:27
151 Kim N K Sørensen Hørning 43 02:18:43
152 Asbjørn Thernøe Gedved Løbeklubben 42 02:18:43
153 Casper Andsager Elbæk Eftertskole 16 02:19:34
154 Juan Ramirez Montevideo 61 02:19:35
155 Henning Haahr Varde 51 02:19:43
156 Miller Janum Klanen 43 02:21:26
157 Oskar Scanning Gylling Efterskole 16 02:21:26
158 Malte Jensen Gylling Efterskole 15 02:22:03
159 Benny Jensen Odder OTC 49 02:23:02
160 Olafur Munk Højbjerg 48 02:23:17
161 Lars Wahlqvist Horsens AH Industries 45 02:23:44
162 Nikolaj Klit Gistrup 38 02:24:14
163 Rasmus Blicher Odder Odder 38 02:24:14
164 Sebastian Telling Gylling Efterskole 15 02:24:42
165 Christian Fenneberg-Hansen Odder Odder Højskole 26 02:25:54
166 Peter Midtgaard Hansen Lillemosegaard 28 02:27:38
167 Jonathan Wahlqvist Odder Team Wahlqvist 22 02:33:51
168 Simon Winge Stride Horsens 50 02:37:27
169 Tobias Bregendal Gylling Efterskole 16 02:37:27
170 Kim Vevest Madsen Esbjerg 56 02:42:49
Allan Birk Jakobsen Silkeborg 42 ikke registreret
Bjarne Jacobsen Odder OTC 58 ikke registreret
Carsten René Nielsen Aarhus C RunningWild / Klub 100 Marathon 50 ikke registreret
Christian Klarskov Andersen Stavanger Lev på kanten løb 31 ikke registreret
Christian Ø.B. Hansen Holstebro Fusion Sport Holstebro 33 ikke registreret
Christoffer Pilgaard Gylling Efterskole 17 ikke registreret
Daniel Andersen Viborg Team Turtles 26 ikke registreret
Frank Murberg Gylling Efterskole 55 ikke registreret
Frederik Tommerup Bruun Aarhus N 25 ikke registreret
Henning Thuesen Odder OAM 51 ikke registreret
Henrik Munck Odder Lillemosegaard 55 ikke registreret
Jan Nielsen 46 ikke registreret
Jan Berg Andersen Hasselager Tranbjerg Løber 47 ikke registreret
Jan Kragh Jensen Tranbjerg 40 ikke registreret
Jens Due Jensen Odder OAM 38 ikke registreret
Jesper Bøgild 48 ikke registreret
Jesper Wagner Aarhus Jacob Paarsgaard Thomsen 29 ikke registreret
Johannes Kruse Aarhus C 21 ikke registreret
John Månsson Højbjerg SiB 31 ikke registreret
Karl Munk Højbjerg 20 ikke registreret
Mads Wulff Gylling Efterskole 16 ikke registreret
Patrick Pedersen Odder 21 ikke registreret
Poul Erik Eskildsen Mårslet 54 ikke registreret
Jonas Mathiesen Odder 21 ikke registreret
Stefan Anand Hammer Århus N 25 ikke registreret
Stig Kronvold Foodfix.dk 45 ikke registreret
Svend Erik Rasmussen Brande Brande Motion 54 ikke registreret
Søren Laursen Åbyhøj 33 ikke registreret
Thomas Honoré Jensen Hasselager 17 ikke registreret
Thomas Krogh Odder 46 ikke registreret
Thomas Nørgaard Ry 42 ikke registreret
Thomas Reese Skanderborg 41 ikke registreret
Tommy Kjærlund Holstebro 50 ikke registreret
Tommy Tolstrup Hasselager 38 ikke registreret
Victor Gade Gylling Efterskole 16 ikke registreret
Ian Mason Odder 60 ikke registreret
Jakob Hjarsø Odder Odder Højskole 22 ikke registreret

 

Hovedsponsor: