Resultater 2008

Kvinder

Mænd

Gruppevindere

Kvinder
Nr Plac Navn Tid Alder Klub
867 1 Majken Rahbek Thyssen 1:23:56 32 Altetica
841 2 Lisbeth Kjærgaard 1:28:11 36  
854 3 Lærke Mikkelsen 1:29:16 23  
468 4 Astrid Bernhard 1:31:20 41 BMI
501 5 Lilly Jeppesen 1:34:36 57 Vejle IF
773 6 Connie Christensen 1:36:16 48 Århus 1900 A/S
851 7 Karin Rokohl 1:36:44 39  
776 8 Grethe Nielsen 1:38:09 56 Århus 1900 A/S
836 9 Ulla Gadeberg Vinther 1:38:16 42 Atletica
345 10 Lene Johansen 1:38:25 49 Hinnerupløberen
520 11 Liselotte Kristoffersen 1:39:06 41 Odder Atletik & Motion
385 12 Trudy Meijer Karsbech 1:40:13 41  
768 13 Gitte Sørensen 1:40:24 44 Århus 1900 A/S
419 14 Ebba Sørensen 1:40:46 64 Odder Atletik & Motion
522 15 Laila Breum 1:40:50 48 Odder Atletik & Motion
432 16 Regina Hansen 1:42:12 29 Nordea Østjylland
500 17 Hanne Rasmussen 1:42:23 45 Odder Atletik & Motion
532 18 Lise Skjold Kirkeby 1:42:44 47 Odder Atletik & Motion
410 19 Vibike Gjørup 1:43:42 41 Viborg
473 20 Søs Bousgaard Mortensen 1:44:10 26 Aarhus Fremad atletik
691 21 Gitte Renee Jørgensen 1:44:53 34  
305 22 Annelise Corydon Frederiksen 1:45:20 51 Vorre´s marathonklub
384 23 Henriette Bennedsen Trenskow 1:45:38 36 BMI
763 24 Anne Boilesen 1:46:09 27 Århus 1900 A/S
464 25 Trine Hoffmann 1:46:13 28  
411 26 Line Iversen 1:46:19 44 Gedved Løberne
852 27 Bente Borup 1:46:20 48  
629 28 Line Møller Højmark 1:46:29 22 Horsens OK
526 29 Helle Juul 1:46:51 45 Aarhus Fremad
599 30 Marie Henneberg 1:47:02 19  
326 31 Anette Dannemann 1:48:13 44  
478 32 Britta Houmann Sørensen 1:48:23 61 Odder Atletik & Motion
679 33 Kirstine Aaby Rechendorff 1:49:10 37  
460 34 Lotte Hoffmann 1:50:11 25  
621 35 Mette Lyck 1:50:15 38  
516 36 Jannie Tygesen Schmidt 1:50:18 23  
766 37 Elsebet Bjergfelt 1:50:31 52 Århus 1900 A/S
628 38 Anitta Hornshøj Jensen 1:50:39 36  
475 39 Janni Juulsgaard Villekold 1:50:42 31  
363 40 Gitte Vrelits Sørensen 1:51:01 23 Århus Fremad atletik
764 41 Birthe Hedegaard 1:52:22 49 Århus 1900 A/S
405 42 Karin Møller Henriksen 1:52:26 43  
644 43 Linda Petersen 1:52:29 35  
451 44 Charlotte Skibsted 1:52:49 28 BCD Travel
670 45 Rikke Kristensen 1:52:58 33 Team Pulse
593 46 Susanne Vilstrup Petersen 1:53:00 23  
611 47 Mette Bro Lindblad 1:53:29 39 RTL
675 48 Mette Winther Andersen 1:53:40 25  
620 49 Heidi Lundstrøm Thranum 1:53:53 21 AGF Svømning
853 50 Britt Krogh 1:53:59 39  
531 51 Lisbeth Worre Pedersen 1:54:56 42 Odder Atletik & Motion
524 52 Ulla   Bagger 1:55:04 49 Odder Atletik & Motion
360 53 Una Filyo 1:55:08 45 Odder Atletik & Motion
772 54 Marianne Hvidbak 1:55:09 31 Århus 1900 A/S
701 55 Betina Larsen 1:55:18 42  
485 56 Heidi Young Andersen 1:55:34 35 Hammel GF Løb & Motion
456 57 Gitte Øvlisen Søndergaard 1:55:44 30 BCD Travel
467 58 Lene Isdahl 1:55:49 38  
323 59 Hanne Hedegaard 1:56:02 54 TDC If Århus
721 60 Irina Hansen Papazu 1:56:19 21  
695 61 Dorthe Svenningsen 1:56:30 47  
754 62 Lina Just 1:56:45 33  
739 63 Kristina Hansen 1:56:50 35  
597 64 Else Lund 1:57:20 36 CK Aarhus
828 65 Esther Kristensen 1:57:29 66 Vejle I.F.
588 66 Rikke Gunnestrup 1:58:06 25  
528 67 Tina Aaen Geest 1:58:31 43 Odder Atletik & Motion
634 68 Stine Bossen Nielsen 1:58:33 26  
617 69 Anne Ellegren 1:58:34 25 Skovbakkeskolen
687 70 Tina Kristiansen Thomsen 1:58:38 37  
450 71 Gitte Pedersen 1:58:43 35 BCD Travel
774 72 Helle Hansen 1:58:44 51 Århus 1900 A/S
674 73 Joan Mønster Sørensen 1:59:01 35  
540 74 Ingrid Thøgersen 1:59:03 59 Odder Atletik & Motion
395 75 Marianne Lassen 1:59:11 48 Tandlægerne Harald Jensens Plads
669 76 Christina Poulsen 1:59:13 24  
749 77 Anette Lillelund Søndergaard 1:59:30 44  
568 78 Birgitte Hougaard 1:59:41 44 Odder Fitness Center
515 79 Trine Mari Høeg Wiis 2:00:07 36 privat
615 80 Lone Schultz 2:00:46 41  
616 81 Birgit Norup 2:00:47 43  
820 82 Karin Hansen 2:01:02 36 Horsens Kajakklub
771 83 Malene Amondin Friis 2:01:36 26 Århus 1900 A/S
582 84 Crestina Rygaard Cornett 2:01:57 29  
343 85 Gunhild Møller 2:02:25 55 Odder Fitness Center
443 86 Ann Levisen 2:02:33 46 Run2Fun
445 87 Doreen Wøhler Iversen 2:03:15 52  
472 88 Camilla Tatiana Hørning Knudsen 2:03:27 43  
608 89 Lone Smedegaard Krings 2:03:52 40 RTL
612 90 Hanne Østergaard Heinesen 2:03:57 43 RTL
833 91 Bente Skov Kirkelund 2:05:00 49 Dansk Supermarked a/s
547 92 Liselotte Mørk Andersen 2:05:14 41 Odder Fitness Center
651 93 Mette Bruun Holm 2:05:15 37  
775 94 Lene Jensen 2:05:25 53 Århus 1900 A/S
416 95 Lotte Hårby 2:05:51 17 Gylling Efterskole
753 96 Vibeke Hauge 2:06:32 33  
570 97 Pernille Vamberg Delfs 2:06:50 41  
665 98 Marie Klelund Borg 2:06:53 26  
517 99 Anna-Grethe Thomsen 2:07:00 55  
373 100 Inger Marie Lauridsen 2:07:09 59 RUN4LIFE
758 101 Trine Bilde 2:07:32 41 Aarhus Universitets Sport
636 102 Annette Düring Nielsen 2:08:05 46  
685 103 Mai-Britt Fennefoss Nielsen 2:08:07 50  
635 104 Helle Kruuse-Andersen 2:08:51 41  
637 105 Lotte Rodljær 2:08:51 44  
333 106 Simone Møller 2:09:41 21 Odder Atletik & Motion
353 107 Aino Leegaard Andersen 2:10:13 22  
518 108 Gitte Valentin 2:11:15 28  
550 109 Dorit Nielsen 2:11:40 43 Odder Fitness Center
381 110 Charlotte Harrit 2:11:42 39 Odder Atletik & Motion
752 111 Karen Thagaard 2:12:00 50 århus skiklub
590 112 Marianne Fur Hermann 2:12:12 29  
301 113 Mai Gisselmann 2:12:25 41  
860 114 Bente Thoft 2:12:39 45 Skejby Sygehus
879 115 Mette Kaastrup 2:13:04 47  
554 116 Gitte Graugaard 2:13:39 29  
437 117 Anne Sofie Vilfrance 2:13:41 17 Gylling Efterskole
580 118 Trine Isager 2:14:33 32 Odder Fitness Center
537 119 Helle Petersen 2:14:53 43  
747 120 Dorte Miller Mikkelsen 2:15:14 43  
742 121 Rikke Ravnsborg Laursen 2:15:19 36  
602 122 Beatrix Mygind Flytkjær 2:16:06 49  
406 123 Lene Holm Andersen 2:16:12 54  
576 124 Linda Bro 2:16:17 38 Odder Fitness Center
359 125 Helene Marie Fisker 2:16:19 22  
746 126 Karen Ottosen Møller 2:16:22 36  
584 127 Birte Jensen 2:16:26 48 Odder Fitness Center
762 128 Tove Strørum 2:16:37 54 Odder Fitness Center
583 129 Maja Johansen 2:16:39 44 Odder Fitness Center
552 130 Anette Holbæk 2:16:41 38 Odder Fitness Center
549 131 Dorthe Rohde Madsen 2:16:42 39 Odder Fitness Center
751 132 Tina Skriver 2:18:03 32  
548 133 Birgitte Mildahl 2:18:23 39 Odder Fitness Center
578 134 Hanne Nilsson 2:18:32 57 Odder Fitness Center
564 135 Lene Thøgersen 2:18:33 53 Odder Fitness Center
769 136 Lissie Busch 2:19:07 56 Århus 1900 A/S
668 137 Grethe Damsgaard 2:20:13 48  
745 138 Hanne Dahl Sørensen 2:20:25 46 Århus Skiklub
627 139 Eva Bjørn Vedel 2:20:36 56  
777 140 Ulla Nygaard 2:20:48 48 Århus 1900 A/S
455 141 Anne Lise Nordahl Nielsen 2:20:52 33 BCD Travel
512 142 Mia Knudsen 2:21:40 40 Knudsen&Thomsen
765 143 Else Marie Aagaard 2:22:23 52 Århus 1900 A/S
688 144 Kathrine Have Bak 2:25:51 21  
572 145 Tina   Godsk 2:26:01 39 Odder Fitness Center
863 146 Aase Grundal 2:26:11 54 Hjemmeplejen LC. Syd
567 147 Lisbeth   Mortensen 2:27:14 48 Odder Fitness Center
513 148 Pia Paarsgaard Thomsen 2:29:05 24  
565 149 Lene Isager 2:29:36 58 Odder Fitness Center
709 150 Pia Stobberup Mølgaard 2:34:31 28  
504 151 Maja Mikkelsen 2:38:10 29 Silvan

Mænd          
Nr Plac Navn Tid Alder Klub
871 1 Mads V. Madsen 1:13:43 33 Århus 1900
370 2 Brian Rohde 1:14:17 29 Probiler A/S
829 3 Jens B. Jensen 1:17:51 35  
415 4 Peter Holbech Andersen 1:19:35 40 Odder Atletik & Motion
349 5 Martin Tolstrup 1:20:06 32 Q Finder Vejen
689 6 Peter Jensen 1:21:32 24  
816 7 Christian Zagal 1:21:37 37  
541 8 Poul Bastkjær Thomsen 1:21:43 42 Odder Atletik & Motion
824 9 Michael Bergmann 1:22:48 21 Århus 1900
805 10 Per Helbo 1:24:34 51 Århus 1900 A/S
367 11 Claus Ditlefsen 1:24:36 49 Århus 1900
795 12 Kristian Hedegaard 1:24:38 42 Århus 1900 A/S
471 13 Jesper Kjær Jensen 1:24:40 36 Atletica Tri Horsens
787 14 Henrik Toft 1:24:43 41 Århus 1900 A/S
684 15 Steen Karlsen 1:25:17 43  
530 16 Claus Buur Rasmussen 1:26:51 39 Odder Atletik & Motion
351 17 Frank Fries Jensen 1:27:00 38 Odder Atletik & Motion
874 18 Henrik Johanning 1:27:37 40  
389 19 Finn Bjerre Pedersen 1:27:40 48 HI Motion Skanderborg
798 20 Martin Vestergaard 1:27:45 46 Århus 1900 A/S
866 21 Carsten Thyssen 1:27:55 38 Horsen Orienteringsklub
536 22 Mogens Slyngborg 1:27:56 41 Odder Atletik & Motion
502 23 Martin Østergaard 1:28:00 29 Silvan
442 24 Jørn Christoffersen 1:28:14 46 Gylling Efterskole
780 25 Bent Olsvig 1:28:16 46 Århus 1900 A/S
618 26 Frank Bo Pedersen 1:28:19 51  
601 27 Mads Ole Sørensen 1:28:42 32  
861 28 jan Nielsen 1:29:03 48 HI Motion Skanderborg
402 29 Kim Nielsen 1:29:07 43 Dansk Supermarked A/S
407 30 Finn Andersen 1:29:35 40 smt-silkeborg
490 31 Carsten Clausen 1:29:45 43 Silvan
587 32 Lars Mose 1:29:51 41  
791 33 Jørgen Arentoft 1:29:53 54 Århus 1900 A/S
740 34 Mikkel Bojesen 1:30:36 29  
470 35 Jesper Bøgild 1:30:37 38  
328 36 Thomas Krejberg 1:30:39 37  
311 37 Freddy Nielsen 1:31:09 45 HI Motion Skanderborg
585 38 Michael Skou 1:31:16 26 Hadsten trim
711 39 Thomas Vejlø 1:31:16 36 Emofabrik.dk
792 40 Jørgen Christophersen 1:31:41 63 Århus 1900 A/S
544 41 Simon Levisen Persson 1:32:10 22  
726 42 Kim Thomsen 1:32:10 43  
788 43 Ib Lynnrup Larsen 1:32:24 56 Århus 1900 A/S
404 44 Mikkel Elgaard Christensen 1:32:30 32 Sparta
420 45 Kristian Clausen 1:32:39 16 Gylling Efterskole
881 46 Claus Jensen 1:32:48 42  
865 47 Niels Dupont 1:33:00 36  
371 48 Palle Sørensen 1:33:03 54 Sabro løbeklub
441 49 Morten Thalund 1:33:13 16 Gylling Efterskole
844 50 Anders kartik Jensen 1:33:17 26 Sparta
538 51 Bertil Sidenius 1:33:25 46 Odder Atletik & Motion
435 52 Svend Aage Sørensen 1:33:29 66 Odder Atletik & Motion
535 53 Jesper O. Andersen 1:33:30 44 OIF – Oversætterhusets Idrætsforening
510 54 Christian Tækker Rasmussen 1:33:31 27 Bay Shipping A/S
643 55 Christian Nielsen 1:33:39 28  
551 56 Jochen Branzka 1:33:40 39 Simpson Strongtie A/S
598 57 Anders Fredsted Koukoumis 1:33:45 21 Højbjergs Gamle Hyrder
495 58 Lars K. Pedersen 1:33:47 30 Silvan
388 59 Stefan Michael Hebsgaard 1:33:48 38  
391 60 Allan   Provst 1:33:48 33 Probiler A/S
729 61 Nikolaj Ørskov Pedersen 1:33:51 27  
449 62 Erik Fournais 1:33:58 36 Arla Foods
799 63 Mikael Munch 1:34:08 43 Århus 1900 A/S
837 64 Martin Jørgensen 1:34:28 43  
586 65 Henrik Kløverpris 1:34:36 43  
378 66 Jan Lund Lauridsen 1:34:49 53 RUN4LIFE
843 67 Carsten Risager 1:34:54 35  
856 68 Ole Henneberg 1:35:05 45 BMI Motion
401 69 Christian Axel Dannemann 1:35:15 16  
859 70 Jens Isaksen 1:35:16 43 Spektrum Odder
603 71 Jens Andreas Rasmussen 1:35:18 23 Rosengade Ultrarunners
339 72 Peter Bonde Vendelbo 1:35:25 22  
678 73 Lars Horn 1:35:58 49  
337 74 Magnus Bjørn Sørensen 1:36:05 16 VGI
715 75 Jakob Thyrring 1:36:06 21 Det tynde øl
398 76 Uffe Nedergaardu 1:36:09 49 Tandlægerne Harald Jensens Plads
654 77 Thomas Baden Sørensen 1:36:13 35 Vorre´s Marathonklub
802 78 Ole Nielsen 1:36:14 52 Århus 1900 A/S
369 79 Jes Kjeldsen 1:36:15 40 STARK Brabrand
876 80 Thomas Dyhr Dalby 1:36:18 35  
819 81 Lars Høg 1:36:34 37 Horsens Kajakklub
413 82 Arne Christoffersen 1:36:45 44 Gylling Efterskole
488 83 Peter Rasmussen 1:36:55 42 Odder Atletik & Motion
648 84 Jan Thorup 1:36:56 50 BMI Motion
525 85 Ole Kimose 1:37:00 38  
842 86 Thomas Foght 1:37:05 20  
797 87 Martin Novak 1:37:07 41 Århus 1900 A/S
700 88 Anders Mieritz 1:37:09 30  
403 89 Torben Appelon 1:37:16 44 SiB
380 90 Robert Sørensen 1:37:20 38 Odder Atletik & Motion
664 91 Julian Sejr 1:37:23 21  
838 92 Jan Christensen 1:37:24 42 RT-53 Odder
609 93 Kim Christian Højmark 1:37:29 24  
883 94 Per Lomholt 1:37:39 46 Odder Atletik & Motion
594 95 Jørgen Langendorff 1:37:48 32  
505 96 Dennis Kirkebæk 1:37:51 23  
542 97 Alf Klærke 1:38:08 57 HI Motion Skanderborg
803 98 Ove Overballe 1:38:12 48 Århus 1900 A/S
809 99 Kurt Christensen 1:38:14 56 Spektrum Odder
533 100 Jørn Bonde 1:38:16 33 Odder Atletik & Motion
433 101 Martin Bremholm 1:38:32 27  
622 102 Elmer Nielsen 1:38:36 43  
352 103 Ralph Sørensen 1:38:37 35 HMF
366 104 Michael Hansen 1:39:00 32 Probiler A/S
832 105 Tommy Hansen 1:39:01 38  
589 106 Martin Ziethen 1:39:06 25  
507 107 Torben Lyn Madsen 1:39:15 40 Skovbakkeskolen
822 108 Jan Larsen 1:39:29 50 JIF – Århus
519 109 Jan Sørensen 1:39:30 44 Odder Atletik & Motion
806 110 Peter Sandahl 1:39:38 53 Århus 1900 A/S
885 111 Jeppe Stemann 1:39:40 47  
801 112 Ole Mortensen 1:39:42 40 Århus 1900 A/S
880 113 Frank Slyngborg 1:39:42 43 Odder Atletik & Motion
340 114 Leif Dalsgaard 1:39:54 47 Hinnerup Løberne
694 115 Jeppe Wendelboe 1:39:57 29 LM Glasfiber
804 116 Ove Smedegaard 1:40:08 56 Århus 1900 A/S
835 117 Lars Vinter 1:40:14 44 Atletica
303 118 Bent Jeppesen 1:40:15 50  
847 119 Hernik Rothausen 1:40:26 43  
354 120 Tobias From Andersen 1:40:34 17  
409 121 Lars Teglgaard Henriksen 1:40:59 40  
348 122 Børge Rasmussen 1:41:00 47  
308 123 Niels Højris 1:41:13 17  
307 124 Bjørn Winther Nielsen 1:41:25 33  
756 125 Jeppe Christensen 1:41:31 21  
778 126 Allan Petersen 1:41:35 46 Århus 1900 A/S
497 127 Niels Frederiksen 1:41:37 51 Odder Atletik & Motion
574 128 Hans Peter Jensen 1:42:08 55  
424 129 Lars Byrgesen 1:42:10 40 samsø løbeklub
604 130 Ole Glud Flytkjær 1:42:14 49  
394 131 Stephan Graupner Carstensen 1:42:17 30  
438 132 Hans Lund 1:42:19 56 Logica
486 133 Finn Ernst 1:42:21 50 Odder Atletik & Motion
821 134 Peter Christian Brun 1:42:29 45 Århus 1900 A/M
484 135 Thim Vilstrup Rasmussen 1:42:33 38 Odder Atletik & Motion
422 136 Rasmus Boe Mortensen 1:42:38 24  
682 137 Brian Jonassen 1:42:43 41  
425 138 Daniel Molberg 1:42:54 17 Gylling Efterskole
448 139 Peter Dyrberg Holm 1:42:56 35 Odder Atletik & Motion
845 140 Jens Mortensen 1:43:01 50  
631 141 René Møller Christensen 1:43:02 22 Horsens OK
840 142 Henrik Bak 1:43:05 42  
529 143 John Harry Rasmussen 1:43:25 57 Odder Atletik & Motion
817 144 Daniel Hyldgaard Hviid 1:43:29 25  
846 145 Anders Kjeldmand 1:43:33 50 Samsø Løbeklub
514 146 Kim Nymark 1:43:37 47  
722 147 Aske Bosselmann 1:43:41 28 LIFE specialty coffee association
338 148 Daniel Bech Justesen 1:43:51 25  
387 149 Claus Homann 1:43:54 49 Udviklingskonsulenterne
327 150 Peter Schou 1:44:00 53  
329 151 Anders Munk 1:44:03 29 Odder Fitness Center
446 152 Frank Murberg 1:44:06 46 Gylling Efterskole
623 153 Steen Lyck 1:44:08 38  
459 154 Aksel Tønder 1:44:14 24  
663 155 Flemming Foged Rasmussen 1:44:14 30 Run Club Deluxe
556 156 Lars Bjerring 1:44:17 29  
431 157 Ole Rye 1:44:21 43 Odder Atletik & Motion
313 158 Simon Daniel Kjeldahl 1:44:22 38  
704 159 Christian Damsgaard 1:44:29 21  
325 160 Kim Prang Rusholt Hermansen 1:44:31 35  
557 161 Simon Heyn 1:44:44 25  
667 162 Andreas Sørensen 1:44:47 32 Team Pulse
632 163 Per Bork Christensen 1:44:48 48  
848 164 Frank V. Jensen 1:44:56 38 BMI Motion
481 165 Lars Larsen 1:44:57 35 Odder Atletik & Motion
309 166 Kai Thor Hansen 1:45:00 61  
492 167 Per Lykkegaard 1:45:13 42 Silvan
827 168 Lars Kruse 1:45:13 35  
560 169 Michael Skipper 1:45:20 19 Odder Fitness Center
699 170 Peter Søndergård Nielsen 1:45:32 45  
408 171 Kjeld Mogensen 1:45:33 40 SiB
347 172 Arne Enggaard Poulsen 1:45:45 23  
730 173 René Precht 1:45:46 31 virring
633 174 Hans Van Elst 1:45:49 47  
693 175 Nicolaj Christensen 1:45:51 40 Simpson Strong Tie A/S
397 176 Bjarne Wissing 1:46:03 43  
477 177 Anders   Hornbæk 1:46:03 37 Silvan
748 178 John Møller Terkelsen 1:46:10 41 Arla Foods
306 179 Erik Damgaard Andersen 1:46:17 50  
463 180 Karsten Gotfredsen 1:46:17 29  
558 181 Svend Andreasen 1:46:19 47  
496 182 Anders Hedetoft 1:46:31 44 DELACOUR Advokatfirma
855 183 Claus Bøhne 1:46:42 46  
718 184 Jacob Nygaard 1:46:44 28  
421 185 Mikael Nielsen 1:46:50 36 Gylling Efterskole
761 186 Michael Jacobsen 1:47:02 36 Odder Fitness Center
390 187 Bo Løfgren 1:47:13 31  
850 188 Mads Holm Hansen 1:47:21 26 Aalborg Triathlon Klub
614 189 Frede Justesen 1:47:36 54  
869 190 Peter Thøgersen 1:47:38 37  
511 191 Kasper Hueg 1:47:49 25 Bay Shipping A/S
789 192 Jakob Dahmlos Madsen 1:47:50 36 Århus 1900 A/S
489 193 Niels Jørn Jeppesen 1:48:13 59 Vejle IF
625 194 Erik Toftlund Rasmussen 1:48:15 33  
666 195 Kristoffer Stærk Mohr 1:48:15 27 Team Pulse
849 196 Jakob Bondgaard 1:48:18 37  
334 197 Jonas Riber Povlsen 1:48:22 26 Ratpack
781 198 Carsten René Nielsen 1:48:30 41 Århus 1900 A/S
595 199 Jesper Kvist 1:48:35 46  
734 200 John Weaver 1:48:36 64  
346 201 Peter Flejsborg 1:48:39 52  
825 202 Bo Kristensen 1:48:40 49 Spektrum Odder
336 203 Søren Toftegaard Glass 1:48:46 37  
875 204 Henrik Jørgensen 1:48:52 55 SMT – Silkeborg
396 205 Claus Bucholtz 1:48:56 35  
566 206 Jakob Bosteen 1:48:56 18 Odder Fitness Center
607 207 Jens Eg Jørgensen 1:49:00 45  
655 208 Therkel Vestergaard 1:49:01 62 Vorre´s Marathonklub
316 209 Niels Büchler Frederiksen 1:49:04 52 Vorre´s marathonklub
710 210 Knud Vorre Højsgaard 1:49:12 43  
870 211 Joachim Friis 1:49:28 32 Round Tabel Odder
319 212 Jens Otto Laursen 1:49:30 66  
656 213 Flemming Ahlgreen 1:49:31 54 Vorre´s Marathonklub
379 214 Bjarne Simonsen 1:49:36 47  
830 215 Michael Elsøe Frandsen 1:49:37 31  
831 216 Anders Z. Kamronn 1:49:41 35  
641 217 Anders Sørensen 1:49:42 25  
626 218 Michael Bay Jensen 1:49:45 38  
790 219 Jan Palle 1:49:45 46 Århus 1900 A/S
706 220 Lars Erik Busk Sørensen 1:49:49 48  
465 221 Henrik Jakobsen 1:49:51 40  
466 222 Mikkel Als 1:50:02 38  
341 223 Jeef Bech 1:50:07 50  
428 224 Finn Iversen 1:50:09 52  
342 225 Frank Hanberg 1:50:12 37 HMF
543 226 Henrik Ravn 1:50:13 46  
377 227 Bjarne Jensen 1:50:14 32 Probiler A/S
474 228 Erik Skovgaard Møller 1:50:16 27  
545 229 Mads Ravn 1:50:16 16  
559 230 Kent Mønsted Landwehr 1:50:25 42 Selling Road Runners
491 231 Flemming Bohl 1:50:26 55 Odder Atletik & Motion
320 232 Kristian Jakobsen 1:50:33 64  
310 233 Flemming Laugesen 1:50:34 38  
499 234 Carsten Missel 1:50:38 40 Silvan
523 235 Ulrik Hougaard 1:50:52 46 Odder Atletik & Motion
372 236 Allan Christensen 1:50:53 19 Odder Atletik & Motion
698 237 Ulrik Nielsen 1:51:02 39  
392 238 Torben Arboe 1:51:13 59 Sabro løbeklub
619 239 Torben Sørensen 1:51:14 36  
807 240 Steen Michelsen 1:51:16 31 Århus 1900 A/S
321 241 Klaus Rasmussen 1:51:22 38  
302 242 Steffen Fristed Jensen 1:51:23 32  
707 243 Mikael Bomholt Nielsen 1:51:31 22  
579 244 Kim Mildahl 1:51:32 42 Odder Fitness Center
400 245 Lars Smidt 1:51:50 35  
439 246 Niels Jacobsen 1:51:50 31 Gylling Efterskole
815 247 Poul Wulff 1:51:56 46  
605 248 Henrik Libak 1:52:10 42  
563 249 Morten Petersen 1:52:11 46 Odder Fitness Center
696 250 Martin Bøndergaard Sørensen 1:52:15 33  
322 251 Kenneth Wiinholt Madsen 1:52:16 45  
357 252 Kent Olsen 1:52:21 37 HMF
553 253 Klaus Nørgaard Mogensen 1:52:24 36  
487 254 Christian Haas 1:52:46 40 Silvan
884 255 Ole Kristensen 1:52:51 51  
857 256 Steen Andreasen 1:52:55 50  
364 257 Lasse Nielsen 1:52:56 36  
493 258 Thomas Jensen 1:53:05 35 Silvan
434 259 Andreas Christiansen 1:53:20 14 Gylling Efterskole
645 260 Søren Klejnstrup 1:53:21 28 Shell Ravnstrup
480 261 Peter Aabo 1:53:24 55 Århus Skiklub
613 262 Jos Dalvad Vesterdal 1:53:27 18  
671 263 Daniel Kai Jensen 1:53:32 30 Team Pulse
661 264 Morten Hummelmose Baggger 1:53:33 29  
317 265 Arne Jakobsen 1:53:45 59  
662 266 Allan Dahlstrøm Madsen 1:53:50 29  
454 267 René Vexborg 1:53:59 41 Essex
452 268 Jakob Madsen 1:54:10 23  
672 269 Jesper Stenbaek 1:54:13 39 Team Pulse
386 270 Mark Villekold 1:54:24 33 Probiler A/S
399 271 Bjørk Hammer 1:54:25 40 iNANO
592 272 Michael Lykke Rasmussen 1:54:27 21  
591 273 Jesper Vestergaard Pedersen 1:54:29 21  
794 274 Kenneth Johansen 1:54:31 45 Århus 1900 A/S
315 275 Steen Ilsø 1:54:32 50  
640 276 Michael Meinhard Lauritsen 1:54:34 37  
555 277 Bent Johannesen 1:54:43 43 Vestergaard Horsens
877 278 Jens Peder Kristensen 1:54:43 47 Lysningen
361 279 Jakob Miller Mikkelsen 1:54:55 21  
436 280 Rasmus Kellberg 1:55:02 17 Gylling Efterskole
878 281 Morten Dahl 1:55:02 44  
783 282 Erik Pedersen 1:55:06 51 Århus 1900 A/S
786 283 Helge Kragh 1:55:09 64 Århus 1900 A/S
344 284 Erik Møller 1:55:28 58  
457 285 Søren Casparij 1:55:51 56  
332 286 Lars Ege Rasmussen 1:56:21 26  
314 287 Herluf Bjerg 1:56:25 33  
738 288 Ole Larsen 1:56:33 32 thistedbrillehus
735 289 Anders Westermann 1:56:35 34 kongevejs klinik for fysioterapi
681 290 Johnny Jonassen 1:56:36 38  
652 291 Poul Erik Rasmussen 1:56:39 55 Vorre´s Marathonklub
680 292 Peter Hytte Rasmussen 1:56:49 39  
646 293 Sebastian Juel Frandsen 1:57:12 23  
426 294 Kasper Falter 1:57:41 17 Gylling Efterskole
813 295 Uffe Jensen 1:57:42 46 Spektrum Odder
561 296 Peter G. Thomsen 1:57:52 38 Odder Fitness Center
479 297 Brian Larsen 1:58:00 34 Silvan
659 298 Bent Laursen 1:58:08 55 Vorre´s Marathonklub
458 299 Torben Rasmussen 1:58:10 58 Skovbakkeskolen
660 300 Andreas Mønster 1:58:13 37  
697 301 Per Ørnstrup 1:58:15 57  
355 302 Ken Dave Ernshof 1:58:25 41  
534 303 Jan Holmelund 1:58:26 48 Odder Atletik & Motion
823 304 Rolf Larsen 1:58:34 42 SIB
508 305 Jesper Aaris Nielsen 1:58:41 42 Bay Shipping A/S
886 306 Morten Etzerodt 1:58:41 16  
826 307 Mikael Kjeulf 1:58:46 39  
686 308 Michael Kristiansen Thomsen 1:58:56 41  
676 309 Michael Junker Nielsen 1:58:57 35  
521 310 Benny Jensen 1:58:59 40 Odder Atletik & Motion
864 311 Carsten Obel 1:59:07 36 Care IT Motion
779 312 Bent Cramer 1:59:11 49 Århus 1900 A/S
624 313 Per Mathiasen 1:59:16 45  
814 314 Otto Hausgaard 1:59:34 33  
483 315 Jesper Egsmark 1:59:35 40 Silvan
382 316 Lasse Frederiksen 1:59:42 47 Probiler A/S
368 317 Anders Peter Jensen 1:59:51 52  
509 318 Palle Thomsen 2:00:05 50 Knudsen&Thomsen
705 319 Bjarke Hansen 2:00:23 29  
647 320 Bo Bjerregaard 2:00:38 45  
868 321 Torben Hollesen 2:00:53 42  
546 322 Claus Nielsen 2:00:58 39  
858 323 Bent Pedersen 2:01:14 53  
350 324 Thomas Jespersen 2:01:22 33  
453 325 Lars Klixbull 2:01:34 36  
812 326 Bent Sørensen 2:01:55 0 Odder Atletik & Motion
862 327  Kristian Jensen 2:02:07 27  
417 328 Jes Hansen 2:02:31 23  
658 329 Kaare Stuhr 2:02:37 68 Vorre´s Marathonklub
719 330 Peter Dalsgaard Larsen 2:02:42 29 Wavin
882 331 Finn Madsen 2:02:55 52 Århus 1900
430 332 Kristian Husballe 2:03:25 16 Gylling Efterskole
873 333 Erik Nymark 2:03:45 43  
539 334 Mads Elgaard Christensen 2:03:46 36  
365 335 Klavs Offersen 2:04:09 68  
462 336 Emil Bohl 2:04:09 23  
683 337 Thomas Vincent 2:04:34 33 TriChem ApS – interkemi
600 338 Knud Karkov 2:04:46 22 Team Sinne GAS
810 339 Jens Chr. Dam Andersen 2:04:59 55  
727 340 Henrik Poulsen Jespersen 2:05:03 42 Knud Erichsen & Co transport A/S        
717 341 Martin Rindom 2:05:24 23 Det tynde øl
784 342 Finn Bernth 2:05:33 45 Århus 1900 A/S
356 343 Henrik Mildahl 2:05:50 42 Odder Fitness Center
358 344 Bjørn Bülow Petersen 2:07:24 57  
713 345 Søren Just 2:08:44 43  
610 346 Arne Vesterdal 2:08:59 48  
785 347 Frode Sømod 2:09:20 70 Århus 1900 A/S
571 348 Bjarne Johansen 2:09:32 44 Odder Fitness Center
650 349 Jens Holt 2:09:32 66 Vorre´s Marathonklub
736 350 Mikkel Lund Pedersen 2:09:50 34  
429 351 Bent Jacobsen 2:09:58 56 Gylling Efterskole
374 352 Christen Tanderup 2:11:25 35  
476 353 Martin Kibsgaard Jensen 2:12:09 30 Real Gruppen Property Invest A/S
575 354 Vagn Christensen 2:12:38 56 Odder Fitness Center
447 355 Kristian Pilgaard 2:13:42 16 Gylling Efterskole
444 356 Phong Phang 2:13:44 15 Gylling Efterskole
330 357 Peter Sønderkær 2:14:05 51  
796 358 Leon Nielsen 2:14:37 63 Århus 1900 A/S
506 359 Anders Hansen 2:14:56 32  
708 360 Robert Chr. N. Carnot 2:15:01 45  
744 361 Minik Helborg 2:15:21 39  
692 362 Morten Bak 2:16:15 23  
743 363 Andres Tue Møller 2:16:33 42  
839 364 Jesper Nielsen 2:16:35 46  
562 365 Peder Pedersen 2:17:35 45 Odder Fitness Center
414 366 Kasper Bolund 2:18:17 16 Gylling Efterskole
649 367 Uffe Bruhn Hansen 2:18:20 59 Vorre´s Marathonklub
733 368 Martin George Brix Bjørnskov 2:20:50 34  
440 369 Niels Bremholm 2:21:05 61  
800 370 Mikael Skjoldborg 2:22:29 53 Århus 1900 A/S
469 371 Jacob Gjelstrup 2:22:31 38  
376 372 Niels Juhl 2:23:22 43 Sabro Løbeklub / Team Virring
312 373 Erik Brender 2:24:56 55 TDC If Århus
362 374 Peter Rasmussen 2:25:02 44 Probiler A/S
304 375 Søren Kalmeyer 2:25:31 46  
782 376 Egon Jensen 2:26:05 62 Århus 1900 A/S
653 377 Hans Leth 2:26:14 61 Vorre´s Marathonklub
818 378 Kaj Kristensen 2:32:34 79 Odder Fitness Center
573 379 Alex Nielsen 2:32:37 40 Odder Fitness Center
427 380 Bent Erik Jørgensen 2:33:07 59 Balle Smedie
887 381 Henrik Reuther 2:39:39 33  

Gruppevindere
00 – 19 år
Marie Henneberg
1:47:02
19
Kristian Clausen
1:32:39
  16
Gylling Efterskole
20 – 29 år
Lærke Mikkelsen
1:29:16
Brian Rohde
1:14:17
29
Probiler A/S
30 – 39 år
Majken Rahbek Thyssen
1:23:56
32
Altetica
Totalvinder damer         
Mads V. Madsen
1:13:43
33
Århus 1900
Totalvinder herrer
40 – 49 år
Astrid Bernhard
1:31:20
41
BMI
Peter Holbech Andersen
1:19:35
40
Odder Atletik & Motion
50 – 59 år
Lilly Jeppesen
1:34:36
57
Vejle IF
Per Helbo
1:24:34
51
Århus 1900 A/S
60 – 69 år
Ebba Sørensen
1:40:46
64
Odder Atletik & Motion
Jørgen Christophersen
1:31:41
63
Århus 1900 A/S

 

Hovedsponsorer: