Resultater 2016

Odder Halvmaraton 2016 – 5,3 km – KVINDER
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
276 Tina Bengtsen   Odder Atletik og Motion 47 00:25:36
401 Trine Riber Odder JP Runners 39 00:26:23
393 Helle Brygger Odder Odder Triathlon Club 42 00:26:54
261 Janne Löwe Madsen   Odder Atletik og Motion 51 00:27:29
271 Naya Biilmann Hundslund   12 00:28:15
274 Pernille Biilmann Hundslund Hundslund løbeklub 39 00:28:18
390 Tinna Kousgaard Odder   34 00:30:06
259 Ida Tilsted Ebeltoft C-Tilsted 12 00:30:15
273 Olivia Tilsted Ebeltoft C-Tilsted 9 00:30:22
361 Helle Riis Odder JP Runners 42 00:30:51
253 Gitte Christensen Odder Odder Atletik og Motion 33 00:31:48
278 Yajai Prasomsat Odder Odder Atletik og Motion 31 00:31:49
268 Micha Bentsen Odder Team JP Runners 38 00:31:57
249 Emma Søgaard Søgaard Odder   12 00:32:45
269 Mille Dragkilde Thorup Odder   12 00:32:47
380 Alba Søs Johansen Odder Odder Atletik & Motion 12 00:32:48
264 Lis Dalsgaard Odder Odder Atletik og Motion 57 00:33:18
258 Iben Kristensen Skanderborg JP Runners 41 00:33:53
379 Tina Nørskov Odder Odder Atletik & Motion 48 00:35:07
266 Lise Jacobsen   Odder Atletik og Motion 55 00:35:42
262 Joan Fuglsang   Odder Atletik og Motion 66 00:37:15
255 Graszka Mierzejewska Horsens   36 00:41:55
246 Anne Korsholm Odder   26 00:56:47
248 Dorte Damberg   Aarhus 1900 A/M 47 01:36:13
             
Odder Halvmaraton 2016 – 5,3 km – MÆND
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
275 Søren Zastrow   Odder Atletik og Motion 44 00:22:15
252 Ghil Ben David Odder   11 00:24:40
267 Martin Bay Rasmussen Odder   115 00:29:37
250 Frederik Bjørn Odder   12 00:53:58
244 Anders Bjørn Odder   8 00:53:59
             
Odder Halvmaraton 2016 – 10,6 km – KVINDER
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
233 Vibeke Thorsø Pedersen   Odder Atletik og Motion 33 00:46:28
213 Grethe Thaysen   Aarhus 1900 A/M 55 00:48:49
375 Mia Rasmussen Malling   30 00:49:20
219 Jeanett Kristensen   Kamstrup A/S 35 00:55:16
221 Kirstine Kristensen Odder   33 00:56:52
364 Ditte Pedersen Odder Supermødre 42 00:58:12
385 Milika Bonde Odder   28 00:58:54
231 Ria Martinsen Skanderborg   37 00:59:21
365 Heidi Nielsen Odder Supermødre 42 01:00:31
214 Hanne Skafte Odder   64 01:02:05
220 Karen Hansen Hinnerup Lillemosegaard 60 01:02:58
389 Katrine Larsen Aalborg   25 01:06:53
232 Tina Bjerregaard   Aarhus 1900 A/M 47 01:07:05
223 Lisbeth Jacobsen Århus C Lillemosegaard 32 01:09:16
210 Else-marie Christensen Odder   47 01:10:01
386 Sellina Chikazunga Aarhus   25 01:11:41
211 Emilie Zacher   Gertz Danish Bakery 17 01:16:12
215 Hanne Margrethe Jensen   Odder Atletik og Motion 60 01:43:45
             
             
             
             
Odder Halvmaraton 2016 – 10,6 km – MÆND
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
374 Frederik Elley Nielsen Malling   32 00:46:04
100 Jørgen Christophersen   Aarhus 1900 A/M 71 00:47:16
227 Nikolaj Petersen 8300   17 00:52:22
216 Henning Boldsen Odder   64 00:52:27
384 Michael Hansen Odder   40 00:52:47
217 Jacob Petersen Odder   45 00:54:21
228 Peter Bjerregaard   Aarhus 1900 A/M 50 00:56:39
377 Kim Svane Malling   36 00:56:40
239 Thorkild Bo Nielsen Vejle Vejle IF 65 00:58:29
225 Michael Daber Skanderborg   37 00:59:21
208 Benjamin Bertelsen Odder   13 01:00:32
376 Henrik Andersen Malling   41 01:01:57
368 Jimmi Birk Odder   65 01:03:54
218 Jakob Brauer   Schmidt køkken, bad og interiør 18 02:05:23
             
Odder Halvmaraton 2016 – 15,8 km – KVINDER
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
33 Connie Daugaard Christensen   Aarhus 1900 A/M / In Sport / Adidas 57 01:16:58
237 Nete Hornung Bank Risskov Lillemosegaard 54 01:34:17
236 Lone Øvlisen Dam   Tranbjerg Løber 35 01:43:12
396 Mette Christiansen Tranbjerg Tranbjerg Løber 52 01:52:22
             
Odder Halvmaraton 2016 – 15,8 km – MÆND
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
242 Thomas Høyrup Nielsen Hovedgård Hundslund løbeklub 45 01:08:24
Henrik Schanz Odder OAM 37 01:14:40
238 Per Blom   Aarhus 1900 A/M 60 01:26:18
Per Lomholt Hou OAM 54 01:28:52
234 Hans Erik Schou Hedensted HLLH   01:29:17
243 Verner Larsen Horsens   56 01:29:17
             
Odder Halvmaraton 2016 – 21,1 km – KVINDER
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
129 Maj Sofie Rasmussen   Aarhus 1900 A/M 34 01:30:17
51 Gitte Sørensen   Aarhus 1900 A/M 52 01:37:02
181 Rikke Tilsted   C-Tilsted 45 01:37:10
40 Ellen Petersen Odder Lillemosegaard 57 01:40:34
113 Kirsten Steiniche   Aarhus 1900 A/M 56 01:41:48
94 Joan Skovenborg Odder   67 01:43:11
203 Vibeke Pendorff   Tranbjerg Løber 44 01:44:49
204 Vibeke Sørensen Viborg Viborg AM Marathongruppen 109 01:47:26
103 Karen-Marie Bomholt-Riis Horsens   18 01:49:19
6 Anna-Grethe Thomsen Galten   63 01:54:35
367 Christina Thim Odder   40 01:57:59
38 Ebba Sørensen   Odder Atletik og Motion 72 01:59:27
15 Birthe Hedegaard   Aarhus 1900 A/M 57 02:00:05
125 Lone Bech Jensen   Aarhus 1900 A/M 50 02:00:06
387 Sidse Skødt Odder Lissy 24 02:00:56
137 Mette Brauer   Schmidt køkken, bad og interiør 22 02:01:48
17 Bitten Andersen Gedved   40 02:02:44
20 Britta Houmann Sørensen Odder Odder Atletik og Motion 69 02:03:00
36 Dorte Stampe Møller Ryomgård   42 02:03:15
152 Nanna Garau   Odder Atletik og Motion 51 02:03:42
371 Anette Dannemann Odder   52 02:04:06
392 Camilla Gylling Horsens   19 02:04:21
188 Sofie Elverhøj   Hou Maritime Idrætsefterskole 15 02:05:03
180 Rikke Sigaard   Aarhus 1900 A/M 48 02:05:13
362 Birgitte Mildahl Odder Odder Ateltik & Motion 48 02:08:42
139 Mette Wulff Odder Odder Atletik og Motion 42 02:08:42
182 Saeedeh Bork Mårslet   57 02:12:21
104 Karina Boldsen Århus C Solitwork 48 02:16:39
98 Julie Frydedahl Kristensen Gylling Gylling Efterskole 16 02:26:13
126 Lærke Broch Gylling Gylling Efterskole 16 02:27:15
130 Majken Panduro   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 02:32:01
66 Jacknicka Juhl Sørensen Gylling Gylling Efterskole 16 02:43:18
183 Sarah Espenheim Gylling Gylling Efterskole 17 02:43:19
             
Odder Halvmaraton 2016 – 21,1 km – MÆND
Nr Fornavn Efternavn By Klub Alder Tid
121 Laust Bengtsen   Aarhus 1900 A/M / In Sport / Adidas 42 01:12:36
97 Jonas Vesterli Jeppesen   Aarhus 1900 A/M 34 01:23:00
141 Michael Just Pedersen   Vejle IF 44 01:24:59
22 Casper Friis   Kamstrup A/S 37 01:26:19
151 Morten Stampe Møller Ryomgård Aarhus 1900 triathlon 46 01:27:31
161 Ole Søby   49 01:28:44
69 Jacob Simonsen   Galten FS 21 01:28:45
112 Kim Skaadegaard   Aarhus 1900 A/M 52 01:29:16
142 Mikael Munch   Aarhus 1900 A/M 51 01:29:16
60 Henrik Toft   Aarhus 1900 A/M 49 01:29:55
62 Henrik B. Sørensen   Aarhus 1900 A/M 52 01:30:00
133 Markus Olesen Liboriussen Gylling Gylling Efterskole 16 01:30:12
190 Steffen Nielsen Viborg Houlkær Løb & Motion/VEXA 36 01:30:13
176 Rene Jakobsen   Aarhus 1900 A/M 41 01:30:20
30 Claus Miltoft Odder Kvickly Odder 42 01:31:24
Simon Midtgaard Hansen Odder Lillemosegaard 31 01:32:11
402 Morten Søndergaard Odder   30 01:33:05
184 Seann Wulff Odder Odder Atletik og Motion 49 01:33:08
177 René Skovgård Vejle Ove Larsen A/S 116 01:33:55
105 Karsten Kristensen Hundslund   45 01:34:34
391 Martin Uran Jordrup   39 01:34:34
164 Per Helbo   Aarhus 1900 A/M 59 01:35:13
206 Villy Høg Skanderborg Skanderborg løbeklub 58 01:35:22
145 Mogens Jensen   BMI Motion 48 01:35:23
31 Claus Zacher   Gertz Danish Bakery 41 01:36:23
81 JENS EGGERTSEN Højbjerg Viby VVS & Blik 42 01:36:51
109 Kenneth Jensen Horsens   51 01:36:55
155 Nikolaj Kjølhede Aarhus C Runaar 21 01:36:55
34 daniel Kim Beck Hadsten Vejle IF Triathlon 28 01:38:12
32 Claus Hübbe Bruun   Odder Atletik og Motion 51 01:38:13
378 Allan Provst Odder   41 01:38:21
Jan Holmelund Odder OAM 55 01:39:33
26 Christian Tilsted Ebeltoft C-Tilsted 47 01:39:48
13 August Bech Voldstedlund   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 01:40:15
173 Rasmus Vammen Birk Odder Odder Atletik og Motion 37 01:40:32
67 Jacob Midtgaard Bendtzen Odder Lillemosegaard 16 01:40:34
58 Henrik Munck Odder Lillemosegaard 54 01:40:35
149 morten bjørn Odder   46 01:41:34
11 Asbjørn Karlsmose   Hou Maritime Idrætsefterskole 17 01:42:03
117 Kristian Juul Kristensen   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 01:42:07
23 Casper Hansen Lystrup   40 01:42:16
102 Jørn Christoffersen Gylling Gylling Efterskole 54 01:42:18
398 Peter Bjørnholt Beder   51 01:42:27
90 Jeppe Torp Hey Aarhus C RUNAAR 21 01:42:44
360 Ulrik Næsted Hovedgård   48 01:42:57
157 Ole Jensen Galten Galten Løberne 46 01:43:04
135 Esben Thim   RUNNAR 31 01:43:18
111 Kim Nymark   Aarhus 1900 A/M 55 01:43:52
115 Klaus Rasmussen Galten Galten FS 46 01:44:02
140 Michael Nygaard Jakobsen Malling odderatletikklub 36 01:44:35
403 Thim Vilstrup Odder  OAM  46 01:44:38
167 Peter Ravn Lilleheden Odder   41 01:44:47
363 Henrik G. Hansen Storvorde   50 01:44:48
87 Jens-Christian Hald   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 01:45:45
114 Kjell Bojlesen Odder Odder Atletik og Motion 67 01:45:45
170 Preben Pedersen Odder 1965 50 01:46:11
382 Claus Petersen Gedved   42 01:46:46
395 Preben Larsen Skanderborg   63 01:46:56
397 Uwe Jørgensen Odder Odder Atletik & Motion 59 01:47:09
171 Rasmus Klintebjerg Odder   33 01:47:10
200 Torben Bjerring Horsens Atletica 42 01:47:11
106 Kasper Juhl Mortensen   Hou Maritime Idrætsefterskole 17 01:47:21
120 Lasse Snor Jensen   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 01:47:21
150 Morten Midtgaard Hansen Århus C Lillemosegaard 35 01:47:25
19 Bo Jørgensen Viborg Viborg AM Marathongruppen 46 01:47:26
43 Erik Brender Odder MTM Motion 63 01:47:38
78 Jan Olssen   Tranbjerg Løber 46 01:47:43
118 Kristoffer Hasselstrøm Horsens   20 01:48:11
24 Chris Schmidt Samsø Samsø 14 01:48:31
9 Arne Kobæk     67 01:49:21
8 Arne Christoffersen Gylling Gylling Efterskole 51 01:49:22
25 Christian Kjær Madsen Kongens Lyngby   20 01:50:35
159 Ole Kristensen Galten Galten Løberne 53 01:50:57
93 Jim Frederiksen Aarhus N   29 01:51:06
42 Emil Schlyter Hollender   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 01:51:26
205 Victor Johansen   Hou Maritime Idrætsefterskole 16 01:51:27
50 Frederik Møller Gylling Gylling Efterskole 17 01:51:44
18 Bjarne Graversgaard Tranbjerg Tranbjerg Løber 53 01:51:59
366 Lars Nebel Odder   49 01:52:01
191 Svend Aage Sørensen   Odder Atletik og Motion 74 01:52:20
163 Paw Mikkelsen Odder Kvickly Odder 32 01:52:33
198 Tom Frederiksen Odder Kvickly Odder 42 01:52:34
3 Anders Nielsen Odder   21 01:52:41
86 Jens Peter Vrist Hinnerup   35 01:52:45
Jan Kjær Sørensen Odder  OAM 49 01:53:01
54 Henning Holm Rasmussen Odder   45 01:53:35
172 Rasmus Nørrevang Gylling Gylling Efterskole 17 01:53:42
107 Kasper Rahbek Asmussen Gylling Gylling Efterskole 17 01:54:28
76 Jan Hansen Aarhus Systemfrugt 42 01:54:40
64 Henrik Birk Jørgensen Knebel Bagergården 51 01:54:55
373 Tommy Rasmussen Aarhus   43 01:55:38
82 Jens Garau   Odder Atletik og Motion 52 01:55:59
27 Christoffer Pilgaard Gylling Gylling Efterskole 16 01:56:04
68 Jacob Munk Gylling Gylling Efterskole 16 01:56:05
156 Ole Hadenfeldt   Aarhus 1900 A/M 53 01:56:25
162 Palle Falkenberg Malling   41 01:56:29
48 Frank Bo Pedersen   Aarhus 1900 A/M 59 01:56:54
21 Carsten Dalsgaard   Aarhus 1900 A/M 61 01:57:48
70 Jacob Lund Sønderbæk Holstebro   33 01:57:48
119 Lars Thim Odder Odder Atletik og Motion 47 01:57:51
169 Poul Erik Eskildsen Mårslet   53 01:58:48
35 Daniel Møller Kongsgaard Viby J Handelsbanken, Aarhus Syd 33 01:59:05
189 Steen Brauer   Schmidt køkken, bad og interiør 53 01:59:27
2 Allan Birk Jakobsen Silkeborg   41 01:59:38
101 Jørgen Orehøj Erichsen Odder Odder Atletik og Motion 42 02:00:54
45 Frank Murberg Gylling Gylling Efterskole 54 02:02:02
166 Peter Midtgaard Hansen   Lillemosegaard 27 02:02:04
91 Jesper Mærsk   Hou Maritime Idrætsefterskole 27 02:02:05
29 Claus Egeberg Aarhus Systemfrugt 37 02:04:58
44 Finn Ernst Odder Odder Atletik og Motion 58 02:10:08
12 Asbjørn Lyby Sønder Felding   60 02:10:08
83 Jens Jakob Steffensen Gedved   40 02:17:26
108 Keiichi Ishibori Harlev J   74 02:24:35
65 Ian Mason Odder   59 02:29:45
187 Simon Schmidt Johansen Gylling Gylling Efterskole 16 02:30:45

 

Hovedsponsor: