Resultater 2012

Hovedsponsor:

 
Kvinder

Mænd

Gruppevindere

Fordelt på aldersgrupper

Kvinder
Løbernr Køn Navn By Klub Distance BruttoTid NettoTid
444 K Louise Langelund Battin Århus In Sport/Adidas/Århus 1900 21 01:24:50 01:24:49
464 K Lærke Mikkelsen Risskov Aarhus Fremad Atletik 21 01:28:38 01:28:33
394 K Stine Kirchhoff Christensen Birkerød Odder Atletik & Motion 21 01:32:06 01:32:00
496 K Louise Nørgaard Århus Aarhus Fremad Atletik 21 01:32:14 01:32:09
368 K Regina Aagaard Skanderborg Nordea / Skanderborg løbeklub 21 01:34:35 01:34:20
126 K Heidi Lundstrøm Thranum Aalborg Aalborg Triathlon Klub 21 01:36:45 01:36:34
382 K Sanne Dinesen Højbjerg 21 01:38:47 01:38:40
113 K Grethe Nielsen Århus Århus 1900 A/M 21 01:41:15 01:41:12
79 K Dorrit Thomhav Hørlyck Århus Århus 1900 A/M 21 01:41:40 01:41:34
292 K Mathilde Hegnsgaard Sørensen Århus Århus 1900 A/M 21 01:42:11 01:42:08
264 K Lisbeth Damgaard fink Horsens 21 01:42:14 01:41:46
212 K Karin Johannesen Odder 21 01:42:24 01:41:59
129 K Helle Hagen Rasmussen Århus C 21 01:42:59 01:42:47
303 K Mona Slyngborg Odder Odder Atletik & Motion 21 01:43:05 01:42:44
273 K Lykke Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:43:19 01:43:13
449 K Trine Kvist-Hoffmann Odder 21 01:43:40 01:43:33
119 K Hanne Just Århus Århus 1900 A/M 21 01:43:42 01:43:24
34 K Astrid Raaballe Århus Århus 1900 A/M 21 01:44:06 01:43:56
128 K Helene Terndrup Odder 21 01:44:11 01:44:04
131 K Helle Juul Risskov Aarhus Fremad Atletik 21 01:46:47 01:46:33
453 K Trine Ravn Holmegaard De smukke ben 21 01:47:02 01:46:20
263 K Lisbeth Christensen Århus C Team Henrik 21 01:47:30 01:47:10
165 K Jeanette Søby Tilst 21 01:48:14 01:48:05
324 K Nina Brouer Enevoldsen Mørke Mørke IF 21 01:48:49 01:48:23
381 K Sacha Skovmand Poulsen Auning 21 01:49:11 01:48:57
25 K Anne Blak Aarhus V 21 01:49:21 01:48:38
268 K Lotte Philipsen Århus Århus 1900 A/M 21 01:49:27 01:49:17
30 K anni larsen hjortshøj hjortshøjløberne 21 01:49:46 01:48:58
82 K Ebba Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:50:11 01:49:54
161 K Janni Villekold Odder Odder Atletik & Motion 21 01:50:16 01:50:11
339 K Peder Johansen Århus V 21 01:50:19 01:50:11
284 K Maria Nedergaard Hansen Hasselager 21 01:50:33 01:50:25
294 K mette wad-sørensen århus c 21 01:50:37 01:50:23
51 K Camilla Mortensgaard Århus N 21 01:51:18 01:51:07
293 K Mette Thranum Odder Odder Atletik & Motion 21 01:51:23 01:51:13
285 K Maria Thai Århus Århus 1900 A/M 21 01:51:40 01:51:23
420 K Tine Wolff Horsens 21 01:52:05 01:51:14
258 K Lene Mouritsen Møller Mørke Mørke Løbeklub 21 01:52:17 01:51:52
23 K Anette Dannemann Odder 21 01:52:41 01:52:19
49 K Britta Houmann Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:52:52 01:52:35
267 K Lone Jørgensen ^Åbyhøj 21 01:53:18 01:53:04
280 K Maj-Britt Blicher Beder 21 01:53:43 01:53:18
417 K Thyra Iversen Gedved Løberne 21 01:53:48 01:53:34
117 K Hanne Bisgaard Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:53:49 01:53:21
260 K Line Iversen Gedved Løberne 21 01:53:52 01:53:39
440 K Vibeke Skakke Århus Århus 1900 A/M 21 01:53:55 01:53:42
459 K Camilla Elkjær Jensen Odder 21 01:54:14 01:54:04
499 K Eva Bang Rasmussen Viby J 21 01:54:23 01:53:40
164 K Jeanett Kristensen Skanderborg Kamstrup 21 01:55:03 01:54:19
83 K Elisabeth Jakobsen Odder 21 01:55:15 01:54:50
112 K Gitte Søndergaard Odder 21 01:55:28 01:55:23
269 K Lotte Rosendal Horsens 21 01:55:30 01:55:10
261 K Lis Lysdahl Silkeborg SMT-Silkeborg 21 01:55:40 01:55:30
283 K Maria Louise Koch Århus 21 01:56:29 01:56:20
311 K Naja Gjanderup Jørgensen Odder 21 01:57:02 01:56:44
193 K Johanne Jacobsen Beder 21 01:57:11 01:56:48
482 K Line Kristiansen København Ø Sparta 21 01:58:03 01:57:32
397 K Susanne Klit Sørensen Mårslet Huleboløberne 21 01:58:04 01:57:32
42 K Birthe Hedegård Århus Århus 1900 A/M 21 01:58:08 01:57:49
31 K Anse Thomasen Hovedgård 21 01:58:29 01:58:04
211 K Karin Hansen Horsens Horsens Kajakklub 21 01:58:48 01:58:15
372 K Rie Bennedsgaard Hinnerup 21 01:59:03 01:58:25
148 K Inge Pedersen Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 21 01:59:39 01:59:01
111 K Gitte Grejsgaard Nykøbing F. 21 02:01:02 02:00:47
358 K Pia Nielsen vejle ø VIF 21 02:01:29 02:01:21
33 K Astrid Benniche Odder 21 02:01:30 02:01:13
272 K Louise Walter Speedy Nielsen 21 02:01:32 02:01:13
373 K Rikke Ebbelin Horsens 21 02:01:39 02:01:19
345 K Pernille Karlsson Mørke Mørke Løbeklub 21 02:02:18 02:01:52
509 K Annie Eriksen Brabrand 21 02:02:22 02:01:34
374 K Rikke Kristiansen 21 02:02:27 02:02:02
388 K Sinna Pedersen 21 02:02:45 02:02:00
29 K Anne sofie Kalmeyer 21 02:02:52 02:02:29
188 K Jette Stencel Nørrevang Odder Odder Atletik & Motion 21 02:02:54 02:02:27
88 K Emma Siim Jørgensen Højbjerg 21 02:03:06 02:02:55
27 K Anne Læssøe Odder 21 02:03:22 02:03:04
441 K Vivi Nørgaard Sørensen Odder 21 02:03:24 02:02:35
371 K Ria 21 02:03:34 02:02:57
115 K Hanna Timmermann Malling 21 02:04:24 02:03:54
118 K Hanne Højtorp Sørensen Odder 21 02:04:32 02:04:09
214 K katrine schæfer 21 02:04:51 02:04:44
26 K Anne Christine Halkjær-Jensen Højbjerg 21 02:04:54 02:04:47
210 K Karen Bente Andersen Hobro 21 02:05:05 02:04:24
61 K Christina Behrendt Petersen Skanderborg 21 02:05:08 02:04:41
4 K Alice Nielsen Odder 21 02:05:35 02:05:19
282 K Maria Hübner Kjøller Hovedgård 21 02:05:43 02:05:36
271 K louise meyer olsen hadsten 21 02:06:07 02:05:43
418 K Tina Godsk 21 02:06:08 02:05:43
270 K Louise Faurschou Odder Odder Atletik & Motion 21 02:06:23 02:05:40
279 K Maja Christoffersen Holm København S Sparta 21 02:06:36 02:05:47
135 K Henriette Sølbeck Sdr. Vissing Symfoni 21 02:06:36 02:06:02
262 K Lisa Thomsen Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 21 02:06:44 02:06:06
266 K Lone Jacobsen Beder 21 02:07:19 02:06:55
448 K Christina Thim Odder 21 02:07:31 02:06:49
198 K Jonna Steffensen Århus Århus 1900 A/M 21 02:07:32 02:07:05
396 K Susanne Hjort Mieritz Århus Århus 1900 A/M 21 02:07:33 02:06:53
346 K Pernille Vrang Højbjerg Laursen 21 02:07:49 02:07:02
442 K Yrsa Langager Horsens Atletica Horsens 21 02:07:51 02:07:27
81 K dorthe leick odder 21 02:08:18 02:07:42
336 K Patricia Helbo Lange Odder Odder Atletik & Motion 21 02:08:36 02:08:13
431 K Trine Elmgreen Århus N 21 02:09:12 02:08:33
56 K Charlotte Juul Hovedgård kliniquen 21 02:09:14 02:08:43
445 K Lisbeth Mikkelsen Odder 21 02:09:20 02:09:11
446 K Ulla Støvring Sørensen Odder 21 02:09:21 02:09:12
130 K Helle hougaard 21 02:10:32 02:10:22
120 K hanne skafte Odder 21 02:10:40 02:10:05
225 K Kirsten Horney Odder 21 02:10:40 02:10:05
457 K Birgitte Mildahl Odder 21 02:10:49 02:10:43
357 K Pia Jørup Hjortshøj Hjortshøj Løberne 21 02:11:58 02:11:12
199 K Jytte Kløve Århus Århus 1900 A/M 21 02:13:01 02:12:20
257 K Lene Andersen Lystrup 21 02:13:06 02:12:21
24 K Anja Nyekjær Nielsen Skanderborg 21 02:13:34 02:12:59
162 K Jannie steffensen 21 02:13:51 02:13:45
28 K Anne Rasmussen Spentrup 21 02:14:04 02:13:20
85 K Ellen Bie Jensen Odder Odder Atletik & Motion 21 02:15:51 02:15:20
78 K Ditte Nue Møller Odder Odder Atletik & Motion 21 02:16:52 02:16:15
384 K Signe Marquard Nielsen vejle ø VIF 21 02:17:32 02:17:24
299 K Mie Stromark bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 21 02:17:49 02:17:11
286 K marianne hundebøll Odder 21 02:19:56 02:19:13
187 K jette math 21 02:21:04 02:20:18
87 K emilie mikkelsen østbirk 21 02:21:23 02:20:49
460 K Sanne Grau Århus Seier Fitness 21 02:27:49 02:27:39
190 K Joan Liin Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 21 02:28:57 02:28:19
439 K Vibeke K. Larsen Odder Odder Atletik & Motion 21 02:29:38 02:29:09
125 K Heidi Christoffersen skanderborg 21 02:37:07 02:36:37

Mænd
Løbernr Køn Navn By Klub Distance BruttoTid NettoTid
443 M Laust Bengtsen Århus In Sport/Adidas/Århus 1900 21 01:10:53 01:10:52
495 M Thorkild Sundstrup Århus PI Aarhus/Aarhus Fremad Atletik 21 01:11:02 01:11:02
385 M Simon Borchmann Odder 21 01:17:36 01:17:35
350 M Peter Holbech Andersen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:21:17 01:21:16
474 M Leon S. Hansen Odder Matas A/S 21 01:21:54 01:21:53
97 M Finn Andersen Silkeborg SMT- Silkeborg 21 01:22:04 01:22:03
289 M Martin Haaning Viby J 21 01:23:39 01:23:34
63 M Claus Buur Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:23:46 01:23:45
139 M Henrik Juul Horsens Vorre’ s Marathonklub 21 01:23:51 01:23:50
469 M Jan Skov Pedersen Århus Aarhus Fremad Atletik 21 01:23:59 01:23:58
359 M Poul B. Thomsen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:24:40 01:24:38
365 M Rasmus Kirkeby Jacobsen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:24:45 01:24:43
309 M Morten Rødgaard-Hansen Ministeriet 21 01:25:21 01:25:19
166 M jens holm Haderslev haderslev 21 01:25:48 01:25:43
60 M Christian Zagal Viby SiB 21 01:26:04 01:26:03
493 M Claus Jensen Hovedgård Skanderborg Løbeklub 21 01:26:42 01:26:28
415 M Thomas Staun Horsens All Runners 21 01:26:46 01:25:56
20 M Andreas Busk Dahl Bjerringbro 21 01:26:51 01:26:50
333 M Ole Søby Horsens Dansk halentreprise Horsens 21 01:26:59 01:26:55
177 M Jeppe Lysdahl Aarhus C Ministeriet 21 01:27:32 01:27:30
114 M Gudjon Gudmundsson Århus Århus 1900 A/M 21 01:27:42 01:27:39
248 M Lars Kelstrup Århus Århus 1900 A/M 21 01:28:02 01:28:01
102 M Flemming Kem Aalborg Havstrygerne Hirtshals 21 01:28:05 01:28:04
471 M Stephen Parker Beder 21 01:28:27 01:28:25
242 M Lars Byrgesen Samsø Odder Atletik & Motion 21 01:28:56 01:28:53
470 M Torben Holm Odder 21 01:29:40 01:29:36
468 M Christian Møller Pedersen Skanderborg Atletica Tri 21 01:30:06 01:29:50
195 M Johnny Sørensen Bak Århus Århus 1900 A/M 21 01:30:08 01:29:55
149 M Ivan Riise Bjerringbro 21 01:30:29 01:30:29
235 M Kristian Glassau Hansen Århus Århus 1900 A/M 21 01:30:42 01:30:39
93 M Erik Fournais Solbjerg Solbjerg Runners 21 01:30:43 01:30:38
98 M Finn Bjerre Pedersen Skanderborg Skanderborg løbeklub 21 01:31:12 01:30:57
204 M Jørn Christoffersen Odder Gylling Efterskole 21 01:31:21
450 M Geir Brønmo Odder 21 01:31:26 01:31:18
10 M Allan Provst Odder Probiler 21 01:31:44 01:31:42
322 M Niels-Åge Skovbo Århus Århus 1900 A/M 21 01:31:54 01:31:52
288 M Martin Gran Jordrup 21 01:31:56 01:31:52
461 M Søren Østergård Odder 21 01:32:06 01:31:51
96 M Filip Høgh Poulsen Århus C DAFA 21 01:32:11 01:31:24
476 M Martin Riis Hansen Århus 21 01:32:13 01:32:02
407 M Søren Mønster Stenderup Horsens Brand og Redning 21 01:32:15 01:32:12
233 M Knud Vorre Højsgaard Skanderborg 21 01:32:21 01:32:14
224 M Kim Skaadegaard Århus Århus 1900 A/M 21 01:32:32 01:32:19
356 M Peter Søndergaard Odder Odder Atletik & Motion 21 01:33:01 01:32:57
137 M Henrik Colding Jørgensen Odder 21 01:33:16 01:32:57
75 M Dennis Jørgensen Århus C 21 01:33:17 01:33:02
416 M Thomas Vestmark 21 01:33:31 01:33:10
175 M Jeppe Kjeldbjerg Horsens 21 01:33:38 01:33:36
389 M Steen Karlsen Horsens 21 01:33:43 01:33:40
54 M Hugo Nielsen Århus Århus 1900 A/M 21 01:33:49 01:33:36
196 M Jon Eriksen Søften Symfoni 21 01:33:54 01:33:48
479 M Thomas Poulsen Skanderborg Skanderborg Løbeklub 21 01:33:57 01:33:41
238 M Kristian Nortorph Odder Gylling Efterskole 21 01:33:59 01:33:45
298 M Michael Rasmussen Horsens 21 01:34:09 01:33:54
243 M Lars Christoffersen Skanderborg Skanderborg Løbeklub 21 01:34:11 01:33:54
411 M Thomas Gaarde Schmidt Horsens Horsens All Runners 21 01:34:20 01:33:30
506 M Gustave Ntandikiye Århus 21 01:34:23 01:34:03
259 M Leo Justesen Horsens Vejle IF 21 01:34:36 01:34:32
428 M Torben Riis Odder Odder Atletik & Motion 21 01:34:54 01:34:47
2 M Alex Nielsen 21 01:35:20 01:35:01
290 M Martin Jensen 21 01:35:23 01:34:27
467 M Carsten Hyldal Skanderborg 21 01:35:24 01:35:08
434 M Troels Lønstrup Hornslet Århus 1900 21 01:35:31 01:34:51
50 M Børge Rasmussen Odder Gylling Efterskole 21 01:35:38 01:35:25
167 M Jens Isaksen Odder spektrum 21 01:35:53 01:35:41
344 M Per Snedker Odder System TM A/S 21 01:36:08 01:36:03
19 M Anders Ø. Sørensen 21 01:36:10 01:35:58
18 M Anders Thorsø Odder Odder Atletik & Motion 21 01:36:17 01:36:15
497 M Bjarne Nygaard Hovedgård Skanderborg Løbeklub 21 01:36:43 01:36:26
57 M Christian Juul Hansen Silkeborg 21 01:36:44 01:36:34
465 M Lars Christensen Åbyhøj 21 01:36:48 01:36:37
40 M Bertil Suadicani København NV Lauf & Trink 21 01:37:03 01:36:43
229 M Klaus Kock Århus Århus 1900 A/M 21 01:37:07 01:36:41
504 M Morten De Feuth Højbjerg 21 01:37:09 01:36:20
140 M Henrik Larsen Risskov Team Lisbeth 21 01:37:20 01:37:18
41 M Bill Agersbøl Århus 21 01:37:28 01:37:19
136 M Henrik Adolf Radschuweit Aarhus 21 01:37:31 01:37:02
44 M Bjarne Jensen Odder Probiler 21 01:37:46 01:37:43
477 M Thomas Holland Hørning Stilling Løbeklub 21 01:37:47 01:37:20
462 M Preben Norup Brædstrup 21 01:37:58 01:37:49
3 M Alf Klærke Skanderborg Skanderborg Løbeklub 21 01:38:00
218 M Kenneth Korsgaard Højbjerg Aarhus 1900 21 01:38:04 01:37:52
318 M Niels Nortorph Odder Gylling Efterskole 21 01:38:13 01:38:00
367 M Rasmus Lisborg Jørgensen Århus Århus 1900 A/M 21 01:38:29 01:38:26
352 M Peter Mølgaard Hansen Hasselager 21 01:38:32 01:38:26
433 M Troels Lund Jensen Tranbjerg J. TDC A/S 21 01:38:42 01:38:12
69 M Claus Riber Århus Århus 1900 A/M 21 01:38:44 01:38:31
314 M Nicolaj Hejslet Jørgensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:38:48 01:38:44
425 M Torben Holm Århus Århus 1900 A/M 21 01:38:55 01:38:43
236 M Kristian Johnsen Sabro SiB 21 01:38:57 01:38:15
316 M Niels Jacobsen Odder Gylling Efterskole 21 01:39:04 01:38:51
348 M Peter Dahl Odder Odder Atletik & Motion 21 01:39:04 01:38:56
473 M Alex Rytter Lemvig 21 01:39:05 01:38:45
104 M Frank Bo Pedersen Århus Århus 1900 A/M 21 01:39:16 01:39:04
458 M Jesper D. Petersen Odder 21 01:39:25 01:39:16
455 M Anders Blok Aabenraa 21 01:39:25 01:39:04
203 M Jørgen Orehøj Erichsen Odder 21 01:39:31 01:39:20
507 M Hans Vestergaard Risskov 21 01:39:40 01:39:14
427 M Torben Møller Nielsen Århus Århus 1900 A/M 21 01:39:43 01:39:24
16 M Anders Rothausen Horsens De Smukke Ben 21 01:39:49 01:39:21
502 M Morten Brehm Jensen Beder 21 01:39:49 01:39:31
491 M Palle Fogt Jespersen Århus BKT 21 01:39:59 01:39:31
231 M Knud Erik Bredahl 21 01:40:01 01:39:56
245 M Lars Gormsen Højbjerg 21 01:40:03 01:39:23
244 M Lars Gerner Århus Århus 1900 A/M 21 01:40:06 01:39:50
66 M Claus Norup Odder System TM A/S 21 01:40:06 01:39:41
208 M Kai Thygesen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:40:11 01:39:56
405 M Søren Jacobsen Odder Gylling Efterskole 21 01:40:30 01:40:21
276 M Mads Nolsø Christoffersen Odder Gylling Efterskole 21 01:40:32 01:40:23
9 M Allan Nedergaard Christensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:40:33 01:40:10
32 M Arne Christoffersen Odder Gylling Efterskole 21 01:40:34 01:40:23
163 M janus svane Holstebro 21 01:40:36 01:40:13
342 M Per Dreyer Christiansen Brøndby 21 01:40:40 01:40:20
483 M Bent Andersen Mørke Mørke 21 01:40:43 01:40:17
475 M Christian Tilsted Ebeltoft C-Tilsted 21 01:40:47 01:40:32
503 M Bjørn Jørgensen Malling BMI 21 01:40:55 01:40:18
92 M Erik Christensen Silkeborg System TM A/S 21 01:41:00 01:40:35
511 M Claus Eskildsen Beder 21 01:41:07 01:40:45
124 M Hans van Elst SOEST 21 01:41:09 01:41:04
226 M Kjell Bojlesen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:41:18 01:40:57
452 M Morten Kvist Lemvig Odder Højskole 21 01:41:19 01:40:46
59 M Kasper Hollænder Århus Odder Fitness Center 21 01:41:25 01:41:02
438 M Ulrik Næsted Hovedgård 21 01:41:26 01:41:03
134 M Henning O. Boldsen Odder Odder 21 01:41:46 01:41:39
312 M Nick Wiinberg Hansen Århus Århus 1900 A/M 21 01:41:47 01:41:32
256 M Leif Jppesen Horsens Horsens All Runners 21 01:41:49 01:40:59
391 M Stefan Kjerkegaard Malling Klanen 21 01:41:54 01:41:37
484 M Kasper Riis Hansen Århus 21 01:41:59 01:41:31
489 M Mogens Jensen Malling BMI 21 01:42:00 01:41:49
101 M Flemming Erfort Galten 21 01:42:05 01:41:37
490 M Mathias Winther Klausen Århus BKT 21 01:42:10 01:41:41
64 M Claus Hubbe Bruun Odder Odder Atletik & Motion 21 01:42:40 01:42:31
335 M Palle K Sørensen Sabro Sabro Løbeklub 21 01:42:42 01:42:23
278 M Magnus Nortorph Odder Gylling Efterskole 21 01:42:44 01:42:30
73 M Daniel Kai Jensen Horsens 21 01:43:03 01:42:39
38 M Bent Ole Nørregaard Kolding 21 01:43:04 01:42:48
406 M Søren Møldrup Jensen Odder 21 01:43:12 01:42:28
498 M Anders Dreyer Malling 21 01:43:14 01:42:54
100 M Finn Ernst Odder Odder Atletik & Motion 21 01:43:21 01:43:00
390 M Steen Skakke Århus Århus 1900 A/M 21 01:43:28 01:42:58
478 M Henrik Rothausen Odder 21 01:43:34 01:43:05
46 M Brian Aarhus 21 01:43:51 01:43:32
315 M Niels Frederiksen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:44:05 01:43:50
379 M Rune Olesen Odder 21 01:44:06 01:43:36
181 M Jesper Falkenstrøm Århus Århus 1900 A/M 21 01:44:06 01:44:02
45 M Bo Martin Bibby Sabro 21 01:44:13 01:43:31
393 M Stelindoss Sathyadas Aarhus C 21 01:44:18 01:44:08
152 M Jacob Yding Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:44:18 01:44:06
296 M Michael Højtorp Sørensen Odder 21 01:44:19 01:43:59
387 M Simon Daniel Kjeldahl Hasselager TDC A/S 21 01:44:21 01:43:54
8 M Allan Mosbech Larsen Brønderslev Brønderslev 21 01:44:27 01:44:10
317 M Niels Jørgen Andersen Odder Probiler 21 01:44:37 01:44:33
154 M Jakob Outzen Aars 21 01:44:52 01:44:28
183 M Jesper Ladegaard Kastrup team far &svigersønner 21 01:44:53 01:44:11
105 M Frank Hechmann Odder Odder Atletik & Motion 21 01:44:53
386 M Simon Bruhn Bjerg Pedersen Juelsminde Hellebjerg 21 01:44:57 01:44:23
205 M Jørn Lysdahl Silkeborg SMT-Silkeborg 21 01:44:57 01:44:46
456 M Rune Sørensen Silkeborg 21 01:45:13 01:45:01
466 M Per L.J. Larsen Glostrup 21 01:45:19 01:44:46
328 M Ole Henneberg Beder CCI Europe 21 01:45:19 01:44:38
230 M Klaus Rasmussen Galten 21 01:45:27 01:44:59
376 M Ronni Bech Jensen Odder Probiler 21 01:45:32 01:45:29
171 M Morten Dahl Malling Pan Orientering 21 01:45:33 01:44:55
240 M Kurt Christensen Odder spektrum 21 01:45:35 01:45:18
43 M bjarne Jacobsen odder Ørting 21 01:45:38 01:45:23
77 M Dennis Thomhav Jørgensen Højbjerg 21 01:45:42 01:44:53
463 M Roy Kilpatrick Odder 21 01:45:42 01:45:25
362 M Poul Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:45:43 01:45:27
223 M Kim Schultz Lystrup 21 01:45:44 01:45:39
355 M Peter Schou 21 01:45:54 01:45:18
159 M Jan Ekander Århus Århus 1900 A/M 21 01:45:54 01:45:13
202 M Jørgen Møller Århus Århus 1900 A/M 21 01:45:57 01:45:13
413 M Thomas Kvistgaard Kock Risskov 21 01:46:12 01:45:57
213 M Kasper Kløve Andersen Odder Gylling Efterskole 21 01:46:14 01:45:22
110 M Frederik Wolk Odder Gylling Efterskole 21 01:46:14 01:45:23
247 M Lars Jørgensen 21 01:46:21 01:46:15
222 M Kim Prang Rusholt Hermansen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:46:34 01:46:02
308 M Morten Rosenstedt Hinnerup 21 01:46:34 01:45:56
378 M Rudi Jørgensen Horsens Horsens Brand og Redning 21 01:46:48 01:46:27
13 M Anders Mikkelsen 21 01:46:50
343 M Per Pedersen Aarhus N 21 01:46:54 01:46:32
246 M Lars Hoeg Horsens Horsens Kajakklub 21 01:46:55 01:46:23
67 M Claus Petersen Gedved 21 01:46:55 01:46:16
307 M Morten Randløv Hovedgård 21 01:46:56 01:46:25
302 M Mikkel Seemann Odder Gylling Efterskole 21 01:46:59 01:46:30
109 M Frederik Sørensen Odder Kvickly 21 01:47:01 01:46:45
160 M Jan Nygaard AARHUS V 21 01:47:13 01:47:01
254 M Lars Aagaard 21 01:47:19 01:46:54
480 M Gudjon Vestergaard Hornsyld 21 01:47:27 01:46:58
142 M Henrik Thykær Jønsson Odder Odder Atletik & Motion 21 01:47:28 01:47:10
107 M Frede Hansen 21 01:47:40 01:47:08
182 M Jesper Høyer Lystrup Dansk Supermarked 21 01:47:41 01:47:08
155 M jakob støy andersen malling 21 01:47:55 01:47:29
174 M Jens Thygesen Rasmussen Kastrup team far &svigersønner 21 01:48:04 01:47:22
215 M Keld Lehrmann Madsen Hovedgård 21 01:48:07 01:47:44
189 M Jim Jensen Århus Århus 1900 A/M 21 01:48:15 01:47:59
412 M Thomas Jentzsch Solbjerg 21 01:48:15 01:47:56
332 M Ole Rasmussen Mårslet Mårslet 21 01:48:16 01:47:43
361 M Poul Kruuse Petersen Århus Århus 1900 A/M 21 01:48:30 01:48:09
122 M Hans Peder Melgaard 21 01:48:35 01:48:04
349 M Peter Dahlin Odder 21 01:48:35 01:48:11
220 M Kim L. Krabbe juelsminde Hellebjerg 21 01:48:37 01:48:02
1 M Alejandro Sánchez Ruiz Hatting 21 01:48:47 01:48:18
306 M Morten Jensen Horsens Horsensrun 21 01:48:48 01:48:06
76 M Dennis Mathorne Skanderborg 21 01:49:01 01:48:25
108 M Frederik Kirkeby Odder Odder Atletik & Motion 21 01:49:03
310 M Morten Thomsen Århus N 21 01:49:03 01:48:51
421 M Tomas Kjær Andersen Odder 8300 HC 21 01:49:25 01:49:16
5 M Allan Bærnthsen Hovedgård 21 01:49:27 01:48:33
505 M Mikael Stensgaard Nielsen Mårslet 21 01:49:29 01:49:11
351 M peter mikkelsen Odder 21 01:49:33 01:49:25
192 M Johan Gramstrup Olesen Odder Gylling Efterskole 21 01:49:44 01:49:15
370 M Rene Larsen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:50:09 01:49:51
403 M Svend Aage Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 01:50:11 01:49:54
184 M Jesper Larsen Skanderborg Lynet 21 01:50:15 01:49:39
52 M Carsten Dalsgaard Århus Århus 1900 A/M 21 01:50:21 01:49:37
70 M Dan Rosendal Horsens 21 01:50:23 01:50:01
157 M Jan Børjesson risskov 21 01:50:44 01:50:32
94 M Erik Pedersen Århus Århus 1900 A/M 21 01:50:52 01:50:10
47 M Brian Laursen Låsby 21 01:50:55 01:50:27
301 M Mikkel Berg Sparbo Hasselager 21 01:51:05 01:50:24
153 M Jakob Biegel 21 01:51:06 01:50:33
106 M Frank Murberg Odder Gylling Efterskole 21 01:51:24 01:51:03
201 M Jørgen Kjersgaard Odder 21 01:51:26 01:51:02
138 M Henrik Jensen Fjerritslev Fjerritslev Trimklub 21 01:51:34 01:51:08
144 M Henrik Uldall Christensen Odder 21 01:51:50 01:51:10
492 M Martin Gucz Hovedgård 21 01:52:02 01:51:31
206 M Jørn Skov 21 01:52:06 01:51:27
395 M Sune Kristensen 21 01:52:17
169 M Jens Korgaard Aarhus C 21 01:52:25 01:51:38
323 M Nikolaj Nyhuus Århus Århus 1900 A/M 21 01:52:35 01:52:25
331 M Ole Nørrevang Odder Odder Atletik & Motion 21 01:52:56 01:52:30
380 M Rune Sønderby Jensen Aarhus 21 01:52:57 01:52:31
143 M Henrik Trust Odder Odder Atletik & Motion 21 01:53:24 01:53:08
216 M Kenneth Gregersen Odder Fitness World 21 01:53:39 01:52:52
454 M Lars Nebel Odder 21 01:53:45 01:53:10
250 M Lars Pedersen Kjellerup 21 01:53:50 01:53:11
39 M Bent Thomsen Århus Århus 1900 A/M 21 01:53:55 01:53:42
305 M Morten Holm 21 01:53:59 01:53:48
173 M Jens Thim Nielsen Odder Gylling Efterskole 21 01:54:28 01:54:21
185 M Jesper Lund Esbjerg V 21 01:54:36 01:54:08
414 M Thomas Plum Skanderborg Skanderborg Løbeklub 21 01:54:38 01:54:02
326 M Olav Thygesen Ry team far &svigersønner 21 01:54:50 01:54:07
200 M Jørgen Jensen Århus Århus 1900 A/M 21 01:55:04 01:54:20
486 M Anders Kjeldmand Samsø Samsø Løbeklub 21 01:55:28 01:54:43
89 M Erik Brandstrup Mårslet MÅRSLET 21 01:55:43 01:55:10
255 M Lasse Homann 21 01:55:48 01:54:59
14 M Anders Møller Jacobsen Skive 21 01:56:06 01:55:43
487 M Niels Vedersø Østergaard København Ø 21 01:56:10 01:55:46
363 M Preben Eskerod Odder Odder Atletik og motion 21 01:56:22 01:55:48
404 M Søren Chr. Sørensen Århus Århus 1900 A/M 21 01:56:32 01:56:15
176 M Jeppe Lykke Hansen 21 01:56:55 01:56:15
36 M Bent Abildskov Hovedgård Symfoni 21 01:57:17 01:56:45
141 M Henrik Petersen Viby Symfoni 21 01:57:42
12 M Anders Larsen Odder 21 01:57:52 01:57:16
48 M Brian Pedersen 21 01:57:55 01:57:16
17 M Anders Sabro Sørensen Mårslet Huleboløberne 21 01:58:04 01:57:31
364 M Rasmus Bøttcher Christensen Lauf & Trink 21 01:58:10 01:57:51
221 M Kim Müller Fence Christensen 21 01:58:10 01:57:51
287 M Mark Villekold Odder Probiler 21 01:58:37 01:58:07
508 M Thorkild Eriksen Ikast 21 01:58:53 01:58:05
103 M Flemming Terkildsen Haarlev 21 01:59:01
494 M Paul Messey Odder 21 01:59:05 01:58:15
86 M Emil Roland Ernst Odder Fitness World 21 01:59:14 01:58:26
274 M Mads Foged Søndergaard Holstebro 21 01:59:16 01:58:37
408 M Søren Nordvig Beder Ajstrup Strand Løbeklub 21 01:59:24 01:58:37
179 M Jeppe Westberg Odder Gylling Efterskole 21 01:59:25 01:59:17
151 M Jacob Lund Sønderbæk Århus N 21 01:59:26 01:58:56
252 M Lars Svith Randers SØ 21 01:59:28 01:59:01
432 M Troels Bjerre Sørensen Coventry UpperBound 21 01:59:31 01:58:51
239 M Kristian Sommer Madsen Hovedgård 21 01:59:33 01:59:11
170 M Jens Næsted Hovedgård 21 01:59:34 01:59:13
510 M Michael Schiønning Højbjerg 21 01:59:36 01:58:47
327 M Ole Dalgaard Hedensted 21 01:59:38 01:59:26
251 M Lars Schou Hørning Vinevebt 21 01:59:40 01:58:59
437 M Ulrik Knudsen Odder 21 01:59:47 01:59:23
291 M Martin Rindom Odder Probiler 21 01:59:51 01:59:24
422 M Tommy Graversen Sabro sabro løbeklub 21 01:59:59 01:59:39
430 M Torben Sørensen Odder 21 02:00:04 01:59:21
132 M Henning Holm Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 21 02:00:06 01:59:28
207 M Kai Thor Hansen Brabrand TDC A/S 21 02:00:26 02:00:10
253 M Lars Tryk Beder 21 02:00:37 02:00:07
228 M Klaus Gottlieb Viby J Aarhus Symphony Runners 21 02:00:45 01:59:51
133 M Henning Løvstad Ry Symfoni 21 02:00:49 02:00:16
402 M Svend Basballe Jensen Odder Odder Atletik & Motion 21 02:00:53 02:00:19
99 M Finn Busk Sørensen Bjerringbro BAM 21 02:01:37 02:01:14
354 M Peter Rasmussen Odder Probiler 21 02:01:54 02:01:14
53 M carsten jeppesen odder 21 02:02:16 02:01:44
451 M Johnny Laursen Odder 21 02:02:31 02:01:59
234 M Kristian Flyvholm 21 02:02:45 02:02:00
197 M Jon-Anders Evensen Odder Odder Lægehus 21 02:02:51 02:02:26
58 M Christian Lindsman Horsens Horsens Brand og Redning 21 02:03:02 02:02:25
337 M Paul Bish Århus N 21 02:03:04 02:02:23
338 M Peder Dalgaard Rudehøj Efterskole 21 02:03:15 02:03:02
249 M Lars Nissen 21 02:03:21 02:02:40
295 M Michael Daber 21 02:03:34 02:02:57
15 M Anders Rasmussen Brønderslev 21 02:04:21 02:03:36
186 M Jesper Lykke Johansen Odder 21 02:05:14 02:04:35
488 M Thomas bering Kristensen Odder 21 02:05:22 02:04:41
501 M Keiichi Khibori Harlev J 21 02:05:29 02:04:52
423 M Tommy Nielsen Odder 21 02:05:46 02:05:24
353 M Peter Nørgaard 21 02:06:09 02:05:24
158 M Jan Christensen Odder Gylling Efterskole 21 02:06:28 02:06:07
436 M Uffe Jensen Odder 21 02:06:39 02:06:17
300 M Mikael Kristensen Horsens Horsens Brand og Redning 21 02:06:44 02:06:07
156 M Jan Brinck Beder Symfoni 21 02:06:59 02:06:25
330 M Ole Knudsen Skanderborg  HI Skanderborg 21 02:08:50 02:08:07
65 M Claus Lykke Odder Probiler 21 02:09:11 02:08:44
68 M Claus Quiding 8300 HC / Klanen 21 02:10:01 02:09:43
237 M Kristian Juel Rasmussen Aarhus C 21 02:10:05 02:09:39
172 M Jens Pusher Sørensen Beder Ajstrup Strand Løbeklub 21 02:10:11 02:09:24
123 M Hans Thomsen Skanderborg HI Motion Skanderborg 21 02:10:21 02:09:45
319 M Niels Peder Pedersen Vejen Kolding Motion 21 02:10:44 02:10:00
429 M Torben Rosleff Odder Odder Atletik & Motion 21 02:11:56 02:11:24
232 M Knud Lunderskov Århus Århus 1900 A/M 21 02:12:00 02:11:30
447 M Mogens Jespersen Mårslet mathilde og noah 21 02:12:51 02:12:11
426 M Torben Jansen Randers NØ 21 02:13:52 02:13:07
145 M Hugo Nielsen Århus Århus 1900 A/M 21 02:14:09 02:13:26
147 M Ib Liin Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 21 02:14:26 02:13:47
392 M steffen ejbrectsen rønde 21 02:15:28 02:14:28
481 M Thomas Lund Solbjerg 21 02:16:01 02:15:21
209 M Kaj Rahbek Jørgensen Horsens 21 02:16:24 02:15:49
304 M Morten Ellemose Møller Odder Odder Atletik & Motion 21 02:16:52 02:16:15
400 M Sven Wieland Kolding 21 02:17:32 02:17:16
500 M Vagn Christensen Odder 21 02:19:03 02:18:31
168 M Jens Jacobsen Odder Gylling Efterskole 21 02:19:51 02:19:31
399 M sven erik Kristoffersen Horsens 21 02:20:01 02:19:26
178 M jeppe math 21 02:20:42 02:19:56
194 M John Winther Mikkelsen Odder 21 02:21:23 02:20:49
37 M Bent Jacobsen Odder Gylling Efterskole 21 02:23:56 02:23:37
91 M Erik Carlsen viby J klubløs 21 02:24:44 02:24:00
146 M Ian Mason 21 02:26:35 02:25:42
90 M Erik Brender Odder MTM Motion 21 02:28:57 02:28:23
275 M Mads Kallin Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 21 02:43:34 02:43:27
241 M Kurt Freddy Nørgaard Samsø 21 02:49:54 02:49:09

Gruppevindere
Gruppe Startnr Navn By Klub Alder Bruttotid Nettotid
Kvinder 0-19 år 29 Anne sofie Kalmeyer 15 02:02:52 02:02:29
Kvinder 20-29 år 464 Lærke Mikkelsen Risskov Aarhus Fremad Atletik 27 01:28:38 01:28:33
Kvinder 30-39 år 444 Louise Langelund Battin Århus In Sport/Adidas/Århus 1900 34 01:24:50 01:24:49
Kvinder 40-49 år 303 Mona Slyngborg Odder Odder Atletik & Motion 45 01:43:05 01:42:44
Kvinder 50-59 år 382 Sanne Dinesen Højbjerg 51 01:38:47 01:38:40
Kvinder 60-69 år 113 Grethe Nielsen Århus Århus 1900 A/M 60 01:41:15 01:41:12
Kvinder 70-79 år 198 Jonna Steffensen Århus Århus 1900 A/M 71 02:07:32 02:07:05
Mænd 0-19 år 20 Andreas Busk Dahl Bjerringbro 17 01:26:51 01:26:50
Mænd 20-29 år 365 Rasmus Kirkeby Jacobsen Odder Odder Atletik & Motion 20 01:24:45 01:24:43
Mænd 30-39 år 443 Laust Bengtsen Århus In Sport/Adidas/Århus 1900 38 01:10:53 01:10:52
Mænd 40-49 år 385 Simon Borchmann Odder 44 01:17:36 01:17:35
Mænd 50-59 år 469 Jan Skov Pedersen Århus Aarhus Fremad Atletik 52 01:23:59 01:23:58
Mænd 60-69 år 114 Gudjon Gudmundsson Århus Århus 1900 A/M 60 01:27:42 01:27:39
Mænd 70-79 år 403 Svend Aage Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 70 01:50:11 01:49:54

Aldersgrupper
Placering Startnr Navn By Klub Alder Bruttotid Nettotid
Kvinder 0-19 år
1 29 Anne sofie Kalmeyer 15 02:02:52 02:02:29
2 384 Signe Marquard Nielsen vejle ø VIF 18 02:17:32 02:17:24
3 87 emilie mikkelsen østbirk 13 02:21:23 02:20:49
Kvinder 20-29 år
1 464 Lærke Mikkelsen Risskov Aarhus Fremad Atletik 27 01:28:38 01:28:33
2 394 Stine Kirchhoff Christensen Birkerød Odder Atletik & Motion 28 01:32:06 01:32:00
3 126 Heidi Lundstrøm Thranum Aalborg Aalborg Triathlon Klub 25 01:36:45 01:36:34
4 292 Mathilde Hegnsgaard Sørensen Århus Århus 1900 A/M 23 01:42:11 01:42:08
5 129 Helle Hagen Rasmussen Århus C 22 01:42:59 01:42:47
6 273 Lykke Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 28 01:43:19 01:43:13
7 263 Lisbeth Christensen Århus C Team Henrik 28 01:47:30 01:47:10
8 165 Jeanette Søby Tilst 29 01:48:14 01:48:05
9 381 Sacha Skovmand Poulsen Auning 26 01:49:11 01:48:57
10 294 mette wad-sørensen århus c 27 01:50:37 01:50:23
11 51 Camilla Mortensgaard Århus N 28 01:51:18 01:51:07
12 293 Mette Thranum Odder Odder Atletik & Motion 22 01:51:23 01:51:13
13 285 Maria Thai Århus Århus 1900 A/M 27 01:51:40 01:51:23
14 417 Thyra Iversen Gedved Løberne 20 01:53:48 01:53:34
15 272 Louise Walter Speedy Nielsen 27 02:01:32 02:01:13
16 373 Rikke Ebbelin Horsens 24 02:01:39 02:01:19
17 509 Annie Eriksen Brabrand 22 02:02:22 02:01:34
18 88 Emma Siim Jørgensen Højbjerg 22 02:03:06 02:02:55
19 214 katrine schæfer 24 02:04:51 02:04:44
20 26 Anne Christine Halkjær-Jensen Højbjerg 26 02:04:54 02:04:47
21 336 Patricia Helbo Lange Odder Odder Atletik & Motion 23 02:08:36 02:08:13
22 431 Trine Elmgreen Århus N 25 02:09:12 02:08:33
23 162 Jannie steffensen 21 02:13:51 02:13:45
24 125 Heidi Christoffersen skanderborg 28 02:37:07 02:36:37
Kvinder 30-39 år
1 444 Louise Langelund Battin Århus In Sport/Adidas/Århus 1900 34 01:24:50 01:24:49
2 496 Louise Nørgaard Århus Aarhus Fremad Atletik 33 01:32:14 01:32:09
3 368 Regina Aagaard Skanderborg Nordea / Skanderborg løbeklub 33 01:34:35 01:34:20
4 264 Lisbeth Damgaard fink Horsens 38 01:42:14 01:41:46
5 212 Karin Johannesen Odder 34 01:42:24 01:41:59
6 449 Trine Kvist-Hoffmann Odder 32 01:43:40 01:43:33
7 34 Astrid Raaballe Århus Århus 1900 A/M 30 01:44:06 01:43:56
8 128 Helene Terndrup Odder 37 01:44:11 01:44:04
9 25 Anne Blak Aarhus V 31 01:49:21 01:48:38
10 161 Janni Villekold Odder Odder Atletik & Motion 35 01:50:16 01:50:11
11 284 Maria Nedergaard Hansen Hasselager 36 01:50:33 01:50:25
12 420 Tine Wolff Horsens 30 01:52:05 01:51:14
13 459 Camilla Elkjær Jensen Odder 32 01:54:14 01:54:04
14 499 Eva Bang Rasmussen Viby J 37 01:54:23 01:53:40
15 164 Jeanett Kristensen Skanderborg Kamstrup 31 01:55:03 01:54:19
16 112 Gitte Søndergaard Odder 34 01:55:28 01:55:23
17 269 Lotte Rosendal Horsens 37 01:55:30 01:55:10
18 283 Maria Louise Koch Århus 31 01:56:29 01:56:20
19 311 Naja Gjanderup Jørgensen Odder 31 01:57:02 01:56:44
20 482 Line Kristiansen København Ø Sparta 31 01:58:03 01:57:32
21 397 Susanne Klit Sørensen Mårslet Huleboløberne 37 01:58:04 01:57:32
22 372 Rie Bennedsgaard Hinnerup 38 01:59:03 01:58:25
23 388 Sinna Pedersen 30 02:02:45 02:02:00
24 371 Ria 33 02:03:34 02:02:57
25 118 Hanne Højtorp Sørensen Odder 33 02:04:32 02:04:09
26 210 Karen Bente Andersen Hobro 37 02:05:05 02:04:24
27 61 Christina Behrendt Petersen Skanderborg 34 02:05:08 02:04:41
28 271 louise meyer olsen hadsten 38 02:06:07 02:05:43
29 270 Louise Faurschou Odder Odder Atletik & Motion 36 02:06:23 02:05:40
30 135 Henriette Sølbeck Sdr. Vissing Symfoni 39 02:06:36 02:06:02
31 279 Maja Christoffersen Holm København S Sparta 33 02:06:36 02:05:47
32 448 Christina Thim Odder 36 02:07:31 02:06:49
33 56 Charlotte Juul Hovedgård kliniquen 37 02:09:14 02:08:43
34 24 Anja Nyekjær Nielsen Skanderborg 35 02:13:34 02:12:59
35 78 Ditte Nue Møller Odder Odder Atletik & Motion 35 02:16:52 02:16:15
36 299 Mie Stromark bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 36 02:17:49 02:17:11
Kvinder 40-49 år
1 303 Mona Slyngborg Odder Odder Atletik & Motion 45 01:43:05 01:42:44
2 131 Helle Juul Risskov Aarhus Fremad Atletik 49 01:46:47 01:46:33
3 453 Trine Ravn Holmegaard De smukke ben 41 01:47:02 01:46:20
4 324 Nina Brouer Enevoldsen Mørke Mørke IF 46 01:48:49 01:48:23
5 268 Lotte Philipsen Århus Århus 1900 A/M 41 01:49:27 01:49:17
6 30 anni larsen hjortshøj hjortshøjløberne 42 01:49:46 01:48:58
7 339 Peder Johansen Århus V 49 01:50:19 01:50:11
8 258 Lene Mouritsen Møller Mørke Mørke Løbeklub 47 01:52:17 01:51:52
9 23 Anette Dannemann Odder 48 01:52:41 01:52:19
10 280 Maj-Britt Blicher Beder 46 01:53:43 01:53:18
11 117 Hanne Bisgaard Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 49 01:53:49 01:53:21
12 260 Line Iversen Gedved Løberne 48 01:53:52 01:53:39
13 83 Elisabeth Jakobsen Odder 46 01:55:15 01:54:50
14 261 Lis Lysdahl Silkeborg SMT-Silkeborg 47 01:55:40 01:55:30
15 193 Johanne Jacobsen Beder 40 01:57:11 01:56:48
16 31 Anse Thomasen Hovedgård 49 01:58:29 01:58:04
17 211 Karin Hansen Horsens Horsens Kajakklub 40 01:58:48 01:58:15
18 148 Inge Pedersen Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 46 01:59:39 01:59:01
19 111 Gitte Grejsgaard Nykøbing F. 44 02:01:02 02:00:47
20 358 Pia Nielsen vejle ø VIF 46 02:01:29 02:01:21
21 33 Astrid Benniche Odder 48 02:01:30 02:01:13
22 345 Pernille Karlsson Mørke Mørke Løbeklub 47 02:02:18 02:01:52
23 374 Rikke Kristiansen 40 02:02:27 02:02:02
24 188 Jette Stencel Nørrevang Odder Odder Atletik & Motion 45 02:02:54 02:02:27
25 27 Anne Læssøe Odder 48 02:03:22 02:03:04
26 441 Vivi Nørgaard Sørensen Odder 49 02:03:24 02:02:35
27 115 Hanna Timmermann Malling 42 02:04:24 02:03:54
28 282 Maria Hübner Kjøller Hovedgård 42 02:05:43 02:05:36
29 418 Tina Godsk 43 02:06:08 02:05:43
30 262 Lisa Thomsen Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 46 02:06:44 02:06:06
31 266 Lone Jacobsen Beder 44 02:07:19 02:06:55
32 396 Susanne Hjort Mieritz Århus Århus 1900 A/M 42 02:07:33 02:06:53
33 346 Pernille Vrang Højbjerg Laursen 47 02:07:49 02:07:02
34 81 dorthe leick odder 47 02:08:18 02:07:42
35 445 Lisbeth Mikkelsen Odder 43 02:09:20 02:09:11
36 446 Ulla Støvring Sørensen Odder 49 02:09:21 02:09:12
37 457 Birgitte Mildahl Odder 43 02:10:49 02:10:43
38 357 Pia Jørup Hjortshøj Hjortshøj Løberne 49 02:11:58 02:11:12
39 28 Anne Rasmussen Spentrup 40 02:14:04 02:13:20
40 85 Ellen Bie Jensen Odder Odder Atletik & Motion 47 02:15:51 02:15:20
41 286 marianne hundebøll Odder 48 02:19:56 02:19:13
42 187 jette math 49 02:21:04 02:20:18
43 460 Sanne Grau Århus Seier Fitness 41 02:27:49 02:27:39
44 190 Joan Liin Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 41 02:28:57 02:28:19
45 439 Vibeke K. Larsen Odder Odder Atletik & Motion 44 02:29:38 02:29:09
Kvinder 50-59 år
1 382 Sanne Dinesen Højbjerg 51 01:38:47 01:38:40
2 79 Dorrit Thomhav Hørlyck Århus Århus 1900 A/M 58 01:41:40 01:41:34
3 267 Lone Jørgensen ^Åbyhøj 50 01:53:18 01:53:04
4 440 Vibeke Skakke Århus Århus 1900 A/M 53 01:53:55 01:53:42
5 42 Birthe Hedegård Århus Århus 1900 A/M 54 01:58:08 01:57:49
6 4 Alice Nielsen Odder 56 02:05:35 02:05:19
7 130 Helle hougaard 53 02:10:32 02:10:22
8 257 Lene Andersen Lystrup 53 02:13:06 02:12:21
Kvinder 60-69 år
1 113 Grethe Nielsen Århus Århus 1900 A/M 60 01:41:15 01:41:12
2 119 Hanne Just Århus Århus 1900 A/M 62 01:43:42 01:43:24
3 82 Ebba Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 68 01:50:11 01:49:54
4 49 Britta Houmann Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 65 01:52:52 01:52:35
5 442 Yrsa Langager Horsens Atletica Horsens 61 02:07:51 02:07:27
6 225 Kirsten Horney Odder 61 02:10:40 02:10:05
7 120 hanne skafte Odder 60 02:10:40 02:10:05
8 199 Jytte Kløve Århus Århus 1900 A/M 61 02:13:01 02:12:20
Kvinder 70-79 år
1 198 Jonna Steffensen Århus Århus 1900 A/M 71 02:07:32 02:07:05
Kvinder > 80 år
Mænd 0-19 år
1 20 Andreas Busk Dahl Bjerringbro 17 01:26:51 01:26:50
2 149 Ivan Riise Bjerringbro 16 01:30:29 01:30:29
3 238 Kristian Nortorph Odder Gylling Efterskole 17 01:33:59 01:33:45
4 386 Simon Bruhn Bjerg Pedersen Juelsminde Hellebjerg 17 01:44:57 01:44:23
5 213 Kasper Kløve Andersen Odder Gylling Efterskole 17 01:46:14 01:45:22
6 110 Frederik Wolk Odder Gylling Efterskole 16 01:46:14 01:45:23
7 302 Mikkel Seemann Odder Gylling Efterskole 16 01:46:59 01:46:30
8 109 Frederik Sørensen Odder Kvickly 15 01:47:01 01:46:45
9 220 Kim L. Krabbe juelsminde Hellebjerg 17 01:48:37 01:48:02
10 108 Frederik Kirkeby Odder Odder Atletik & Motion 13 01:49:03
11 192 Johan Gramstrup Olesen Odder Gylling Efterskole 16 01:49:44 01:49:15
12 173 Jens Thim Nielsen Odder Gylling Efterskole 17 01:54:28 01:54:21
13 86 Emil Roland Ernst Odder Fitness World 18 01:59:14 01:58:26
14 179 Jeppe Westberg Odder Gylling Efterskole 17 01:59:25 01:59:17
15 239 Kristian Sommer Madsen Hovedgård 14 01:59:33 01:59:11
16 170 Jens Næsted Hovedgård 13 01:59:34 01:59:13
17 168 Jens Jacobsen Odder Gylling Efterskole 17 02:19:51 02:19:31
18 275 Mads Kallin Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 15 02:43:34 02:43:27
Mænd 20-29 år
1 365 Rasmus Kirkeby Jacobsen Odder Odder Atletik & Motion 20 01:24:45 01:24:43
2 309 Morten Rødgaard-Hansen Ministeriet 22 01:25:21 01:25:19
3 177 Jeppe Lysdahl Aarhus C Ministeriet 21 01:27:32 01:27:30
4 96 Filip Høgh Poulsen Århus C DAFA 25 01:32:11 01:31:24
5 476 Martin Riis Hansen Århus 23 01:32:13 01:32:02
6 19 Anders Ø. Sørensen 29 01:36:10 01:35:58
7 465 Lars Christensen Åbyhøj 26 01:36:48 01:36:37
8 40 Bertil Suadicani København NV Lauf & Trink 27 01:37:03 01:36:43
9 504 Morten De Feuth Højbjerg 25 01:37:09 01:36:20
10 367 Rasmus Lisborg Jørgensen Århus Århus 1900 A/M 27 01:38:29 01:38:26
11 473 Alex Rytter Lemvig 27 01:39:05 01:38:45
12 491 Palle Fogt Jespersen Århus BKT 28 01:39:59 01:39:31
13 405 Søren Jacobsen Odder Gylling Efterskole 29 01:40:30 01:40:21
14 276 Mads Nolsø Christoffersen Odder Gylling Efterskole 21 01:40:32 01:40:23
15 9 Allan Nedergaard Christensen Odder Odder Atletik & Motion 23 01:40:33 01:40:10
16 163 janus svane Holstebro 22 01:40:36 01:40:13
17 342 Per Dreyer Christiansen Brøndby 25 01:40:40 01:40:20
18 452 Morten Kvist Lemvig Odder Højskole 21 01:41:19 01:40:46
19 59 Kasper Hollænder Århus Odder Fitness Center 21 01:41:25 01:41:02
20 484 Kasper Riis Hansen Århus 28 01:41:59 01:41:31
21 490 Mathias Winther Klausen Århus BKT 28 01:42:10 01:41:41
22 278 Magnus Nortorph Odder Gylling Efterskole 20 01:42:44 01:42:30
23 498 Anders Dreyer Malling 25 01:43:14 01:42:54
24 46 Brian Aarhus 26 01:43:51 01:43:32
25 393 Stelindoss Sathyadas Aarhus C 24 01:44:18 01:44:08
26 456 Rune Sørensen Silkeborg 26 01:45:13 01:45:01
27 122 Hans Peder Melgaard 29 01:48:35 01:48:04
28 144 Henrik Uldall Christensen Odder 27 01:51:50 01:51:10
29 380 Rune Sønderby Jensen Aarhus 21 01:52:57 01:52:31
30 216 Kenneth Gregersen Odder Fitness World 22 01:53:39 01:52:52
31 250 Lars Pedersen Kjellerup 29 01:53:50 01:53:11
32 185 Jesper Lund Esbjerg V 20 01:54:36 01:54:08
33 487 Niels Vedersø Østergaard København Ø 20 01:56:10 01:55:46
34 176 Jeppe Lykke Hansen 25 01:56:55 01:56:15
35 364 Rasmus Bøttcher Christensen Lauf & Trink 25 01:58:10 01:57:51
36 221 Kim Müller Fence Christensen 27 01:58:10 01:57:51
37 151 Jacob Lund Sønderbæk Århus N 29 01:59:26 01:58:56
38 291 Martin Rindom Odder Probiler 26 01:59:51 01:59:24
39 451 Johnny Laursen Odder 26 02:02:31 02:01:59
40 234 Kristian Flyvholm 28 02:02:45 02:02:00
41 338 Peder Dalgaard Rudehøj Efterskole 28 02:03:15 02:03:02
42 186 Jesper Lykke Johansen Odder 25 02:05:14 02:04:35
43 353 Peter Nørgaard 27 02:06:09 02:05:24
44 65 Claus Lykke Odder Probiler 29 02:09:11 02:08:44
45 237 Kristian Juel Rasmussen Aarhus C 25 02:10:05 02:09:39
46 481 Thomas Lund Solbjerg 25 02:16:01 02:15:21
47 178 jeppe math 22 02:20:42 02:19:56
Mænd 30-39 år
1 443 Laust Bengtsen Århus In Sport/Adidas/Århus 1900 38 01:10:53 01:10:52
2 495 Thorkild Sundstrup Århus PI Aarhus/Aarhus Fremad Atletik 32 01:11:02 01:11:02
3 289 Martin Haaning Viby J 37 01:23:39 01:23:34
4 468 Christian Møller Pedersen Skanderborg Atletica Tri 31 01:30:06 01:29:50
5 450 Geir Brønmo Odder 36 01:31:26 01:31:18
6 10 Allan Provst Odder Probiler 37 01:31:44 01:31:42
7 288 Martin Gran Jordrup 35 01:31:56 01:31:52
8 356 Peter Søndergaard Odder Odder Atletik & Motion 37 01:33:01 01:32:57
9 137 Henrik Colding Jørgensen Odder 35 01:33:16 01:32:57
10 75 Dennis Jørgensen Århus C 30 01:33:17 01:33:02
11 416 Thomas Vestmark 32 01:33:31 01:33:10
12 175 Jeppe Kjeldbjerg Horsens 37 01:33:38 01:33:36
13 298 Michael Rasmussen Horsens 34 01:34:09 01:33:54
14 411 Thomas Gaarde Schmidt Horsens Horsens All Runners 39 01:34:20 01:33:30
15 506 Gustave Ntandikiye Århus 38 01:34:23 01:34:03
16 290 Martin Jensen 30 01:35:23 01:34:27
17 467 Carsten Hyldal Skanderborg 38 01:35:24 01:35:08
18 18 Anders Thorsø Odder Odder Atletik & Motion 33 01:36:17 01:36:15
19 57 Christian Juul Hansen Silkeborg 38 01:36:44 01:36:34
20 229 Klaus Kock Århus Århus 1900 A/M 38 01:37:07 01:36:41
21 140 Henrik Larsen Risskov Team Lisbeth 34 01:37:20 01:37:18
22 44 Bjarne Jensen Odder Probiler 36 01:37:46 01:37:43
23 477 Thomas Holland Hørning Stilling Løbeklub 34 01:37:47 01:37:20
24 218 Kenneth Korsgaard Højbjerg Aarhus 1900 33 01:38:04 01:37:52
25 352 Peter Mølgaard Hansen Hasselager 36 01:38:32 01:38:26
26 433 Troels Lund Jensen Tranbjerg J. TDC A/S 36 01:38:42 01:38:12
27 314 Nicolaj Hejslet Jørgensen Odder Odder Atletik & Motion 38 01:38:48 01:38:44
28 425 Torben Holm Århus Århus 1900 A/M 36 01:38:55 01:38:43
29 316 Niels Jacobsen Odder Gylling Efterskole 35 01:39:04 01:38:51
30 458 Jesper D. Petersen Odder 35 01:39:25 01:39:16
31 455 Anders Blok Aabenraa 38 01:39:25 01:39:04
32 203 Jørgen Orehøj Erichsen Odder 38 01:39:31 01:39:20
33 502 Morten Brehm Jensen Beder 38 01:39:49 01:39:31
34 208 Kai Thygesen Odder Odder Atletik & Motion 39 01:40:11 01:39:56
35 391 Stefan Kjerkegaard Malling Klanen 38 01:41:54 01:41:37
36 73 Daniel Kai Jensen Horsens 34 01:43:03 01:42:39
37 406 Søren Møldrup Jensen Odder 36 01:43:12 01:42:28
38 181 Jesper Falkenstrøm Århus Århus 1900 A/M 38 01:44:06 01:44:02
39 379 Rune Olesen Odder 39 01:44:06 01:43:36
40 296 Michael Højtorp Sørensen Odder 36 01:44:19 01:43:59
41 183 Jesper Ladegaard Kastrup team far &svigersønner 34 01:44:53 01:44:11
42 376 Ronni Bech Jensen Odder Probiler 30 01:45:32 01:45:29
43 77 Dennis Thomhav Jørgensen Højbjerg 36 01:45:42 01:44:53
44 413 Thomas Kvistgaard Kock Risskov 33 01:46:12 01:45:57
45 222 Kim Prang Rusholt Hermansen Odder Odder Atletik & Motion 39 01:46:34 01:46:02
46 13 Anders Mikkelsen 33 01:46:50
47 67 Claus Petersen Gedved 38 01:46:55 01:46:16
48 307 Morten Randløv Hovedgård 35 01:46:56 01:46:25
49 254 Lars Aagaard 37 01:47:19 01:46:54
50 107 Frede Hansen 31 01:47:40 01:47:08
51 155 jakob støy andersen malling 30 01:47:55 01:47:29
52 174 Jens Thygesen Rasmussen Kastrup team far &svigersønner 34 01:48:04 01:47:22
53 1 Alejandro Sánchez Ruiz Hatting 36 01:48:47 01:48:18
54 76 Dennis Mathorne Skanderborg 35 01:49:01 01:48:25
55 310 Morten Thomsen Århus N 30 01:49:03 01:48:51
56 421 Tomas Kjær Andersen Odder 8300 HC 37 01:49:25 01:49:16
57 5 Allan Bærnthsen Hovedgård 39 01:49:27 01:48:33
58 301 Mikkel Berg Sparbo Hasselager 37 01:51:05 01:50:24
59 153 Jakob Biegel 33 01:51:06 01:50:33
60 138 Henrik Jensen Fjerritslev Fjerritslev Trimklub 37 01:51:34 01:51:08
61 492 Martin Gucz Hovedgård 36 01:52:02 01:51:31
62 395 Sune Kristensen 37 01:52:17
63 323 Nikolaj Nyhuus Århus Århus 1900 A/M 30 01:52:35 01:52:25
64 255 Lasse Homann 35 01:55:48 01:54:59
65 12 Anders Larsen Odder 39 01:57:52 01:57:16
66 48 Brian Pedersen 35 01:57:55 01:57:16
67 17 Anders Sabro Sørensen Mårslet Huleboløberne 36 01:58:04 01:57:31
68 287 Mark Villekold Odder Probiler 39 01:58:37 01:58:07
69 274 Mads Foged Søndergaard Holstebro 30 01:59:16 01:58:37
70 252 Lars Svith Randers SØ 37 01:59:28 01:59:01
71 432 Troels Bjerre Sørensen Coventry UpperBound 31 01:59:31 01:58:51
72 510 Michael Schiønning Højbjerg 32 01:59:36 01:58:47
73 327 Ole Dalgaard Hedensted 37 01:59:38 01:59:26
74 251 Lars Schou Hørning Vinevebt 38 01:59:40 01:58:59
75 249 Lars Nissen 33 02:03:21 02:02:40
76 295 Michael Daber 34 02:03:34 02:02:57
77 15 Anders Rasmussen Brønderslev 30 02:04:21 02:03:36
78 300 Mikael Kristensen Horsens Horsens Brand og Redning 38 02:06:44 02:06:07
79 68 Claus Quiding 8300 HC / Klanen 38 02:10:01 02:09:43
80 447 Mogens Jespersen Mårslet mathilde og noah 35 02:12:51 02:12:11
81 426 Torben Jansen Randers NØ 31 02:13:52 02:13:07
82 304 Morten Ellemose Møller Odder Odder Atletik & Motion 39 02:16:52 02:16:15
83 400 Sven Wieland Kolding 37 02:17:32 02:17:16
Mænd 40-49 år
1 385 Simon Borchmann Odder 44 01:17:36 01:17:35
2 350 Peter Holbech Andersen Odder Odder Atletik & Motion 45 01:21:17 01:21:16
3 474 Leon S. Hansen Odder Matas A/S 40 01:21:54 01:21:53
4 97 Finn Andersen Silkeborg SMT- Silkeborg 44 01:22:04 01:22:03
5 63 Claus Buur Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 43 01:23:46 01:23:45
6 139 Henrik Juul Horsens Vorre’ s Marathonklub 45 01:23:51 01:23:50
7 359 Poul B. Thomsen Odder Odder Atletik & Motion 47 01:24:40 01:24:38
8 166 jens holm Haderslev haderslev 48 01:25:48 01:25:43
9 60 Christian Zagal Viby SiB 41 01:26:04 01:26:03
10 493 Claus Jensen Hovedgård Skanderborg Løbeklub 46 01:26:42 01:26:28
11 415 Thomas Staun Horsens All Runners 40 01:26:46 01:25:56
12 333 Ole Søby Horsens Dansk halentreprise Horsens 45 01:26:59 01:26:55
13 248 Lars Kelstrup Århus Århus 1900 A/M 45 01:28:02 01:28:01
14 102 Flemming Kem Aalborg Havstrygerne Hirtshals 47 01:28:05 01:28:04
15 471 Stephen Parker Beder 48 01:28:27 01:28:25
16 242 Lars Byrgesen Samsø Odder Atletik & Motion 45 01:28:56 01:28:53
17 470 Torben Holm Odder 45 01:29:40 01:29:36
18 195 Johnny Sørensen Bak Århus Århus 1900 A/M 40 01:30:08 01:29:55
19 93 Erik Fournais Solbjerg Solbjerg Runners 40 01:30:43 01:30:38
20 322 Niels-Åge Skovbo Århus Århus 1900 A/M 49 01:31:54 01:31:52
21 461 Søren Østergård Odder 44 01:32:06 01:31:51
22 407 Søren Mønster Stenderup Horsens Brand og Redning 40 01:32:15 01:32:12
23 233 Knud Vorre Højsgaard Skanderborg 47 01:32:21 01:32:14
24 224 Kim Skaadegaard Århus Århus 1900 A/M 48 01:32:32 01:32:19
25 389 Steen Karlsen Horsens 47 01:33:43 01:33:40
26 54 Hugo Nielsen Århus Århus 1900 A/M 45 01:33:49 01:33:36
27 196 Jon Eriksen Søften Symfoni 46 01:33:54 01:33:48
28 479 Thomas Poulsen Skanderborg Skanderborg Løbeklub 41 01:33:57 01:33:41
29 243 Lars Christoffersen Skanderborg Skanderborg Løbeklub 45 01:34:11 01:33:54
30 428 Torben Riis Odder Odder Atletik & Motion 42 01:34:54 01:34:47
31 2 Alex Nielsen 44 01:35:20 01:35:01
32 434 Troels Lønstrup Hornslet Århus 1900 44 01:35:31 01:34:51
33 167 Jens Isaksen Odder spektrum 47 01:35:53 01:35:41
34 344 Per Snedker Odder System TM A/S 45 01:36:08 01:36:03
35 497 Bjarne Nygaard Hovedgård Skanderborg Løbeklub 48 01:36:43 01:36:26
36 41 Bill Agersbøl Århus 48 01:37:28 01:37:19
37 136 Henrik Adolf Radschuweit Aarhus 46 01:37:31 01:37:02
38 318 Niels Nortorph Odder Gylling Efterskole 46 01:38:13 01:38:00
39 69 Claus Riber Århus Århus 1900 A/M 48 01:38:44 01:38:31
40 236 Kristian Johnsen Sabro SiB 47 01:38:57 01:38:15
41 348 Peter Dahl Odder Odder Atletik & Motion 44 01:39:04 01:38:56
42 427 Torben Møller Nielsen Århus Århus 1900 A/M 48 01:39:43 01:39:24
43 16 Anders Rothausen Horsens De Smukke Ben 42 01:39:49 01:39:21
44 245 Lars Gormsen Højbjerg 45 01:40:03 01:39:23
45 66 Claus Norup Odder System TM A/S 40 01:40:06 01:39:41
46 32 Arne Christoffersen Odder Gylling Efterskole 48 01:40:34 01:40:23
47 483 Bent Andersen Mørke Mørke 44 01:40:43 01:40:17
48 475 Christian Tilsted Ebeltoft C-Tilsted 43 01:40:47 01:40:32
49 503 Bjørn Jørgensen Malling BMI 46 01:40:55 01:40:18
50 92 Erik Christensen Silkeborg System TM A/S 47 01:41:00 01:40:35
51 511 Claus Eskildsen Beder 42 01:41:07 01:40:45
52 438 Ulrik Næsted Hovedgård 43 01:41:26 01:41:03
53 312 Nick Wiinberg Hansen Århus Århus 1900 A/M 43 01:41:47 01:41:32
54 256 Leif Jppesen Horsens Horsens All Runners 48 01:41:49 01:40:59
55 489 Mogens Jensen Malling BMI 44 01:42:00 01:41:49
56 101 Flemming Erfort Galten 40 01:42:05 01:41:37
57 64 Claus Hubbe Bruun Odder Odder Atletik & Motion 47 01:42:40 01:42:31
58 478 Henrik Rothausen Odder 47 01:43:34 01:43:05
59 45 Bo Martin Bibby Sabro 45 01:44:13 01:43:31
60 152 Jacob Yding Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 41 01:44:18 01:44:06
61 387 Simon Daniel Kjeldahl Hasselager TDC A/S 42 01:44:21 01:43:54
62 8 Allan Mosbech Larsen Brønderslev Brønderslev 46 01:44:27 01:44:10
63 317 Niels Jørgen Andersen Odder Probiler 49 01:44:37 01:44:33
64 154 Jakob Outzen Aars 40 01:44:52 01:44:28
65 105 Frank Hechmann Odder Odder Atletik & Motion 48 01:44:53
66 328 Ole Henneberg Beder CCI Europe 49 01:45:19 01:44:38
67 466 Per L.J. Larsen Glostrup 44 01:45:19 01:44:46
68 230 Klaus Rasmussen Galten 42 01:45:27 01:44:59
69 171 Morten Dahl Malling Pan Orientering 48 01:45:33 01:44:55
70 463 Roy Kilpatrick Odder 48 01:45:42 01:45:25
71 362 Poul Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 47 01:45:43 01:45:27
72 247 Lars Jørgensen 43 01:46:21 01:46:15
73 308 Morten Rosenstedt Hinnerup 40 01:46:34 01:45:56
74 378 Rudi Jørgensen Horsens Horsens Brand og Redning 40 01:46:48 01:46:27
75 246 Lars Hoeg Horsens Horsens Kajakklub 41 01:46:55 01:46:23
76 160 Jan Nygaard AARHUS V 41 01:47:13 01:47:01
77 480 Gudjon Vestergaard Hornsyld 40 01:47:27 01:46:58
78 215 Keld Lehrmann Madsen Hovedgård 46 01:48:07 01:47:44
79 412 Thomas Jentzsch Solbjerg 42 01:48:15 01:47:56
80 189 Jim Jensen Århus Århus 1900 A/M 47 01:48:15 01:47:59
81 332 Ole Rasmussen Mårslet Mårslet 48 01:48:16 01:47:43
82 361 Poul Kruuse Petersen Århus Århus 1900 A/M 49 01:48:30 01:48:09
83 349 Peter Dahlin Odder 48 01:48:35 01:48:11
84 505 Mikael Stensgaard Nielsen Mårslet 40 01:49:29 01:49:11
85 351 peter mikkelsen Odder 43 01:49:33 01:49:25
86 370 Rene Larsen Odder Odder Atletik & Motion 47 01:50:09 01:49:51
87 184 Jesper Larsen Skanderborg Lynet 41 01:50:15 01:49:39
88 70 Dan Rosendal Horsens 42 01:50:23 01:50:01
89 47 Brian Laursen Låsby 40 01:50:55 01:50:27
90 206 Jørn Skov 46 01:52:06 01:51:27
91 331 Ole Nørrevang Odder Odder Atletik & Motion 45 01:52:56 01:52:30
92 143 Henrik Trust Odder Odder Atletik & Motion 43 01:53:24 01:53:08
93 454 Lars Nebel Odder 45 01:53:45 01:53:10
94 305 Morten Holm 43 01:53:59 01:53:48
95 414 Thomas Plum Skanderborg Skanderborg Løbeklub 42 01:54:38 01:54:02
96 363 Preben Eskerod Odder Odder Atletik og motion 48 01:56:22 01:55:48
97 141 Henrik Petersen Viby Symfoni 41 01:57:42
98 494 Paul Messey Odder 49 01:59:05 01:58:15
99 408 Søren Nordvig Beder Ajstrup Strand Løbeklub 42 01:59:24 01:58:37
100 132 Henning Holm Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 41 02:00:06 01:59:28
101 253 Lars Tryk Beder 48 02:00:37 02:00:07
102 402 Svend Basballe Jensen Odder Odder Atletik & Motion 49 02:00:53 02:00:19
103 354 Peter Rasmussen Odder Probiler 47 02:01:54 02:01:14
104 53 carsten jeppesen odder 48 02:02:16 02:01:44
105 197 Jon-Anders Evensen Odder Odder Lægehus 43 02:02:51 02:02:26
106 58 Christian Lindsman Horsens Horsens Brand og Redning 47 02:03:02 02:02:25
107 488 Thomas bering Kristensen Odder 48 02:05:22 02:04:41
108 158 Jan Christensen Odder Gylling Efterskole 40 02:06:28 02:06:07
109 172 Jens Pusher Sørensen Beder Ajstrup Strand Løbeklub 42 02:10:11 02:09:24
110 147 Ib Liin Bjerringbro Hjorthede-Lee mini løbeklub 46 02:14:26 02:13:47
111 392 steffen ejbrectsen rønde 48 02:15:28 02:14:28
112 194 John Winther Mikkelsen Odder 42 02:21:23 02:20:49
113 91 Erik Carlsen viby J klubløs 45 02:24:44 02:24:00
Mænd 50-59 år
1 469 Jan Skov Pedersen Århus Aarhus Fremad Atletik 52 01:23:59 01:23:58
2 235 Kristian Glassau Hansen Århus Århus 1900 A/M 54 01:30:42 01:30:39
3 98 Finn Bjerre Pedersen Skanderborg Skanderborg løbeklub 52 01:31:12 01:30:57
4 204 Jørn Christoffersen Odder Gylling Efterskole 50 01:31:21
5 50 Børge Rasmussen Odder Gylling Efterskole 51 01:35:38 01:35:25
6 462 Preben Norup Brædstrup 59 01:37:58 01:37:49
7 104 Frank Bo Pedersen Århus Århus 1900 A/M 55 01:39:16 01:39:04
8 507 Hans Vestergaard Risskov 55 01:39:40 01:39:14
9 124 Hans van Elst SOEST 51 01:41:09 01:41:04
10 335 Palle K Sørensen Sabro Sabro Løbeklub 58 01:42:42 01:42:23
11 38 Bent Ole Nørregaard Kolding 50 01:43:04 01:42:48
12 100 Finn Ernst Odder Odder Atletik & Motion 54 01:43:21 01:43:00
13 390 Steen Skakke Århus Århus 1900 A/M 52 01:43:28 01:42:58
14 315 Niels Frederiksen Odder Odder Atletik & Motion 55 01:44:05 01:43:50
15 205 Jørn Lysdahl Silkeborg SMT-Silkeborg 52 01:44:57 01:44:46
16 43 bjarne Jacobsen odder Ørting 53 01:45:38 01:45:23
17 223 Kim Schultz Lystrup 54 01:45:44 01:45:39
18 159 Jan Ekander Århus Århus 1900 A/M 53 01:45:54 01:45:13
19 355 Peter Schou 57 01:45:54 01:45:18
20 343 Per Pedersen Aarhus N 50 01:46:54 01:46:32
21 142 Henrik Thykær Jønsson Odder Odder Atletik & Motion 51 01:47:28 01:47:10
22 182 Jesper Høyer Lystrup Dansk Supermarked 55 01:47:41 01:47:08
23 306 Morten Jensen Horsens Horsensrun 51 01:48:48 01:48:06
24 52 Carsten Dalsgaard Århus Århus 1900 A/M 57 01:50:21 01:49:37
25 157 Jan Børjesson risskov 56 01:50:44 01:50:32
26 106 Frank Murberg Odder Gylling Efterskole 50 01:51:24 01:51:03
27 201 Jørgen Kjersgaard Odder 50 01:51:26 01:51:02
28 169 Jens Korgaard Aarhus C 56 01:52:25 01:51:38
29 39 Bent Thomsen Århus Århus 1900 A/M 55 01:53:55 01:53:42
30 486 Anders Kjeldmand Samsø Samsø Løbeklub 54 01:55:28 01:54:43
31 89 Erik Brandstrup Mårslet MÅRSLET 59 01:55:43 01:55:10
32 36 Bent Abildskov Hovedgård Symfoni 51 01:57:17 01:56:45
33 508 Thorkild Eriksen Ikast 50 01:58:53 01:58:05
34 103 Flemming Terkildsen Haarlev 55 01:59:01
35 437 Ulrik Knudsen Odder 51 01:59:47 01:59:23
36 422 Tommy Graversen Sabro sabro løbeklub 55 01:59:59 01:59:39
37 430 Torben Sørensen Odder 57 02:00:04 01:59:21
38 228 Klaus Gottlieb Viby J Aarhus Symphony Runners 54 02:00:45 01:59:51
39 133 Henning Løvstad Ry Symfoni 50 02:00:49 02:00:16
40 99 Finn Busk Sørensen Bjerringbro BAM 53 02:01:37 02:01:14
41 337 Paul Bish Århus N 53 02:03:04 02:02:23
42 423 Tommy Nielsen Odder 50 02:05:46 02:05:24
43 436 Uffe Jensen Odder 51 02:06:39 02:06:17
44 156 Jan Brinck Beder Symfoni 52 02:06:59 02:06:25
45 330 Ole Knudsen Skanderborg  HI Skanderborg 59 02:08:50 02:08:07
46 123 Hans Thomsen Skanderborg HI Motion Skanderborg 54 02:10:21 02:09:45
47 319 Niels Peder Pedersen Vejen Kolding Motion 54 02:10:44 02:10:00
48 209 Kaj Rahbek Jørgensen Horsens 52 02:16:24 02:15:49
49 146 Ian Mason 55 02:26:35 02:25:42
50 90 Erik Brender Odder MTM Motion 59 02:28:57 02:28:23
51 241 Kurt Freddy Nørgaard Samsø 58 02:49:54 02:49:09
Mænd 60-69 år
1 114 Gudjon Gudmundsson Århus Århus 1900 A/M 60 01:27:42 01:27:39
2 259 Leo Justesen Horsens Vejle IF 60 01:34:36 01:34:32
3 3 Alf Klærke Skanderborg Skanderborg Løbeklub 61 01:38:00
4 231 Knud Erik Bredahl 66 01:40:01 01:39:56
5 244 Lars Gerner Århus Århus 1900 A/M 62 01:40:06 01:39:50
6 226 Kjell Bojlesen Odder Odder Atletik & Motion 64 01:41:18 01:40:57
7 134 Henning O. Boldsen Odder Odder 64 01:41:46 01:41:39
8 240 Kurt Christensen Odder spektrum 60 01:45:35 01:45:18
9 202 Jørgen Møller Århus Århus 1900 A/M 63 01:45:57 01:45:13
10 94 Erik Pedersen Århus Århus 1900 A/M 60 01:50:52 01:50:10
11 326 Olav Thygesen Ry team far &svigersønner 64 01:54:50 01:54:07
12 200 Jørgen Jensen Århus Århus 1900 A/M 63 01:55:04 01:54:20
13 14 Anders Møller Jacobsen Skive 62 01:56:06 01:55:43
14 404 Søren Chr. Sørensen Århus Århus 1900 A/M 61 01:56:32 01:56:15
15 207 Kai Thor Hansen Brabrand TDC A/S 65 02:00:26 02:00:10
16 429 Torben Rosleff Odder Odder Atletik & Motion 69 02:11:56 02:11:24
17 232 Knud Lunderskov Århus Århus 1900 A/M 65 02:12:00 02:11:30
18 500 Vagn Christensen Odder 60 02:19:03 02:18:31
19 399 sven erik Kristoffersen Horsens 63 02:20:01 02:19:26
20 37 Bent Jacobsen Odder Gylling Efterskole 60 02:23:56 02:23:37
Mænd 70-79 år
1 403 Svend Aage Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 70 01:50:11 01:49:54
2 501 Keiichi Khibori Harlev J 70 02:05:29 02:04:52
3 145 Hugo Nielsen Århus Århus 1900 A/M 70 02:14:09 02:13:26

 

Hovedsponsor: