Resultater 2011

Hovedsponsor:

 
Kvinder

Mænd

Gruppevindere

Kvinder
Plads Løbernr Navn By Klub NettoTid
1 584 Mette Munk Egå 1:28:09 AM
2 56 Astrid Bernhard Århus Århus 1900 A/M 1:28:20 AM
3 955 Maja Johannesen Århus V Århus Fremad Atletik 1:32:02 AM
4 952 Susanne Loft Thyssen Horsens 1:35:23 AM
5 176 Emma Wilson Lystrup 1:35:37 AM
6 159 Dorte Bladt Århus Århus 1900 A/M 1:35:45 AM
7 990 Grethe Nielsen Århus 1:35:46 AM
8 838 Trine Sørensen Rønde Puls 8410 1:36:43 AM
9 278 Ida Petersen Århus Århus 1900 A/M 1:37:13 AM
10 43 Anne Sofie Resen Steenstrup Aarhus C 1:39:08 AM
11 220 Gitte Sørensen Århus Århus 1900 A/M 1:40:07 AM
12 572 Matilde Hegnsgaard Århus C 1:40:37 AM
13 931 Lone Duval Århus 1:41:06 AM
14 938 Marie-Louise Stagsted Falk Hadsund Falken 1:41:30 AM
15 939 Janne Jøhnke Århus N 1:41:54 AM
16 746 Sanne Bruhn-Hansen Århus N 1:43:15 AM
17 736 Rikke Kristiansen Rønde Ugelbølle 1:43:17 AM
18 165 Dorthe Gravesen Them Them GF Løbeklub 1:43:19 AM
19 806 Thea Bytofte København k 1:43:31 AM
20 715 Rakel Johansen Lystrup 1:44:15 AM
21 67 Bente Borup Odder 1:44:20 AM
22 74 Birgitte Krogsgaard Herning 1:44:26 AM
23 400 Karina Palmquist Skanderborg HI Motion 1:44:31 AM
24 579 Mette Brinck Århus Århus 1900 A/M 1:45:38 AM
25 68 Bente Toft Skanderborg HI motion Skanderborg 1:45:47 AM
26 224 Hanne Christensen Odder Odder Atletik & Motion 1:45:55 AM
27 581 Mette Israelsen Risskov 1:46:18 AM
28 749 Sanne Kjer Århus V MTM Motion 1:46:20 AM
29 166 Dorthe Klaris Åbyhøj 1:46:33 AM
30 919 Regina Aagaard Skanderborg Nordea 1:46:35 AM
31 956 Anette Skov Nonbo Århus V 1:46:36 AM
32 219 Gitte Perdersen Horsens ca maskinteknik A/S 1:46:44 AM
33 279 Inge Halvorsen Åbyhøj LINDBERG Aktiv 1:47:01 AM
34 396 Karen Kaalby egå 1:47:17 AM
35 506 Lisbeth Fink Horsens 1:47:27 AM
36 514 Lonni Randløv Hovedgård 1:47:28 AM
37 44 Anne-Lie Skytte århus 1:47:29 AM
38 69 Bianca Ohlsen Hjortshøj Techem Danmark A/S 1:47:39 AM
39 494 Lene Bassø Århus V MTM Motion 1:47:59 AM
40 163 Dorthe Frederiksen Århus 1:48:25 AM
41 518 Lykke Sørensen Odder Saksild 1:48:42 AM
42 94 Britta Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 1:48:59 AM
43 851 Ulla Allesø Horsens 1:49:31 AM
44 766 Sofie Mørk århus n 1:49:39 AM
45 546 Marianne Gregersen Tranbjerg J. 1:49:52 AM
46 820 Tina Simonsen Egå Lokalaviserne Østjylland 1:50:31 AM
47 510 Lise Skovbo Århus Århus 1900 A/M 1:50:32 AM
48 580 Mette Gerber Højbjerg 1:50:41 AM
49 227 Hanne Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 1:50:43 AM
50 923 Conni Pasgaard Mikkelsen Malling BMI Motion 1:51:04 AM
51 505 Lisbeth Christensen Aarhus 1:51:20 AM
52 751 Sanne Madsbjerg Hornslet Studstrup Løbeskole 1:51:34 AM
53 530 Maj Gudmundsen Århus Århus 1900 A/M 1:51:49 AM
54 885 Anja Damsgaard Hørning 1:51:53 AM
55 156 Anita Knudsen Hornslet 1:52:10 AM
56 40 Anne Skovbo Århus Århus 1900 A/M 1:52:25 AM
57 409 Katrine Bai Åbyhøj LINDBERG Aktiv 1:52:29 AM
58 42 Anne Mette Vejrup Odder Odder Atletik & Motion 1:52:33 AM
59 281 Inge Gerd Jensen Århus N Aarhus Fremad Atletik 1:52:52 AM
60 592 Mia Knudsen Århus Århus 1900 A/M 1:52:52 AM
61 317 Jeanette Kjæhr Rasmussen Viby 1:52:53 AM
62 853 Ulla Køster Hammel delika a/s 1:52:54 AM
63 816 Thyra Iversen Gedved Gedved Løberne 1:53:02 AM
64 501 Line Iversen Gedved Gedved Løberne 1:53:15 AM
65 398 Karin Hansen Horsens Horsens Kajakklub 1:53:19 AM
66 529 Mai-Britt Nielsen højbjerg 1:53:34 AM
67 246 Helle Damsgaard Risskov 1:53:36 AM
68 735 Rikke Frimurer Århus Århus 1900 A/M 1:54:03 AM
69 864 Anette Dannemann Odder 1:54:07 AM
70 495 Lene Isdahl Odder 1:54:26 AM
71 875 Hanne Hoffmann Rosenberg Them Them GF Løbeklub 1:54:29 AM
72 498 Aase Sejersen Højbjerg Århus 1900 A/M 1:54:35 AM
73 497 Lene Møller Mørke Mørke Løb 1:54:50 AM
74 543 Maria Solhøj Århus C 1:54:55 AM
75 950 Anne Berg Århus C 1:54:55 AM
76 879 Taia Veng Steffensen Århus C 1:55:06 AM
77 519 Lærke Nørbygaard Århus C 1:55:06 AM
78 97 Camilla Holmer Horsens 1:55:11 AM
79 752 Sara Rieks København NV 1:55:12 AM
80 502 Line Keblovszki Århus C. 1:55:22 AM
81 399 Karina Hougaard Århus V 1:55:43 AM
82 160 Dorte Damberg Århus Århus 1900 A/M 1:55:49 AM
83 49 Anni Larsen Hjortshøj Hjortshøjløberne 1:55:55 AM
84 50 Anni Villefrance Åbyhøj LINDBERG Aktiv 1:55:57 AM
85 504 Lisbeth Andersen Fredericia 1:56:01 AM
86 410 Katrine Holm København NV 1:56:11 AM
87 689 Pernille Jørgensen Vejle Øst 1:56:13 AM
88 439 Kirsten Lysdahl Vejle Øst 1:56:24 AM
89 315 Janni Villekold Odder Probiler A/S 1:56:24 AM
90 551 Marina Bech Galten 1:56:26 AM
91 75 Birthe Hedegaard Århus Århus 1900 A/M 1:56:32 AM
92 758 Signe Maribo Århus Århus 1900 A/M 1:56:36 AM
93 541 Maria Nedergaard Hasselager 1:56:39 AM
94 932 Kimie Ødorf Århus 1:56:42 AM
95 253 Helle Thulstrup Larsen Højbjerg Dansk Supermarked A/S 1:56:43 AM
96 515 Lotte Philipsen Århus Århus 1900 A/M 1:56:47 AM
97 26 Anette Berg Odder Odder Atletik & Motion 1:56:55 AM
98 397 Karin Futtrup Viby J 1:57:12 AM
99 591 Mette Liis Jacobsen Skødstrup 1:57:30 AM
100 508 Lisbeth Schmidt Andersen Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 1:57:39 AM
101 555 Inge Myrthue Beder Århus 1900 A/M 1:57:40 AM
102 782 Sunnuva Ejlskov Vejle 1:57:47 AM
103 35 Anne Blak Århus N 1:57:56 AM
104 37 Anne Jacobsen Skanderborg 1:58:06 AM
105 93 Brit Jensen Århus 1:58:19 AM
106 32 Anna Petersen Horsens 1:58:20 AM
107 76 Birthe Kragh Århus Århus 1900 A/M 1:58:22 AM
108 30 Ann Andersen Århus C 1:58:32 AM
109 31 Ann   Bach Odder Gylling Efterskole 1:58:51 AM
110 441 Kirsten Sønder Odder RAISBÆK OG SØNDER 1:59:12 AM
111 408 Kathrine Larsen Odder 1:59:23 AM
112 548 Marianne Nielsen Århus Århus 1900 A/M 1:59:30 AM
113 319 Jennie Schlüter Randers NØ 1:59:31 AM
114 175 Elsebeth Søndergaard Århus Århus 1900 A/M 1:59:31 AM
115 393 Jane Gammelgaard skanderborg HI Motion Skanderborg 1:59:41 AM
116 634 Nanna Nielsen Århus C 1:59:42 AM
117 854 Ulla Poulsen Malling TDC 1:59:42 AM
118 575 Merete Fogh Odder Odder Atletik & Motion 1:59:59 AM
119 877 Gitte Andersen Odder 1:59:59 AM
120 878 Christine Hansen Randers SØ Assentoft Løbeklub 2:00:07 AM
121 285 Irene Paulsen Ry 2:00:25 AM
122 161 Dorte Lindvig Horsens 2:01:16 AM
123 115 Charlotte Parker Beder 2:01:23 AM
124 168 Dorthe Lind Solbjerg Running Moms 2:01:31 AM
125 589 Mette Verner Århus Århus 1900 A/M 2:01:31 AM
126 239 Heidi Young Risskov DELACOUR DANIA 2:01:33 AM
127 111 Cecilie Bryde Tirstrup Tirstrup Idrætsefterskole 2:01:37 AM
128 994 Helle Brygger Odder 2:01:40 AM
129 52 Anse Thomasen Hovedgård 2:01:41 AM
130 547 Marianne Lassen Odder Gylling Efterskole 2:01:47 AM
131 928 Lene Petersen Odder Odder Kommune 2:01:56 AM
132 507 Lisbeth Laustsen Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 2:01:56 AM
133 51 Annie Jensen Lystrup Techem Danmark A/S 2:02:05 AM
134 690 Pernille Karlsson Mørke Mørke Løb 2:02:06 AM
135 633 Nanna Garau Odder 2:02:07 AM
136 836 Trine Damborg Kolind PULS 8410 2:02:10 AM
137 412 Katrine Schæfer Aarhus 2:02:16 AM
138 517 Louise Veller Århus N 2:02:21 AM
139 586 Mette Nielsen Odder 2:02:29 AM
140 545 Mariann Ostenfeld Højbjerg SiB 2:02:31 AM
141 362 Jette Nørrevang Odder 2:02:32 AM
142 363 Jette Olésen Århus V MTM Motion 2:02:33 AM
143 549 Marianne Øst Århus Århus 1900 A/M 2:02:56 AM
144 509 Lise Kirkeby Odder Odder Atletik & Motion 2:03:03 AM
145 918 Janne Rasmussen Skanderborg 2:03:18 AM
146 934 Conny Nowak Hundslund 2:03:18 AM
147 237 Heidi Jerking Hadsten 2:03:26 AM
148 243 Helene Nortvig Odder 2:03:30 AM
149 87 Bodil Nielsen Århus V MTM Motion 2:03:38 AM
150 512 Loa Mortensen Aalborg 2:03:42 AM
151 542 Maria Pedersen Viborg Hou Maritime Efterskole 2:03:46 AM
152 781 Stinne Bille Århus v 2:03:52 AM
153 984 Signe Dybro Lystrup 2:04:01 AM
154 733 Rikke Faurholt hovedgård 2:04:10 AM
155 223 Hanne Christensen Lystrup 2:04:28 AM
156 395 Karen Guldbrandsen Århus C 2:04:32 AM
157 218 Gitte Kirkegaard Them SMT 2:04:41 AM
158 36 Anne Donaldson Odense 2:04:55 AM
159 252 Helle Thomsen Tranbjerg 2:05:05 AM
160 313 Jane Vedel Århus 2:05:08 AM
161 821 Tine Brandi Odense C 2:05:23 AM
162 57 Aviaja Villadsen Århus C TDC 2:06:06 AM
163 776 Stephanie Sandholt århus C 2:06:24 AM
164 535 Malene Nielsen Århus 2:06:25 AM
165 460 Kristina Wulf-Andersen Ry Running Moms 2:06:30 AM
166 187 Eva Gedsø Århus V MTM Motion 2:06:40 AM
167 496 Lene Jensen Odder 2:06:49 AM
168 533 Majken Skøtt Tranbjerg J Techem Danmark A/S 2:06:55 AM
169 585 Mette Neumann Tranbjerg CSC 2:06:57 AM
170 47 Annette Justesen Tranbjerg TDC 2:06:58 AM
171 583 Mette Larsen Højbjerg Dansk Supermarked A/S 2:07:00 AM
172 55 Astrid Benniche odder 2:07:02 AM
173 513 Lone Bech Århus Århus 1900 A/M 2:07:11 AM
174 34 Annaline Vrist Århus 2:07:29 AM
175 245 Helle Bugge Tranbjerg 2:07:29 AM
176 995 Inge Schjødt Risskov 2:07:39 AM
177 822 Tine Hansen Horsens VIA University College, Horsens 2:07:43 AM
178 41 Anne Christine Halkjær-Jensen Viby J. 2:08:16 AM
179 578 Mette Beck Hamburg Borener SV 2:08:44 AM
180 46 Annette Hansen them Them GF Løbeklub 2:08:50 AM
181 531 Maja Holm København S Sparta 2:09:05 AM
182 534 Malene Britt Hansen Århus C 2:09:11 AM
183 162 Dorte Rasmussen Hørning Sportmaster 2:09:12 AM
184 216 Gitte Hansen århus n 2:09:26 AM
185 66 Bente Bidmann Århus C Trifork A/S 2:09:37 AM
186 440 Kirsten Petersen Århus C 2:09:39 AM
187 540 Maria Degn Hammel Degn klubben 2:09:47 AM
188 632 Nana Eckhardt Århus Århus 1900 A/M 2:09:54 AM
189 28 Anita Gregersen Galten 2:10:12 AM
190 284 Ingrid Thøgersen Odder Odder Atletik & Motion 2:10:23 AM
191 225 Hanne Nielsen Århus V MTM Motion 2:10:44 AM
192 247 Helle Eskesen Gedved Polycom IF 2:11:07 AM
193 819 Tina Alstrup Århus 2:12:00 AM
194 164 Dorthe Geday Hinnerup 2:12:03 AM
195 238 Heidi Nielsen Odder Odder Atletik & Motion 2:12:11 AM
196 544 Maria Hübner Kjøller Hovedgård 2:12:15 AM
197 706 Pia Bilstrup Brædstrup 2:12:29 AM
198 917 Jane Bjerrisgaard Skanderborg 2:12:45 AM
199 113 Charlotte Juul Hovedgård Kliniquen 2:13:00 AM
200 780 Stine Bach Odder Gylling Efterskole 2:13:03 AM
201 588 Mette Sørensen Odder Sportmaster 2:13:11 AM
202 783 Susanne Knudsen Vejle Østjysk Energi 2:13:42 AM
203 33 Anna Maj Bundsgaard Århus N 2:13:50 AM
204 948 Lone Klitte Randers NØ 2:14:25 AM
205 571 Mathilde Kroer Odder Gylling Efterskole 2:14:30 AM
206 590 Mette Malmros Odder Odder Avis 2:14:31 AM
207 226 Hanne Skafte Odder 2:14:32 AM
208 437 Kirsten Horney Odder 2:14:33 AM
209 516 Louise Eriksen Aarhus 2:14:40 AM
210 312 Jane Eriksen Århus C 2:14:41 AM
211 707 Pia Jørup Hjortshøj Hjortshøj Løberne 2:14:56 AM
212 708 Lis Schnefeld Højbjerg Århus 1900 A/M 2:15:24 AM
213 172 Ellen Andersen egtved 2:15:31 AM
214 71 Birgit Jensen Skødstrup 2:16:16 AM
215 499 Linda Kunze Viby J. 2:16:41 AM
216 492 Leila Flindt Nørre Snede 2:17:09 AM
217 45 Anne-Marie Jørgensen Hasselager TDC 2:17:24 AM
218 753 Sara Willer Brabrand 2:17:32 AM
219 576 Merete Sønderstrup Åbyhøj 2:17:49 AM
220 250 Helle Jensen Odder Odder Atletik & Motion 2:17:51 AM
221 511 Liselotte Mørk Århus V MTM Motion 2:18:16 AM
222 29 Anita Nielsen Lystrup 2:18:26 AM
223 171 Elizabeth Denard Århus V MTM Motion 2:18:39 AM
224 748 Sanne Grau århus c sats, århus 2:19:58 AM
225 839 Trine Thomsen Århus C 2:20:12 AM
226 215 Gitte Billeschou Malling 2:20:42 AM
227 750 Sanne Knudsen Beder 2:20:46 AM
228 135 Christina Nielsen Risskov 2:20:51 AM
229 188 Eva Nielsen Risskov 2:20:52 AM
230 438 Kirsten Johansen odder 2:21:02 AM
231 221 Gitte Winther Pedersen Brædstrup 2:21:35 AM
232 837 Trine Mørk Rønde PULS 8410 2:21:42 AM
233 577 Messina Nielsen odder 2:21:44 AM
234 25 Anette Andersen Galten 2:21:47 AM
235 366 Johanne Jacobsen Beder 2:22:10 AM
236 282 Inger Marie Lauridsen Herning JAIM 2:22:18 AM
237 411 Katrine Mølkjær Århus C 2:23:23 AM
238 169 Dorthe Pedersen Odder 2:25:32 AM
239 98 Camilla Jacobsen Aarhus 2:25:37 AM
240 112 Barbara Regina Grübel Århus C 2:25:51 AM
241 241 Helene Bisgaard Risskov Hou Maritime Efterskole 2:26:13 AM
242 734 Rikke Foldager Odder 2:29:54 AM
243 732 Rikke Cramer Odder 2:29:54 AM
244 980 Lis Edvardsen Odder Odder Fitness Center 2:30:56 AM
245 39 Anne Læssøe Odder 2:31:34 AM
246 249 Helle Højholdt Århus Århus 1900 A/M 2:32:29 AM
247 876 Christina Rehnquist Juelsminde Fitness DK Elite 2:34:12 AM
248 785 Susanne Thomsen Århus C 2:36:06 AM
249 242 Helene Jørgensen skanderborg HI-Motion Skanderborg 2:36:29 AM
250 538 Maria Bundgaard ryomgård Ryomgård 2:37:21 AM
251 859 Yvonn Leftes Lemvig 2:38:32 AM
252 27 Anette Pedersen Hasle MTM Motion 2:48:19 AM

Mænd
Plads Løbernr Navn By Klub NettoTid
1 491 Laust Bengtsen Aarhus c Aarhus 1900 – Adidas 1:13:56 AM
2 997 Morten Marinussen Århus 1:15:27 AM
3 940 Kåre Ryesgaard Århus Århus Fremad 1:15:28 AM
4 941 Claus Poulsen Tilst Insport/Adidas 1:15:59 AM
5 289 Jacob Flintholm Viborg Houlkær Løb og Moton 1:20:10 AM
6 459 Kristian Hedegaard Århus Århus 1900 A/M 1:20:27 AM
7 725 Rasmus Sigvardsen Viborg Houlkær Løb og Motion 1:20:45 AM
8 604 Mikael Laursen Horsens 1:20:54 AM
9 Claus Buur Odder Odder Atletik & Motion 1:21:05 AM
10 912 Anders Fromm Dall Århus C Aarhus 1900 Triathlon 1:21:10 AM
11 671 Palle Redder Odder Odder Atletik & Motion 1:22:12 AM
12 653 Ole Dalgas Århus Århus 1900 A/M 1:22:30 AM
13 429 Kim Kristiansen Århus Århus 1900 A/M 1:22:30 AM
14 129 Christian Zagal Viby J. SiB 1:25:53 AM
15 652 Ole Bach Tilst 1:25:59 AM
16 477 Lars Johansen horsens Horsens All Runners 1:26:15 AM
17 778 Stig Jensen Sæby 1:26:17 AM
18 602 Michael Vestergaard Århus Århus 1900 A/M 1:26:21 AM
19 64 Bent Olsvig Århus Århus 1900 A/M 1:26:31 AM
20 170 Eggert Carstens Århus Århus 1900 A/M 1:27:14 AM
21 444 Kjeld Froberg Århus C Trifork A/S 1:27:22 AM
22 888 Rene Jochumsen Hasselager 1:27:25 AM
23 358 Jesper Søndergaard Århus Århus 1900 A/M 1:27:25 AM
24 561 Martin Jørgensen Odder Bagergården 1:27:30 AM
25 196 Flemming Kem Aalborg Løbeklubben Havstrygerne, Hirtshals 1:27:32 AM
26 486 Lars Kelstrup Århus Århus 1900 A/M 1:27:38 AM
27 597 Michael Mørk Århus C TDC 1:27:38 AM
28 537 Marco Rode århus c 1:27:51 AM
29 273 Henrik Sørensen Hadsten 1:28:04 AM
30 573 Mattias Grøndal Viby J Jyllands-Posten 1:28:04 AM
31 945 Frank Kragelund Silkeborg SMT 1:28:16 AM
32 189 Finn Andersen Silkeborg SMT-Silkeborg 1:28:17 AM
33 308 Jan Pedersen Aarhus V Runners59 1:28:18 AM
34 680 Per Helbo Århus Århus 1900 A/M 1:28:52 AM
35 664 Ole Søby Horsens Dansk Halentreprise A/s Horsens 1:29:02 AM
36 608 Mikkel Kamp Beder 1:29:16 AM
37 364 Johan Kvartborg Herning kvartborg 1:29:34 AM
38 102 Carsten Hyldal Skanderborg 1:29:39 AM
39 316 Janus Louw Århus C NIH Power Team 1:29:44 AM
40 799 Søren Mønster Horsens Horsens Brand & Redning 1:29:46 AM
41 905 Thomas Hede Sørensen Rødding 1:30:04 AM
42 85 Bo Knudsen Horsens 1:30:12 AM
43 523 Mads Sørensen Århus 1:30:35 AM
44 385 Jørgen Kristensen Herning Herning Løbe Klub 1:30:47 AM
45 452 Knud Pedersen Hammel delika a/s 1:30:54 AM
46 232 Hans Madsen samsø samsø løbeklub 1:31:23 AM
47 937 Leo Justesen Horsens Vejle IF 1:31:38 AM
48 840 Troels Aggerholm Egå 1:31:41 AM
49 930 Jacob Rix Nielsen Århus Aarhus 1900 Triathlon 1:31:45 AM
50 329 Jens Olaf Fogh Århus C NIH Power Team 1:31:50 AM
51 18 Anders Lassen Odder Gylling Efterskole 1:32:07 AM
52 9 Allan Provst Odder Fitness World Odder 1:32:13 AM
53 719 Rasmus Jacobsen Odder Odder Atletik & Motion 1:32:15 AM
54 82 Bjørn Rasmussen Århus Århus 1900 A/M 1:32:24 AM
55 23 Andreas Toft Århus Århus 1900 A/M 1:32:28 AM
56 201 Frants Michael Jensen Skødstrup PI Århus 1:32:48 AM
57 764 Simon Larsen Sønderborg Vidar Motion 1:32:53 AM
58 461 Kristoffer Brange Højbjerg Dansk Supermarked A/S 1:32:57 AM
59 630 Morten Vestergaard Århus Århus 1900 A/M 1:33:02 AM
60 119 Christian Kejlstrup aarhus n 1:33:03 AM
61 345 Jesper Bøgild Odder 1:33:06 AM
62 943 Jeppe Pedersen København NV 1:33:11 AM
63 828 Torben Christensen Horsens Horsens All Runners 1:33:20 AM
64 739 Robert Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 1:33:33 AM
65 676 Peder Maribo Åbyhøj 1:33:38 AM
66 925 Jørgen Hansen Hornslet 1:33:43 AM
67 825 Tomas Andersen Odder 8300 HC 1:33:44 AM
68 203 Freddy Nielsen Skanderborg HI Motion Skanderborg 1:33:45 AM
69 369 John Groth Lystrup 1:33:47 AM
70 54 Svend Pedersen Århus Århus 1900 A/M 1:33:47 AM
71 767 Sonni Johansen Hørning DIS 1:33:50 AM
72 936 Michael Just Pedersen Daugård Vejle IF 1:33:51 AM
73 883 Claus Nielsen Odder Odder Fitness Center 1:33:52 AM
74 302 Jan Hansen Århus Århus 1900 A/M 1:33:53 AM
75 305 Jan Kaare Struer AK Kilen 1:33:58 AM
76 311 Jan Steffensen Viby J Arla Foods 1:34:00 AM
77 467 Lars Byrgesen Odder Odder Atletik & Motion 1:34:03 AM
78 830 Torben Holm Odder 1:34:15 AM
79 432 Kim Overgaard Odder Gylling Efterskole 1:34:18 AM
80 850 Uffe Nedergaard Odder Gylling Efterskole 1:34:21 AM
81 964 Henrik Ullerichs Risskov 1:34:26 AM
82 908 Bent Hansen Horsens Horsens All Runners 1:34:38 AM
83 128 Christian Tækker Lystrup 1:34:43 AM
84 973 Jakob Rohde Højbjerg Århus 1900 MBT 1:34:47 AM
85 666 Ole Østergaard Århus C Trifork A/S 1:34:57 AM
86 259 Henrik Hartmann Højbjerg Vale of Aylesbury 1:35:10 AM
87 1 Alan Copp Højbjerg BMI motion 1:35:10 AM
88 795 Søren Kirk Århus C 1:35:11 AM
89 862 Per Snedker Horsens 1:35:16 AM
90 Thiim Vilstrup Odder Odder Atletik & Motion 1:35:20 AM
91 702 Peter Vestergaard Århus Århus 1900 A/M 1:35:23 AM
92 10 Anders Allesø Horsens 1:35:24 AM
93 346 Jesper Christensen Århus C. SiB 1:35:29 AM
94 804 Søren Thisted Engesvang 1:35:32 AM
95 428 Kim Hjortlund Horsens 1:35:33 AM
96 721 Rasmus Jørgensen Århus C PowerHamsters 1:35:34 AM
97 200 Frank Pedersen Århus Århus 1900 A/M 1:35:35 AM
98 468 Lars Christoffersen Skanderborg Hi-Motion Skanderborg 1:35:39 AM
99 569 Martin Wendelbo Jensen Højbjerg 1:35:48 AM
100 906 Claus Miltoft Malling 1:35:49 AM
101 710 Poul Christensen Århus Århus 1900 A/M 1:36:00 AM
102 661 Ole Nyegaard Åbyhøj 1:36:10 AM
103 713 Preben Larsen Skanderborg 1:36:15 AM
104 77 Bjarke Ottesen malling 1:36:24 AM
105 791 Svend Aage Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 1:36:28 AM
106 616 Mogens Slyngborg Odder Odder Atletik & Motion 1:36:30 AM
107 194 Flemming Hjortkjær Århus Århus 1900 A/M 1:36:40 AM
108 331 Jens Peter Sørensen Malling århus Free Run 1:36:44 AM
109 792 Søren Andersen Odder Bagergården 1:36:48 AM
110 833 Torben Riis Odder Odder Atletik & Motion 1:36:49 AM
111 624 Morten Kristensen Aarhus C 1:36:54 AM
112 107 Johnny Bak Viby Århus 1900 A/M 1:36:57 AM
113 614 Mogens Jensen Malling BMI 1:37:00 AM
114 763 Simon Kvartborg Herning 1:37:04 AM
115 696 Peter Krogh Odder Nybolig 1:37:05 AM
116 869 Jesper Larsen Odder 1:37:05 AM
117 667 Ole Mortensen Århus Århus 1900 A/M 1:37:07 AM
118 958 Daniel Langfeldt Århus C 1:37:14 AM
119 913 Rory Middelton Århus C 1:37:15 AM
120 324 Jens Holm haderslev 1:37:42 AM
121 416 Keld Pedersen horsens 1:37:44 AM
122 700 Peter Steffensen Odder Odder Atletik & Motion 1:37:53 AM
123 961 Søren Sloth Hammel HGF 1:37:54 AM
124 567 Martin Sørensen Viby 1:37:59 AM
125 108 Carsten Sørensen Aarhus C 1:38:01 AM
126 903 David Bonde Pedersen Sorring Finn 1:38:09 AM
127 134 Christian Madsen Århus Århus 1900 A/M 1:38:11 AM
128 805 Søren Høy Olrik Skanderborg HI Motion 1:38:12 AM
129 963 Flemming Christensen Hammel 1:38:13 AM
130 951 Thomas Boesen Århus N 1:38:14 AM
131 Per Lomholt Odder Odder Atletik & Motion 1:38:18 AM
132 91 Brian Lynggaard Viborg Houlkær Løb og Motion 1:38:31 AM
133 982 Vagn Hansen Randers Skanol 1:38:31 AM
134 347 Jesper Christiansen Horsens 1:38:31 AM
135 904 Rasmus Ravn Tilst 1:38:36 AM
136 472 Lars Henriksen Horsens Horsens Brand & Redning 1:38:41 AM
137 208 Frederik Wahlquist Odder Gylling Efterskole 1:38:49 AM
138 454 Kristian Andersen Odder Gylling Efterskole 1:38:49 AM
139 979 Adam Vesterager Odder 1:38:50 AM
140 777 Steven Mont Århus Århus 1900 A/M 1:38:57 AM
141 922 Martin Riis Århus N 1:38:58 AM
142 524 Mads Thomsen Århus V MTM Motion 1:39:03 AM
143 673 Palle Sørensen Sabro Sabro løbeklub 1:39:11 AM
144 595 Michael Lauritsen Odder 1:39:15 AM
145 900 Jeppe Christensen Århus C Jonna-Hennings Løbeklub 1:39:25 AM
146 83 Bo Bibby Sabro 1:39:25 AM
147 342 Jesper Andersen Skanderborg 1:39:27 AM
148 882 Alex Nielsen Odder Odder Fitness Center 1:39:27 AM
149 844 Thomas Baden Sørensen Horsens 1:39:34 AM
150 368 John Bentzon Århus Århus 1900 A/M 1:39:39 AM
151 263 Henrik Lundorf Hadsten 1:39:41 AM
152 Kenni Lahn Odder Odder Atletik & Motion 1:39:42 AM
153 762 Simon Jørgensen Hadsund 1:39:45 AM
154 910 Søren Østergård Odder 1:39:48 AM
155 81 Bjørn Jørgensen Malling bmi 1:39:49 AM
156 560 Martin Hansen Aarhus C Lokalaviserne Østjylland 1:39:52 AM
157 193 Flemming Filt Århus 1:39:52 AM
158 685 Per Vagnby Viborg Houlkær Løb og Motion 1:39:58 AM
159 379 Jon Nørrelykke Århus C Trifork A/S 1:40:00 AM
160 694 Peter Hansen Hasselager 1:40:03 AM
161 670 Palle Olesen Højbjerg Finn 1:40:08 AM
162 Jørn Bonde Odder Odder Atletik & Motion 1:40:09 AM
163 729 René Steffensen Mårslet 1:40:16 AM
164 96 Børge Rasmussen Odder Gylling Efterskole 1:40:18 AM
165 966 Ole Hjorth Jensen Rønde Puls 8410 1:40:27 AM
166 657 Ole Jørgensen Århus Århus 1900 A/M 1:40:27 AM
167 658 Ole Kimose Tranbjerg J 1:40:31 AM
168 300 Jan Frydensbjerg Stjær 1:40:31 AM
169 310 Jan Schrøder Trige N/A 1:40:38 AM
170 142 Claus Langfeldt Beder 1:40:41 AM
171 485 Lars Christensen Odder Odder Atletik & Motion 1:40:45 AM
172 692 Peter Baadsmand Solbjerg 1:41:01 AM
173 152 Daniel Jensen Horsens 1:41:03 AM
174 677 Per Christiansen Århus C 1:41:05 AM
175 5 Allan Heinsvig Odder Odder Atletik & Motion 1:41:11 AM
176 4 Allan Christensen Århus V Odder Atletik & Motion 1:41:19 AM
177 981 Bjarne Henrik Jensen Odder Probiler 1:41:28 AM
178 889 Preben Norup Brædstrup 1:41:32 AM
179 147 Claus Victor Jensen århus c 1:41:37 AM
180 960 Søren Møller Madsen Århus C 1:41:38 AM
181 601 Michael Søe Brenderup Fyn Køstrup run 1:41:38 AM
182 86 Jens Isaksen Odder Spektrum Odder 1:41:48 AM
183 920 Peter Nymann Andersen HI Motion 1:41:48 AM
184 568 Martin Waldstrøm Aarhus 1:41:53 AM
185 296 Jakob Mikkelsen odder 1:42:00 AM
186 267 Henrik Radschuweit Aarhus Scan Global Logistics 1:42:02 AM
187 137 Christoffer Ilkjær Tirstrup Tirstrup Idrætsefterskole 1:42:06 AM
188 946 Thomas Wollesen Rambusch Malling Oversætterhuset 1:42:09 AM
189 101 Carsten Hejgaard Odder Techem Danmark A/S 1:42:17 AM
190 318 Jef Burkert Viby J 1:42:18 AM
191 272 Henrik Svenningsen Århs N BD Vask A/S 1:42:18 AM
192 233 Hans Mørk Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 1:42:24 AM
193 389 Jørn Christoffersen Odder Gylling Efterskole 1:42:25 AM
194 924 Henrik Dahlgaard Tilst 1:42:26 AM
195 720 Rasmus Jensen Århus 1:42:28 AM
196 120 Christian Kloppenborg Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 1:42:29 AM
197 141 Claus Homann Århus V MTM Motion 1:42:29 AM
198 445 Kjell Bojlesen Odder Odder Atletik & Motion 1:42:32 AM
199 391 Jørn-Ole Andreasen Århus V MTM Motion 1:42:37 AM
200 944 Hans Flytkjær Malling 1:42:42 AM
201 451 Knud Højsgaard Skanderborg 1:42:49 AM
202 306 Jan Lund Lauridsen Herning JAIM 1:42:52 AM
203 669 Palle Jespersen Århus Team Jonathan 1:42:54 AM
204 453 Knut Bjelke Århus V MTM Motion 1:42:59 AM
205 401 Karl Bogh Brædstrup 1:43:04 AM
206 691 Peter Andersen Horsens Lokalaviserne Østjylland 1:43:06 AM
207 337 Jeppe Norup Viborg Houlkær Løb og Motion 1:43:10 AM
208 353 Jesper Lybech Aarhus C Hundslund IF 1:43:10 AM
209 824 Tobias Schröer Hamburg Borener SV 1:43:11 AM
210 367 Johannes Lassen Odder Gylling Efterskole 1:43:18 AM
211 417 Kenneth Damkjær Mårslet Odder Atletik & Motion 1:43:24 AM
212 413 Kefela Woldeselassie Århus V MTM Motion 1:43:29 AM
213 394 Kai Thygesen Odder Odder Atletik & Motion 1:43:30 AM
214 972 Anders Bjerregaard Holstebro 1:43:31 AM
215 118 Christian Hansen Holstebro 1:43:32 AM
216 125 Christian Petersen Odder 1:43:34 AM
217 860 Claus Norup Horsens 1:43:35 AM
218 744 Rune Kongsgaard Odder Rudehøj Efterskole 1:43:47 AM
219 190 Finn Ernst Odder Odder Atletik & Motion 1:43:47 AM
220 893 Søren Storebjerg Hundslund 1:43:49 AM
221 376 Johnni Buchholdt Odder Bagergården 1:43:58 AM
222 814 Thomas Stendys Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 1:44:06 AM
223 11 Anders Christiansen Malling 1:44:15 AM
224 294 Jake Bærendtsen Århus 1:44:15 AM
225 471 Lars Gormsen Højbjerg 1:44:24 AM
226 526 Mads Ulrik Nielsen Højbjerg 1:44:37 AM
227 902 Morten Korsgaard Odder Odder Atletik & Motion 1:44:37 AM
228 609 Mikkel Larsen Viby J Brdr. Bundgaard ApS 1:44:44 AM
229 59 Benny Emdal Horsens maXpuls.dk 1:44:52 AM
230 829 Torben Holm Århus 1:45:04 AM
231 563 Martin Larsen Århus C 1:45:08 AM
232 307 Jan Pedersen Århus c 1:45:09 AM
233 235 Hans Van Elst SOEST 1:45:12 AM
234 422 Kenni Christensen viby j Social Club 1:45:15 AM
235 490 Lasse Skov Aars 1:45:21 AM
236 255 Henning Thuesen Odder Odder Atletik & Motion 1:45:21 AM
237 150 Daniel Jensen Søften Team Mølballe 1:45:22 AM
238 378 Johnny Østergaard Hedensted 1:45:22 AM
239 17 Anders Koukoumis Århus C Advokathuset Odder 1:45:24 AM
240 349 Jesper Gregersen Tranbjerg J. 1:45:26 AM
241 646 Niels Mathiasen Odder Odder Atletik & Motion 1:45:27 AM
242 967 Bertel Oluf Schmidt Odder 1:45:37 AM
243 953 Lars Jung Skanderborg HI Motion 1:45:45 AM
244 907 Tommy Hansen Horsens Horsens All Runners 1:45:45 AM
245 449 Klaus Rasmussen Låsby 1:45:47 AM
246 916 Conni Schmidt Århus C 1:45:48 AM
247 124 Christian Nyborg Malling 1:45:49 AM
248 304 Jan Henriksen Århus C 1:45:53 AM
249 841 Troels Lønstrup hornslet 1:45:53 AM
250 153 Dennis Jørgensen Højbjerg 1:46:14 AM
251 556 Martin Andersen Aarhus C Spedman Global Logistics 1:46:18 AM
252 455 Kristian Hansen Århus V MTM Motion 1:46:22 AM
253 914 Anders Blok Odder 1:46:27 AM
254 773 Steffen Meldgård Brædstrup De grå ulve 1:46:27 AM
255 663 Ole Rasmussen Mårslet Mårslet 1:46:28 AM
256 855 Ulrik Skyt Århus C Trifork A/S 1:46:29 AM
257 701 Peter Søgaard Odder 1:46:30 AM
258 557 Martin Bartsch Gucz Hovedgård 1:46:30 AM
259 861 Erik Christensen Odder 1:46:32 AM
260 209 Frederik Wolk Odder Gylling Efterskole 1:46:32 AM
261 332 Jens Peter Vrist Århus V 1:46:33 AM
262 191 Finn Mølkjær Mårslet 1:46:37 AM
263 8 Allan Larsen Brønderslev 1:46:38 AM
264 553 Mark Westh Århus V 1:46:38 AM
265 254 Henning Boldsen Odder 1:46:40 AM
266 293 Jacob Sørensen Odder Odder Atletik & Motion 1:46:42 AM
267 387 Jørgen Pedersen Vildbjerg Herning Løbeklub 1:46:47 AM
268 144 Claus Petersen Gedved 1:46:47 AM
269 965 Henrik Lisbjerg Århus 1:46:50 AM
270 436 Kim Schultz Lystrup 1:46:53 AM
271 456 Kristian Hassing Storr Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 1:46:54 AM
272 420 Kenneth Madsen Solbjerg TDC 1:47:01 AM
273 947 Sebastian Best Odder Oversætterhuset 1:47:05 AM
274 350 Jesper Høyer Lystrup 1:47:07 AM
275 891 Klaus Gunnar Jensen København 1:47:10 AM
276 996 Poul Soelberg Christiansen Risskov 1:47:15 AM
277 968 Jonas Kolind-Andersen Aalborg 1:47:19 AM
278 520 Mads Andersen Århus V MTM Motion 1:47:19 AM
279 373 John Svanholm Århus C 1:47:20 AM
280 100 Carsten Dalsgaard Århus Århus 1900 A/M 1:47:23 AM
281 355 Jesper Nielsen Kbh. S 1:47:23 AM
282 61 Bent Andersen Mørke Mørke løb 1:47:52 AM
283 743 Rune Rasmussen Malling Lysningen 1:47:54 AM
284 88 Breiner Madsen Hjortshøj LIF løb&motion 1:47:56 AM
285 835 Torben Kjær Nielsen Århus V 1:48:08 AM
286 357 Jesper Petersen Odder Fitness World Odder 1:48:08 AM
287 240 Heine Pedersen Århus C Kvickly Odder 1:48:14 AM
288 433 Kim Refsgaard Viborg Houlkær Løb og Motion 1:48:14 AM
289 149 Daniel Hviid Rønde Østjysk Energi 1:48:16 AM
290 621 Morten Justesen Risskov 1:48:16 AM
291 434 Kim Rise Århus V 1:48:20 AM
292 427 Kim Dinesen Solbjerg De grå ulve 1:48:23 AM
293 957 Finn Sørensen Brædstrup 8740.DK 1:48:29 AM
294 186 Esben Nedergaard Odder Team Nedergaard 1:48:29 AM
295 269 Henrik Schütter Skødstrup Studstrup Vorwärts 1:48:30 AM
296 352 Jesper Kvist Århus Århus 1900 A/M 1:48:33 AM
297 360 Jesper Uldbjerg Beder BMI 1:48:34 AM
298 2 Alex Rytter Lemvig 1:48:43 AM
299 890 Jacob Duch Århus C 1:48:44 AM
300 109 Casper Friis Ry Kamstrup A/S 1:48:48 AM
301 16 Anders Heintzelmann Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 1:48:48 AM
302 430 Kim Mikkelsen Århus N 1:48:48 AM
303 760 Sigvald L. Dyrmose Barrit Vorre’s Marathonklub 1:48:50 AM
304 985 Morten Weihrauch Hinnerup 1:48:52 AM
305 229 Hans Bohsen Fredericia 1:48:52 AM
306 130 Christian Østergaard horsens Horsens All Runners 1:48:52 AM
307 695 Peter Helbo Herning 1:48:56 AM
308 207 Frederik Mandrup Aarhus 1:48:57 AM
309 645 Niels Jacobsen Odder Gylling Efterskole 1:49:04 AM
310 703 Peter Wendt Århus Århus 1900 A/M 1:49:06 AM
311 807 Therkel Vestergård Juelsminde Vorre’s Marathonklub 1:49:10 AM
312 458 Kristian Nordtorp Odder Gylling Efterskole 1:49:12 AM
313 643 Jim Frederiksen Odder 1:49:12 AM
314 635 Nicholas Lennart Jensen Hovedgård 1:49:15 AM
315 522 Mads Larsen Århus C Trifork A/S 1:49:24 AM
316 371 John Mikkelsen Odder 1:49:29 AM
317 933 Gestur Aleason Århus 1:49:40 AM
318 880 Kasper Hollænder Odder Odder Fitness Center 1:49:44 AM
319 79 Bjarne Jensen Odder Probiler A/S 1:49:45 AM
320 447 Klaus Christiansen Randers NV 1:49:50 AM
321 802 Søren Olesen Horsens 1:49:53 AM
322 644 Niels Frederiksen Odder Odder Atletik & Motion 1:49:57 AM
323 790 Svend Nielsen Vejle Øst 1:50:05 AM
324 793 Søren Jacobsen Odder Gylling Efterskole 1:50:13 AM
325 894 Flemming Schützsack Brabrand 1:50:20 AM
326 603 Mikael Justesen Silkeborg Lokalaviserne Østjylland 1:50:22 AM
327 898 Søren Bosson Århus C 1:50:29 AM
328 482 Lars Toft Århus C 1:50:32 AM
329 181 Erik Møller Aarhus V 1:50:32 AM
330 687 Per Knudsen Silkeborg TDC 1:50:32 AM
331 474 Lars Høg Horsens Horsens Kajakklub 1:50:34 AM
332 688 Jørgen Hansen Rønde Puls 8410 1:50:35 AM
333 295 Jakob Glintborg Hobro Løbeklubben FTD 1:50:37 AM
334 476 Lars Jensen Aarhus 1:50:37 AM
335 275 Hother Hennings Hornslet Lokalaviserne Østjylland 1:50:40 AM
336 566 Martin Svanholm Århus N 1:50:41 AM
337 798 Søren Munk Mårslet 1:50:48 AM
338 183 Martin Højholdt Viby J Århus 1900 A/M 1:50:54 AM
339 80 Bjarne Wissing Århus C 1:50:55 AM
340 742 Rune Olesen Odder 1:51:00 AM
341 565 Martin Poulsen Allerød 1:51:03 AM
342 264 Henrik Nielsen Sporup delika a/s 1:51:06 AM
343 756 Seann Wulff Odder Odder Atletik & Motion 1:51:17 AM
344 636 Nicklas Grossmann Odder Rudehøj Efterskole 1:51:21 AM
345 327 Jens Aabenhus Højbjerg Dansk Supermarked A/S 1:51:24 AM
346 177 Erik Andersen Hasselager TDC 1:51:26 AM
347 70 Bill Krog Odder Odder Atletik & Motion 1:51:37 AM
348 154 Dennis Mathorne Skanderborg 1:51:39 AM
349 230 Hans Fischer Århus Århus 1900 A/M 1:51:39 AM
350 810 Morten Muhlgaard Grentzmann aarhus c AGF Atletik 1:51:42 AM
351 884 Casper Kobberrød Glanz Hasselager 1:51:44 AM
352 558 Martin Bentzen Aarhus 1:51:45 AM
353 478 Lars Nebel Odder 1:52:00 AM
354 927 Kim Jung Eriksen Viby J 1:52:09 AM
355 261 Henrik Jønsson Odder Odder Atletik & Motion 1:52:20 AM
356 674 Palle Vejrup Odder Odder Atletik & Motion 1:52:31 AM
357 896 Jens Chr. Sahl Viby J AAK 1:52:39 AM
358 809 Thomas Christensen Odder 1:52:51 AM
359 974 Torben Sørensen Hovedgård 1:52:52 AM
360 554 Marko Stanisic Juelsminde 1:52:52 AM
361 611 Mikkel Wulf Haderslev Sportmaster 1:52:54 AM
362 479 Lars Rønholt Hinnerup 1:52:54 AM
363 650 Niels-Jørgen Mikkelsen Højbjerg 1:52:58 AM
364 425 Kim Andersen Århus Århus 1900 A/M 1:53:03 AM
365 414 Keld Caspersen Odder Odder Atletik & Motion 1:53:08 AM
366 738 Robert Lange Stuttgart 1:53:09 AM
367 826 Tommy Hansen Odder Odder atletik og motion 1:53:20 AM
368 178 Erik Brandstrup Mårslet 1:53:23 AM
369 484 Lars Aagaard Horsens 1:53:26 AM
370 926 René Jensen Skanderborg 1:53:36 AM
371 110 Casper Sørensen Odder Gylling Efterskole 1:53:36 AM
372 596 Michael Lund horsens Atletica Tri Horsens 1:53:41 AM
373 962 Emil Sandgren Ejstrupholm Hou Maritime Idrætsefterskole 1:53:47 AM
374 564 Martin Lauritsen Århus Århus 1900 A/M 1:53:49 AM
375 617 Morten Holst Hobro ClimateConsult 1:53:51 AM
376 348 Jesper Falkenstrøm Århus Århus 1900 A/M 1:53:56 AM
377 731 Jakob Dahmlos Madsen Århus Århus 1900 A/M 1:53:58 AM
378 206 Frederik Kirkeby Odder Odder Atletik & Motion 1:54:00 AM
379 330 Jens Peder Kristensen Malling Lysningen 1:54:05 AM
380 678 Per Dinesen Højbjerg 1:54:16 AM
381 655 Ole Hadenfeldt Århus Århus 1900 A/M 1:54:16 AM
382 60 Benny Jensen Odder Odder Atletik & Motion 1:54:19 AM
383 618 Morten Jelsbak Højbjerg Lokalaviserne Østjylland 1:54:20 AM
384 716 Rasmus Blicher Odder Odder Avis 1:54:21 AM
385 794 Søren Jensen Odder 1:54:23 AM
386 892 Kasper Hvelplund Århus C 1:54:25 AM
387 866 Mikael Kristoffersen Juelsminde Fitness DK Elite 1:54:26 AM
388 770 Steen Isdahl Odder 1:54:27 AM
389 570 Mathias Broundal Århus Løbeklubben FTD 1:54:27 AM
390 469 Lars Dyrskjøt Odder 1:54:34 AM
391 986 Ulrik Knudsen Odder 1:54:37 AM
392 983 Heine Jørgensen Tranbjerg 1:54:41 AM
393 148 Peter Sejersen Højb jerg Århus 1900 A/M 1:54:42 AM
394 446 Klaus Bendixen Hammel 1:54:44 AM
395 631 N.P. Rasmussen Vildbjerg Team Blücher 1:54:51 AM
396 265 Henrik Olsen Århus V. STK90 1:54:56 AM
397 291 Jacob Laursen Skanderborg Murermester J.Laursen 1:54:57 AM
398 407 Kasper Kløve Odder Gylling Efterskole 1:54:58 AM
399 105 Carsten Nielsen Århus Århus 1900 A/M 1:55:02 AM
400 698 Peter Overgaard Århus C 1:55:03 AM
401 351 Jesper Johansen Odder 1:55:03 AM
402 647 Niels Mørk Århus C Læge Niels Mørk 1:55:05 AM
403 354 Jesper Nielsen Kbh S 1:55:06 AM
404 487 Lars Peter Kirk Viby J 1:55:23 AM
405 392 Kai Hansen Brabrand TDC 1:55:24 AM
406 143 Claus Mørup Thorsø TIF 1:55:24 AM
407 775 Stephan Andersen Gjern 1:55:26 AM
408 741 Rudi Jørgensen Horsens Horsens Brand & Redning 1:55:32 AM
409 849 Uffe Jensen Odder Østjysk Energi 1:55:33 AM
410 383 Jørgen Erichsen Odder erichsen.net 1:55:35 AM
411 297 Jakob Overgaard Mårslet 1:55:42 AM
412 423 Kent Refsgaard Viborg Houlkær Løb og Motion 1:55:43 AM
413 84 Bo Harre Fredericia FAK63 Løbeklub 1:55:44 AM
414 377 Johnny Christensen Horsens Horsens Brand & Redning 1:55:47 AM
415 58 Benjamin Eskildsen Odder 1:55:49 AM
416 309 Jan Petersen Odder 1:55:55 AM
417 521 Mads Kaels ryomgård 1:55:58 AM
418 421 Kenneth Rasmussen Horsens 1:56:00 AM
419 813 Thomas Plum Skanderborg HI Motion 1:56:05 AM
420 801 Søren Nordvig Beder Ajstrup Strand Løbeklub 1:56:07 AM
421 402 Kasper Eriksen Aarhus C team TIGER 1:56:19 AM
422 326 Jens Sørensen Beder Ajstrup Strand Løbeklub 1:56:24 AM
423 3 Allan Bærnthsen Hovedgård 1:56:29 AM
424 380 Jonas Lassen Århus N 1:56:30 AM
425 800 Søren Nedergaard Århus Team Nedergaard 1:56:31 AM
426 722 Rasmus Klintebjerg Odder 1:56:34 AM
427 740 Roy Kilpatrick Odder 1:56:36 AM
428 321 Jens Bligaard Ry 1:56:37 AM
429 473 Lars Hoffmeister Højbjerg Dansk Supermarked A/S 1:56:40 AM
430 475 Lars Jensen Hundlsund Hundslund IF 1:56:42 AM
431 489 Lasse Madsen Odder 1:56:44 AM
432 874 René M. Balslev Odder 1:56:44 AM
433 483 Lars Tryk beder 1:56:56 AM
434 53 Arne Erbs Århus Århus 1900 A/M 1:56:58 AM
435 600 Michael Simonsen mørke Mørke Løb 1:57:05 AM
436 212 Georg Juelsgaard Horsens 1:57:10 AM
437 915 Morten Bjørn Odder Odder Atletik & Motion 1:57:11 AM
438 649 Niels Erik Starup Harlev J 1:57:12 AM
439 765 Simon Kjeldahl Hasselager TDC 1:57:13 AM
440 788 Svend Andreasen Horsens Atletica 1:57:16 AM
441 536 Manfred Schedler Århus Århus 1900 A/M 1:57:17 AM
442 435 Kim Roca Hedensted 1:57:17 AM
443 15 Anders Hedevang Odense C 1:57:18 AM
444 887 Bent Pedersen Højbjerg 1:57:25 AM
445 761 Simon Johnsen Århus N 1:57:27 AM
446 629 Morten Sørensen Århus 1:57:31 AM
447 234 Hans Thomsen Skanderborg HI Motion Skanderborg 1:57:38 AM
448 274 Henrik Trust odder 1:57:39 AM
449 197 Flemming Terkildsen Haarlev 1:57:44 AM
450 684 Per Thaulov Hadsten 1:57:44 AM
451 180 Erik Jensen Århus Århus 1900 A/M 1:57:51 AM
452 628 Morten Svejbæk Skanderborg De grå ulve 1:57:59 AM
453 769 Steen Ilsø Solbjerg TDC 1:58:00 AM
454 683 Per Møller Beder 1:58:10 AM
455 786 Svante Vinther Hobro Ashihara Karate Hobro 1:58:20 AM
456 260 Henrik Jarle beder 1:58:21 AM
457 681 Per Klausen Viborg Ashihara Karate Hobro 1:58:21 AM
458 328 Jens Andreas Schmidt Århus Bertels Øko Grønt 1:58:30 AM
459 815 Thorvald Horup Hinnerup 1:58:34 AM
460 987 Peter Dahlin Odder 1:58:43 AM
461 665 Ole Viborg Århus Århus 1900 A/M 1:58:49 AM
462 287 Jack Hjeronymus Hørning ClimateConsult 1:58:50 AM
463 532 Allan Gammelgaard Nielsen Viby J 1:58:53 AM
464 122 Christian Lindsman Horsens Horsens Brand & Redning 1:58:57 AM
465 726 Rasmus Sørensen Horsens Horsens Brand & Redning 1:58:58 AM
466 222 Gustav Jensen Hornslet PULS 8410 1:58:59 AM
467 214 Gerthart Steenberg Århus Århus 1900 A/M 1:59:06 AM
468 754 Niels Kristian Wegger Karup J Tirstrup Idrætsefterskole 1:59:11 AM
469 140 Claus Fynbo Horsens Horsens Brand & Redning 1:59:25 AM
470 384 Jørgen Jensen Århus Århus 1900 A/M 1:59:35 AM
471 610 Mikkel Sparbo Hasselager 1:59:35 AM
472 640 Nicolaj Jørgensen Odder Odder Atletik & Motion 1:59:38 AM
473 886 Mikkel Søndergaard Malling 2:00:08 AM
474 895 Philippe Lamy Risskov 2:00:23 AM
475 811 Thomas Gloy Århus C 2:00:33 AM
476 465 Lars Bennedsen Odder 2:00:34 AM
477 638 Nicolai Jensen Odder 2:00:40 AM
478 270 Henrik Secher Århus C SATS 2:00:41 AM
479 639 Nicolaj Christensen Højbjerg Simpson Strong-Tie A/S 2:00:45 AM
480 654 Helge Lynggaard Risskov Århus 1900 A/M 2:00:51 AM
481 374 John Weaver Odder 2:00:54 AM
482 899 Philip Sutherland Odder 2:00:55 AM
483 20 Anders Sørensen malling aida a/s 2:01:01 AM
484 909 Sebastian Ebbelin Horsens Horsens All Runners 2:01:04 AM
485 292 Jacob Sønderbæk Århus N 2:01:04 AM
486 627 Morten Randløv Hovedgård 2:01:12 AM
487 797 Søren Lauritsen Aalborg 2:01:15 AM
488 789 Svend Degn Odense NV Degn klubben 2:01:18 AM
489 343 Jesper Bjørn Skørping Løbeklubben FTD 2:01:24 AM
490 13 Anders Haldrup Odder 2:01:33 AM
491 464 Lars Andersen Odder Gylling Efterskole 2:01:44 AM
492 298 Jakob Pedersen Viborg Hou Maritime Efterskole 2:01:47 AM
493 660 Ole Kring mørke mørke løbe klub 2:01:52 AM
494 7 Allan Jeppesen Risskov 2:01:58 AM
495 818 Tim Nielsen Århus Team Krølle Bølle Boogie 2:02:01 AM
496 356 Jesper Nielsen århus c 2:02:02 AM
497 559 Martin Christensen Århus N 2:02:14 AM
498 268 Henrik Rasmussen Løsning 2:02:18 AM
499 228 Hans Birkelund Horsens Atletica Horsens 2:02:28 AM
500 271 Henrik Sieg Århus C Advokathuset Odder 2:02:31 AM
501 386 Jørgen Larsen Århus V MTM Motion 2:02:33 AM
502 266 Henrik Pedersen Viborg Hou Maritime efterskole 2:02:35 AM
503 63 Bent Johannesen Tørring horsensløbere 2:02:36 AM
504 935 Frede Justesen Juelsminde 2:02:43 AM
505 21 Anders Wael Bentsen Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 2:02:47 AM
506 361 Jess Libergreen Vinderup Blücher 2:02:49 AM
507 911 Rene Bygballe Århus C 2:03:13 AM
508 199 Frank Murberg Odder Gylling Efterskole 2:03:14 AM
509 365 Johan Olesen Odder Gylling Efterskole 2:03:18 AM
510 606 Mikkel Hansen Odder Gylling Efterskole 2:03:18 AM
511 803 Søren Skov Århus C 2:03:42 AM
512 288 Jacob Degn Silkeborg Degn klubben 2:03:46 AM
513 832 Torben Rasmussen Odder Odder Atletik & Motion 2:03:49 AM
514 89 Brian Kjær Skanderborg Lokalaviserne Østjylland 2:04:08 AM
515 771 Steffen Dalmose åbyhøj 2:04:10 AM
516 299 Jan Børjesson risskov 2:04:14 AM
517 182 Erik Nymark Odder 2:04:20 AM
518 480 Lars Schrøder Århus V MTM Motion 2:04:25 AM
519 527 Magnus Frandsen Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 2:04:41 AM
520 992 Jacob Lycke Tilst 2:04:42 AM
521 257 Henrik Egholm Århus C ClimateConsult 2:04:46 AM
522 552 Mark Villekold Odder Probiler A/S 2:04:46 AM
523 988 Ernst Løwe Lindberg Odder 2:04:55 AM
524 865 Asbjørn Lyby Christensen Sdr. Felding 2:05:00 AM
525 574 Max Burhøj Århus Århus 1900 A/M 2:05:15 AM
526 205 Frederik Hansen Horsens Horsens Brand & Redning 2:05:20 AM
527 290 Jacob Giversen Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 2:05:21 AM
528 136 Christoffer Hansen Odder Gylling Efterskole 2:05:35 AM
529 845 Troels Jakobsen Århus C Advokathuset Odder 2:05:37 AM
530 90 Brian Lundgren Tranbjerg 2:05:45 AM
531 709 Poul Johansen odder Odder Kommune 2:05:48 AM
532 949 Martin Keis Kristensen Århus C Århus 1900 2:05:53 AM
533 244 Helge Kragh Århus Århus 1900 A/M 2:05:57 AM
534 95 Bruno Ejlskov Vejle 2:06:01 AM
535 662 Ole Nørrevang Odder 2:06:02 AM
536 812 Thomas Jensen Århus N 2:06:07 AM
537 817 Tim Jarle beder 2:06:22 AM
538 989 Peter Mikkelsen Odder 2:06:24 AM
539 599 Michael Schiønning Højbjerg 2:06:46 AM
540 705 Philip Kjær Tirstrup Tirstrup Idrætsefterskole 2:07:16 AM
541 103 Carsten Jeppesen Odder 2:07:27 AM
542 276 Hugo Nielsen Århus Århus 1900 A/M 2:07:29 AM
543 320 Jens Agerbo Hinnerup 2:07:35 AM
544 846 Thomas Birch Tranbjerg J TDC 2:08:26 AM
545 619 Morten Jensen Horsensr Horsensrun 2:08:32 AM
546 24 Andy Christiansen Mårslet BMI 2:08:38 AM
547 466 Lars Bundsgaard Ribe Ribe Handelsskole 2:09:12 AM
548 873 Hans Kristian Moslund Odder 2:09:33 AM
549 659 Ole Knudsen Skanderborg 2:09:42 AM
550 333 Jens Tim Nielsen Odder Gylling Efterskole 2:09:46 AM
551 857 Verner Larsen Horsens 2:09:46 AM
552 204 Frederik Gregersen Højbjerg Kragelundskolen, Højbjerg 2:10:06 AM
553 848 Uffe Hansen Juelsminde Vorre´s Marathonklub 2:10:08 AM
554 341 Jeppe Winther Odder Gylling Efterskole 2:10:09 AM
555 470 Lars Frederiksen Odder Probiler A/S 2:10:16 AM
556 448 Klaus Jakobsen Odder TDC 2:10:21 AM
557 605 Mikkel Andersen Odder Odder Atletik & Motion 2:10:24 AM
558 340 Jeppe Westberg Odder Gylling Efterskole 2:10:31 AM
559 258 Henrik Faurholt hovedgård 2:10:32 AM
560 712 Poul Resen Steenstrup Risskov 2:11:07 AM
561 615 Mogens Jespersen mårslet 0,1 tons fra mårslet 2:11:10 AM
562 406 Kasper Sørensen Aarhus C Spedman Global Logistics 2:11:10 AM
563 870 Tanja Sand Odder 2:11:13 AM
564 123 Christian Møller Hornsyld Av-Cables.dk ApS 2:11:28 AM
565 185 Esben Hansen Århus 2:11:53 AM
566 637 Nicolai Haddeland Odder Gylling Efterskole 2:11:57 AM
567 132 Christian Borregaard Århus C TDC 2:12:01 AM
568 202 Freddy Møller Odder Gylling Efterskole 2:12:06 AM
569 897 Brian Thorsgaard Fårvang Hammel Løb og Motion 2:13:24 AM
570 594 Michael Kristensen Horsens Horsens Brand & Redning 2:13:40 AM
571 322 Jens Brandt Beder CRECEA A/S 2:14:12 AM
572 727 René Hemberg Horsens Horsens Brand & Redning 2:14:14 AM
573 195 Flemming Holm Århus Århus 1900 A/M 2:14:44 AM
574 462 Kristoffer Kvist Tirstrup Tirstrup Idrætsefterskole 2:14:47 AM
575 872 Charles Hansen Odder 2:14:56 AM
576 827 Tommy Nielsen Odder 2:15:19 AM
577 648 Hans Therkelsen Århus Århus 1900 A/M 2:15:20 AM
578 403 Kasper Krog Århus C 2:15:26 AM
579 978 Jan Rieks Køge 2:15:28 AM
580 418 Kenneth Johansen Århus Århus 1900 A/M 2:16:12 AM
581 724 Rasmus Nedergaard Silkeborg Team Nedergaard 2:16:13 AM
582 686 Per Weckesser Århus V MTM Motion 2:16:17 AM
583 104 Carsten Køhn Sorring FINN 2:17:17 AM
584 562 Martin Kristensen Odder 2:17:18 AM
585 991 Jens Holt Juelsminde Vorres Marathon Klub 2:17:40 AM
586 62 Bent Jacobsen Odder Gylling Efterskole 2:18:10 AM
587 607 Mikkel Hørlyck Viby J 2:18:20 AM
588 198 Frank Kristensen Århus Århus 1900 A/M 2:18:26 AM
589 65 Bent Pedersen Århus Århus 1900 A/M 2:18:34 AM
590 210 Frode Sømod Århus Århus 1900 A/M 2:18:54 AM
591 871 Lars Peter Jensen Odder 2:19:11 AM
592 450 Klavs Offersen Odder Odder Atletik & Motion 2:20:17 AM
593 641 Nicolaj Klit Odder Odder Avis 2:20:27 AM
594 842 Troels Miltoft Højbjerg Advokatgruppen I/S 2:20:32 AM
595 675 Pauli Obel Viby 2:20:38 AM
596 787 Sven Erik Kristoffersen Horsens Atletica 2:21:30 AM
597 975 Henrik Reuther Ulstrup 2:21:33 AM
598 768 Steen Andersen Galten 2:21:47 AM
599 256 Henrik Andersen malling Klub 6 2:22:32 AM
600 612 Mikki Sørensen Odder Gylling Efterskole 2:23:03 AM
601 976 Jakob Bjørn Hobro Løbeklubben FTD 2:23:57 AM
602 12 Anders Gotfredsen Aarhus v 2:26:08 AM
603 959 Vagn Christensen Odder 2:26:44 AM
604 325 Jens Jacobsen Odder Gylling Efterskole 2:27:47 AM
605 593 Michael Degn Hobro Sportmaster 2:28:15 AM
606 868 Mikkel Isaksen Odder Odder Fitness Center 2:28:33 AM
607 737 Robert Carnot Brædstrup Brædstrup Svømmehal 2:30:51 AM
608 131 Christian Abrahamsen Odder Gylling Efterskole 2:32:28 AM
609 970 Peder Rønn Jensen Århus N 2:33:26 AM
610 697 Peter Lind Århus V Techem 2:36:26 AM
611 336 Jeppe Math horsens 2:37:19 AM
612 525 Mads Zachariassen Odder Gylling Efterskole 2:38:01 AM
613 179 Erik Brender Århus V MTM Motion 2:38:41 AM
614 404 Kasper Nymann Horsens 2:38:49 AM
615 121 Christian Leftes Lemvig 2:39:31 AM
616 133 Christian Johansen Odder Gylling Efterskole 2:40:40 AM
617 323 Jens Hededam Odense C 2:41:19 AM
618 528 Magnus Gleesborg Odder Gylling Efterskole 2:48:08 AM

Gruppevindere
Gruppe Startnr Fornavn Klub Nettotid
Kvinder 0-19 år 74 Birgitte Krogsgaard 1:44:26 AM
Kvinder 20-29 år 955 Maja Johannesen Århus Fremad Atletik 1:32:02 AM
Kvinder 30-39 år 584 Mette Munk 1:28:09 AM
Kvinder 40-49 år 56 Astrid Bernhard Århus 1900 A/M 1:28:20 AM
Kvinder 50-59 år 278 Ida Petersen Århus 1900 A/M 1:37:13 AM
Kvinder 60-69 år 94 Britta Sørensen Odder Atletik & Motion 1:48:59 AM
Mænd 0-19 år 719 Rasmus Jacobsen Odder Atletik & Motion 1:32:15 AM
Mænd 20-29 år 997 Morten Marinussen 1:15:27 AM
Mænd 30-39 år 491 Laust Bengtsen Aarhus 1900 – Adidas 1:13:56 AM
Mænd 40-49 år 941 Claus Poulsen Insport/Adidas 1:15:59 AM
Mænd 50-59 år 671 Palle Redder Odder Atletik & Motion 1:22:12 AM
Mænd 60-69 år 791 Svend Aage Sørensen Odder Atletik & Motion 1:36:28 AM
Mænd 70-79 år 210 Frode Sømod Århus 1900 A/M 2:18:54 AM

 

Hovedsponsor: