Resultater 2010

Hovedsponsor:

 
Kvinder

Mænd

Kvinder
Løbernr Navn Klub Alder NettoTid
1612 Louise Jung Nørgaard Jensen Århus Fremad Atletik 31 1:28:14 AM
1153 Charlotte Nordby Århus 1900 Motion 39 1:32:27 AM
1470 Kaja Poulsen 30 1:32:59 AM
1267 Gitte Sørensen Århus 1900 Motion 46 1:33:54 AM
1269 Grethe Nielsen Århus 1900 Motion 58 1:34:20 AM
1851 Rikke Tilsted C-Tilsted 39 1:35:14 AM
1147 Celinah Jakobsen Århus 1900 Motion 32 1:36:32 AM
1063 Anne Mette Vejrup 45 1:38:06 AM
2043 Dorthe Sjørslev Gravesen Them GF Løbeklub 44 1:38:15 AM
Mona Slyngborg Odder Atletik & Motion 43 1:38:29 AM
1484 Karina Skov 34 1:38:39 AM
1482 Karina Greis Andersen 33 1:39:07 AM
1341 Ida-Sofie Sellerup Spektrum Odder 19 1:39:41 AM
1273 Hanne Christensen Odder IGF Atletik og motion 44 1:39:47 AM
2019 Lena Nørgaard 44 1:40:46 AM
1275 Hanne Just Århus 1900 Motion 59 1:40:53 AM
1210 Ebba Sørensen Odder Atletik & Motion 66 1:41:10 AM
1200 Dorrit Hørlyck Århus 1900 Motion 55 1:41:10 AM
1211 Edel Elfving Team Loebeshop.dk 35 1:41:12 AM
1844 Rikke Finderup Kristiansen Ugelbølle 37 1:41:35 AM
2012 Vibeke Thorsø Saxild IF 27 1:42:42 AM
1626 Maj Gudmundsen Århus 1900 Motion 41 1:42:59 AM
1066 Anne Wolff 28 1:42:59 AM
1291 Helene Terndrup 35 1:43:08 AM
1347 Joan Thisted Den Grønne Slagter 42 1:43:15 AM
1207 Dorthe Kynde Nielsen 26 1:43:17 AM
1589 Line Iversen Gedved Løberne 46 1:43:43 AM
1086 Bente Skovsby Toft HI motion Skanderborg 37 1:44:13 AM
1849 Rikke Nisted 41 1:45:01 AM
1216 Else Hellemoes Hedevang 45 1:45:12 AM
1850 Rikke Schmidt Sørensen 24 1:45:18 AM
1599 Lise Buchardt 22 1:45:26 AM
1277 Hanne Rasmussen Odder Atletik & Motion 47 1:45:54 AM
1966 Tine Ravn Holmegaard 39 1:46:14 AM
1296 Helle Juul Aarhus Fremad Atletik 47 1:46:14 AM
1044 Anette Møller Takle 26 1:46:34 AM
1869 Sarah Arnkjær 24 1:46:52 AM
1297 Helle Karoline Andreassen 24 1:47:03 AM
1896 Stine Mikkelsen 24 1:47:03 AM
1426 Jette Christensen 36 1:47:21 AM
1123 Britta Houmann Sørensen Odder Atletik & Motion 63 1:47:23 AM
1640 Maria Møller Cassøe Århus 1900 Motion 28 1:47:28 AM
2001 Ulla Allesø 37 1:47:28 AM
1686 Mette Lyck Tandlægerne i Mårslet 40 1:47:33 AM
1094 Birthe Irene Grooss fros 52 1:47:48 AM
1673 Maybrit Larsen 37 1:47:49 AM
1639 Maria- Louise Stagsted Falk 27 1:47:54 AM
1088 Bettina Jørgensen Match Interieur ApS 47 1:47:57 AM
1680 Mette Dam 35 1:48:13 AM
1285 Heide Thranum Odder Atletik & Motion 23 1:48:31 AM
1577 Lene Baastrup Larsen HGF 40 1:48:37 AM
1815 Pia Rasmussen 45 1:48:46 AM
1078 Trine Refsgaard Århus 1900 Motion 99 1:48:46 AM
1041 Anette Berg Odder Atletik & Motion 47 1:48:52 AM
1608 Lotte Hoffmann 27 1:48:52 AM
1967 Tine Yding Wolff 28 1:49:05 AM
1590 Line Knudsen 35 1:49:18 AM
1206 Dorthe Klaris 45 1:49:31 AM
1581 Lene Isdahl 40 1:49:35 AM
1168 Christina Poulsen 26 1:49:45 AM
1175 Aviaja Blach Villadsen TDC 30 1:49:54 AM
2003 Ulla Køster delika as 38 1:49:57 AM
1962 Tina Rykær 35 1:50:00 AM
1741 Nanna Calmar Andersen 32 1:50:15 AM
1481 Karin Hansen Horsens Kajakklub 38 1:50:18 AM
1598 Lise Boddum Mølgaard 26 1:50:26 AM
1305 Helle Zimmer Søndergaard 28 1:50:30 AM
1900 Susan Hauge 33 1:50:31 AM
1493 Kathrine Graasbøll 20 1:50:32 AM
1074 Astrid Hauge Johansen 28 1:50:44 AM
1646 Marianne Pilegaard 40 1:50:47 AM
1637 Maria Kristjanssson Teknologisk Institut 27 1:50:56 AM
1263 Gitte Bendtsen Pedersen ca maskinteknik A/S 36 1:50:57 AM
1477 Karen Thagaard Århus 1900 Motion 52 1:51:32 AM
1961 Tina Rohde 40 1:51:35 AM
1217 Else Jensen Odder Atletik & Motion 54 1:51:42 AM
1631 Malene Køpke Rasmussen 31 1:51:43 AM
1274 Hanne Hedegaard TDC 56 1:51:48 AM
1649 Marianne Øst Århus 1900 Motion 46 1:51:50 AM
1523 Kirsten Stadel Petersen BMI 51 1:52:00 AM
1342 Inge Michelsen Århus 1900 Motion 49 1:52:02 AM
1958 Tina Fjelstrup HI-Motion Skanderborg 45 1:52:03 AM
1576 Kirsten Kiil Nielsen Århus 1900 Motion 52 1:52:11 AM
1957 Tina Dam Sabroløbeklub 46 1:52:13 AM
1272 Hanna Wesleyane Madsen 35 1:52:13 AM
1198 Ditte Ploug Olsen 44 1:52:22 AM
1270 Grit Høgh Århus 1900 Motion 37 1:52:28 AM
1607 Lotte Helstrup Mikkelsen 37 1:52:33 AM
1287 Heidi Kjær Jerking 33 1:52:35 AM
1213 Elisabeth M. Jakobsen 44 1:52:57 AM
1343 Inger Hedegaard 46 1:53:00 AM
1035 Kirsten Johansen SMT Silkeborg 44 1:53:12 AM
2036 Anette Dannemann Diva Hundpleje & Make Up 46 1:53:16 AM
1606 Lone Jørgensen 48 1:53:24 AM
1992 Tove Jensen Odder Atletik & Motion 62 1:53:25 AM
1067 Annette Egelund Kristensen Gl. Rye pigerne 43 1:53:35 AM
2014 Vicky Enemark Asmussen 28 1:53:51 AM
1093 Birthe Hedegård Århus 1900 Motion 51 1:54:18 AM
1069 Anni Larsen Hjortshøjløberne 41 1:54:32 AM
1638 Maria Krüger 28 1:54:32 AM
1601 Liselotte Nis-Hanssen 40 1:54:32 AM
1595 Lisbeth  Worre Odder Atletik & Motion 44 1:54:34 AM
1868 Sanne Dinesen 49 1:54:37 AM
1381 Janni Villekold Odder Atletik & Motion 33 1:54:40 AM
1166 Christina Bækkelund Breum 24 1:54:42 AM
1109 Bodil Bundgaard Sørensen 49 1:54:44 AM
1304 Helle Wilkens Schmidt 26 1:54:56 AM
1184 Conny Lüthcke Nowak 51 1:54:59 AM
1600 Lise Søndergaard 36 1:55:01 AM
1218 Else Kristensen Brunbjerg 39 1:55:04 AM
1209 Dorthe Skyt Rosenlund 38 1:55:12 AM
1689 Mia  Sorgenfrey Århus 1900 Motion 35 1:55:24 AM
1288 Heidi Toft Olesen Århus 1900 Motion 36 1:55:25 AM
1339 Ida Hørgaard Müller 22 1:55:26 AM
1428 Jette Stencel Nørrevang 43 1:55:33 AM
1056 Anne Bønløkke 26 1:55:34 AM
1494 Katrine Holm 27 1:55:48 AM
1378 Janett Bech Valeur 40 1:55:48 AM
1645 Marianne Nordvig 44 1:55:49 AM
2004 Ulla Vestergaard Poulsen HMF 38 1:55:57 AM
1960 Tina Nors Århus 1900 Motion 41 1:55:58 AM
1301 Helle Reiffenstein 36 1:56:14 AM
1757 Nina Gøtzsche Thiele 29 1:56:19 AM
1111 Bodil Lind Andersen LIF Løb og Motion 51 1:56:24 AM
1087 Bente Thing Holm 48 1:56:34 AM
1899 Sunnuva Danielsen Ejlskov 43 1:56:36 AM
1878 Sine Hermansen 31 1:56:38 AM
1991 Tove Høgh Olsen 45 1:56:39 AM
1624 Mai-Britt Fennefoss Nielsen 52 1:56:49 AM
1380 Janne Siig Olsen Århus 1900 Motion 42 1:57:03 AM
1126 Camilla Froberg Trifork A/S 39 1:57:05 AM
1310 Henriette Sølbech Hansen Symfoni Software ApS 37 1:57:07 AM
1659 Marlene Skovgaard Sørensen 23 1:57:14 AM
1060 Anne Holle Thomsen 41 1:57:21 AM
1215 Ellen Lillian Hundevad Andersen 26 1:57:22 AM
1070 Anse Lund Thomasen 47 1:57:22 AM
1881 Sofie Johansson Mejdal GIK/Avis Marathon Holstebro 23 1:57:40 AM
1592 Lis Blond Povlsen LIF Løb & Motion 48 1:57:41 AM
1091 Birte Markvad 46 1:57:49 AM
1642 Maria Stjernholm Svendsen 21 1:57:52 AM
1843 Rikke Damborg Naundrup 42 1:57:55 AM
2099 Pia Munk Egå 35 1:58:00 AM
1580 Lene Hye Duk Nielsen 31 1:58:02 AM
1688 Elsebeth Søndergaard Århus 1900 Motion 40 1:58:07 AM
1475 Karen Marie Brask Jensen 28 1:58:13 AM
1924 Tanja Helene Knutz 25 1:58:14 AM
1202 Dorte Lindvig 39 1:58:15 AM
1630 Malene Grønne 27 1:58:19 AM
1603 Lone Bech Århus 1900 Motion 44 1:58:26 AM
1196 Ditte Brøgger Jakobsen 27 1:58:35 AM
1687 Mette Møller Larsen 38 1:58:39 AM
1276 Hanne Lundager Søndergård 43 1:58:40 AM
1299 Helle Kroer Nielsen 44 1:58:46 AM
1604 Lone Chjade Mortensen 47 1:59:08 AM
1965 Tine Lindberg 42 1:59:26 AM
1002 Agnete Aagaard Jensen 43 1:59:31 AM
1522 Kirsten Bruun Thomsen 25 1:59:37 AM
1609 Lotte Hygum 37 1:59:41 AM
1584 Lenette Højgaard Majdecki 25 1:59:42 AM
1289 Heidi Young 37 1:59:45 AM
1524 Kirsten Sørensen Slukefter 48 2:00:06 AM
1449 Jonna Steffensen Århus 1900 Motion 68 2:00:07 AM
1110 Bodil Ilsø TDC 48 2:00:12 AM
1205 Dorthe Høg Geday 44 2:00:17 AM
1583 Lene Møldrup 41 2:00:22 AM
1042 Anette Fløe Århus 1900 Motion 50 2:00:29 AM
1629 Majbritt Winge 43 2:00:40 AM
1611 Louise Homann Sørensen 36 2:00:52 AM
1151 Charlotte Hedegaard Advokathuset Århus/Odder 39 2:01:01 AM
1794 Pernille Agermose Karlsson 45 2:01:02 AM
1265 Gitte Larsen 49 2:01:04 AM
1298 Helle Kjær Eliasen TST 44 2:01:34 AM
1543 Kristine Vinter BMI 36 2:01:44 AM
1656 Marina Bech 35 2:01:50 AM
1061 Anne Lillevang 40 2:02:03 AM
1197 Ditte Nue Møller Odder Atletik & Motion 34 2:02:09 AM
1901 Susanne  Kristensen 39 2:02:09 AM
1048 Anita Gregersen 42 2:02:13 AM
2058 Grith Brønd Jørgensen Odder 38 2:02:14 AM
1676 Merete Dei Rossi 36 2:02:18 AM
1964 Tina Thomsen 39 2:02:18 AM
1266 Gitte Pedersen 37 2:02:19 AM
1587 Line Christoffersen 36 2:02:38 AM
1963 Tina Schou Olsen 35 2:02:44 AM
1591 Line Aakjær Keblovszki 36 2:02:53 AM
1904 Susanne Puk Lorenzen I/S Lorenzen Ejendomme 32 2:02:58 AM
1064 Anne Møgelvang 24 2:03:05 AM
1610 Louise Birch Riley Odder Atletik & Motion 36 2:03:07 AM
1867 Sandie Aagaard Mikkelsen 29 2:03:12 AM
1549 Laila La Cour Gylling Efterskole 40 2:03:13 AM
1643 Marianne Eis Århus 1900 Motion 37 2:03:14 AM
1615 Lykke Sørensen 25 2:03:18 AM
1582 Lene Kirkegaard 25 2:03:27 AM
1578 Lene Callesen 37 2:03:28 AM
1742 Nanna Isaksen 727 communication as 28 2:03:32 AM
1152 Charlotte Holle Thomsen 39 2:03:40 AM
1476 Karen Svidt Århus 1900 Motion 39 2:03:48 AM
1167 Christina Cecilia Holfort 2mb Marselisborg Gymnasium 18 2:04:09 AM
2008 Vibeke Abildsten Pedersen 39 2:04:31 AM
1926 Tess Dam 42 2:04:32 AM
1113 Bolette Berliner 55 2:04:32 AM
1740 Naja Gjanderup Jørgensen 29 2:04:46 AM
1286 Heidi Berg 25 2:04:47 AM
1814 Pia Pank Henriksen 41 2:05:01 AM
1264 Gitte Kjærgaard Nielsen 36 2:05:07 AM
1090 Birgitte Blaabjerg 39 2:05:22 AM
1651 Marie Henneberg 21 2:05:26 AM
1427 Jette Math 47 2:05:28 AM
1300 Helle Mikkelsen 44 2:05:36 AM
1150 Charlotte Harrit Odder Atletik & Motion 40 2:05:48 AM
1628 Maja Slott Mikkelsen 30 2:05:49 AM
1054 Anna Carstensen 24 2:05:49 AM
1156 Charlotte Wolff 41 2:05:50 AM
1345 Irene Christensen 47 2:05:56 AM
1376 Jane Kirkegaard 29 2:06:04 AM
1344 Ingrid Thøgersen TM 61 2:06:20 AM
1602 Loa Mortensen 29 2:06:27 AM
1057 Anne Christine Teglborg Loas ark 38 2:06:27 AM
1433 Johanne Jacobsen 38 2:06:44 AM
1302 Helle Stokholm 51 2:07:04 AM
1219 Else Schneider Århus 1900 Motion 57 2:07:07 AM
1872 Sidsel Keibel Blom 24 2:07:22 AM
1479 Karin Abildsten Nicolaisen 43 2:07:33 AM
2002 Ulla Bach Dalsgaard Hansen 27 2:07:37 AM
1294 Helle Eskesen Polycom IF 42 2:08:15 AM
1201 Dorte Frederiksen HGF Løb & Motion 46 2:08:16 AM
1185 Crestina Rygaard Cornett 31 2:08:24 AM
2100 Helena Hovgaard-Boldsen Skanderborg 39 2:08:25 AM
1683 Mette Lassen hammel gf løb og motion 51 2:08:26 AM
1214 Ellen Bie Jensen Odder Atletik & Motion 45 2:08:27 AM
1385 Jeanette Østergaard Bertelsen 35 2:08:42 AM
1021 Britt Villadsen Odder Fitness Center 44 2:08:50 AM
1473 Karen Klysner Sindberg Århus 1900 Motion 63 2:09:01 AM
1632 Malene Stjernholm Svendsen 23 2:09:06 AM
1095 Birthe Pedersen 45 2:09:12 AM
1996 Trine-Lise Langeland Tvedebrink 36 2:09:20 AM
1633 Malene Vejlin 24 2:09:44 AM
1625 Maiken Marie Elsborg OK 22 2:10:03 AM
1258 Gerda Madsen djurslands bank 49 2:10:06 AM
2032 Britta Stensgaard Randers SV 55 2:10:14 AM
1452 Jytte Willumsen Århus 1900 Motion 63 2:10:27 AM
1268 Greta Clausen Odder Fitness Center 54 2:10:51 AM
1451 Julie Krathmand Fisker 21 2:10:58 AM
1865 Ruth Jonna Christensen 46 2:11:01 AM
1483 Karina Kjær Mortensen Fujitsu Runners 35 2:11:29 AM
2009 Vibeke Juhl Nielsen 30 2:11:31 AM
1480 Karin Bloch Nielsen 41 2:11:51 AM
1579 Lene Damgaard 48 2:12:18 AM
1148 Charlotte  Hare Århus 1900 Motion 34 2:12:19 AM
1813 Pia Laursen Hammel GF Løb & Motion 51 2:12:33 AM
1183 Conni Markusen Hammel GF Løb og Motion 44 2:12:44 AM
1055 Anne Bay Davidsen 22 2:13:31 AM
1208 Dorthe Marianne Andersen 45 2:13:55 AM
1450 Julie Brender Trads 23 2:14:05 AM
1594 Lis Schnefeld Århus 1900 Motion 46 2:14:33 AM
1278 Hanne Skafte 58 2:14:41 AM
1068 Annette Lybker Odder Fitness Center 40 2:14:55 AM
1644 Marianne Hohwy Pallesen 44 2:15:06 AM
1956 Tina  Nielsen Odder Fitness Center 39 2:15:29 AM
1684 Mette Linnemann Aarhus 1900 38 2:15:30 AM
1692 Mia Knudsen Århus 1900 Motion 42 2:17:23 AM
1233 Eva Ahlbeck Jensen Oversætterhuset 28 2:17:28 AM
1836 Rebekka Notlev Århus 1900 Motion 18 2:18:03 AM
1235 Fatima Ayoub 23 2:18:09 AM
1203 Dorte Miller Mikkelsen 45 2:18:47 AM
1678 Messina Nielsen 34 2:18:57 AM
2010 Vibeke K Larsen Odder Atletik & Motion 42 2:19:02 AM
1677 Merete Sønderstrup 46 2:19:44 AM
1089 Birgitte  Mildahl Østjysk Energi 41 2:20:00 AM
1690 Mia Buch Mulbjerg 22 2:20:20 AM
1588 Line Faurby 23 2:20:22 AM
2011 Vibeke Nybo Dansk Supermarked A/S 31 2:20:46 AM
1853 Rita Vaitkeviciute Århus 1900 Motion 24 2:21:00 AM
1043 Anette Fritsche 37 2:22:56 AM
1877 Sine Flensbak Gylling Efterskole 35 2:25:05 AM
1903 Susanne Lynge Sørensen 41 2:25:15 AM
1127 Camilla Kirstine Bjerregaard Jacobsen 24 2:25:31 AM
1051 Anja Holm 24 2:25:54 AM
1682 Mette Koefoed . 52 2:26:47 AM
1880 Sofie Hedegaard Bach 2mb Marselisborg Gymnasium 17 2:27:08 AM
1995 Trine Lykke Hansen 25 2:28:07 AM
1049 Anita Leingreiner Jepsen Hammel GF 41 2:28:22 AM
1845 Rikke Guldbæk Aarup 34 2:28:42 AM
1655 Marie-Louise Hartmann Vestergaard 24 2:28:46 AM
1905 Susanne Thomsen 43 2:30:02 AM
1474 Karen Marie Basse Odder Fitness Center 50 2:32:51 AM
1222 Ena  Anderson Gylling Efterskole 51 2:33:51 AM
1145 Catrine Hansen Gylling Efterskole 23 2:34:14 AM
1045 Anette Steensgaard 727 photo 27 2:37:52 AM
1593 Lis Edvardsen Odder Fitness Center 52 2:37:55 AM
1691 Mia Jacobsen 25 2:38:18 AM

Mænd
Løbernr Navn Klub Alder NettoTid
2025 Brian Rohde 31 1:11:19 AM
2069 Kasper Jørgensen Randers Freja Atletik & Triathlon 99 1:14:40 AM
1387 Jens Betzer Jensen 37 1:16:36 AM
2106 Tyge Rasmussen Århus C 27 1:18:11 AM
1139 Carsten Sand Madsen Dansk Supermarked A/S 34 1:18:33 AM
1187 Dan Kock Nielsen Århus 1900 Motion 31 1:18:54 AM
2064 Johan Havn Treysti-Hadsten Trim 40 1:19:22 AM
1933 Thomas Glud Aarhus Motion / DHL stafetten2010 39 1:19:23 AM
1334 Henrik Toft Århus 1900 Motion 43 1:20:33 AM
1823 Poul Thomsen Odder Atletik & Motion 44 1:21:11 AM
1174 Claus Buur Rasmussen Odder Atletik & Motion 41 1:21:23 AM
2098 Michael Bergmann Århus 1900 23 1:22:14 AM
1760 Ole Dalgas Århus 1900 Motion 39 1:22:30 AM
1978 Torben Jensen Hammel GF Løb & Motion 45 1:22:34 AM
1199 Brian E. Hansen Hinnerup Løberne 37 1:22:40 AM
1514 Kim Kristiansen Århus 1900 Motion 43 1:22:44 AM
1320 Henrik Juul 43 1:22:49 AM
1975 Torben Bonnerup Bedsted CCI 48 1:23:11 AM
1886 Steen Karlsen 45 1:23:29 AM
1244 Flemming Kem Løbeklubben Havstrygerne, Hirtshals 45 1:23:43 AM
1062 Dan Pedersen Århus 1900 Motion 33 1:23:48 AM
2095 Frank Kragelund Silkeborg 42 1:23:51 AM
2084 Thorbjørn Jønsson Silkeborg 31 1:23:59 AM
1968 Tobias Best BMI-Motion 18 1:24:07 AM
1499 Kenneth Becker Århus 1900 Motion 46 1:24:07 AM
1255 Frederik Forsberg 2mb Marselisborg Gymnasium 19 1:24:14 AM
1774 Ole Søby Dansk Halentreprise A/s Horsens 43 1:24:17 AM
1362 Jakob Westphall Odder Atletik & Motion 41 1:24:31 AM
1503 Kenneth Raundahl Kamstrup 33 1:24:33 AM
1819 Poul Hansen Århus 1900 Motion 42 1:24:55 AM
1525 Kjeld Froberg Trifok A/S 39 1:25:28 AM
1528 Klaus Georg Pirker Jørgensen 43 1:25:31 AM
2053 Jan Skov Pedersen SuperSAXS Aarhus Universitet 50 1:25:38 AM
2054 Peter Bæk Århus 1900 42 1:25:39 AM
1414 Jesper Holst Ginnerup Politiets Idrætsforening Århus 34 1:25:41 AM
2040 Uffe Petersen Hammel Løb og Motion 45 1:25:45 AM
1860 Rune Isak Dupont Birkler 31 1:26:07 AM
1159 Christian Hansen Mejdal GIK Motion 36 1:26:08 AM
1374 Jan Trane Hansen Århus 1900 Motion 47 1:26:43 AM
1550 Lars  Byrgesen Odder Atletik & Motion 43 1:26:57 AM
2051 Peter Krogh Odder 35 1:27:12 AM
2104 Casper Bonde Hørning 19 1:27:13 AM
2039 Michael Nielsen Hammel Løb og Motion 37 1:27:17 AM
2055 Geir Brønmo Odder 34 1:27:22 AM
1663 Martin Hejlskov HGF Løb & Motion 25 1:27:24 AM
Per Fris Odder Atletik & Motion 45 1:27:49 AM
1349 Jacob Breining 31 1:27:54 AM
1454 Jørgen Christophersen Århus 1900 Motion 65 1:27:56 AM
1040 Andreas Sørensen Århus 1900 Motion 32 1:27:59 AM
1519 Kim Nørgaard Århus 1900 Motion 26 1:28:01 AM
1232 Esben Theibel 22 1:28:07 AM
1410 Jesper Børsting Hinnerupløberne 42 1:28:33 AM
1554 Lars Bollerup Århus 1900 Motion 51 1:28:37 AM
1160 Christian Juul Hansen 36 1:28:38 AM
1538 Kristian Hansen Århus 1900 Motion 52 1:28:49 AM
1313 Henrik B Bertelsen Århus 1900 Motion 26 1:28:54 AM
2074 Claus Sjödin Veje Ø 42 1:28:56 AM
1918 Søren Møller Østjysk Energi 36 1:29:00 AM
2078 Jesper Larsen Hørning 36 1:29:15 AM
1282 Hans Printz Madsen samsø løbeklub 53 1:29:23 AM
1942 Thomas Poulsen HI Motion Skanderborg 39 1:29:25 AM
1463 Jørn Christoffersen Gylling Efterskole 48 1:29:38 AM
1176 Claus Hviid TDC 47 1:29:44 AM
1970 Tom Aalund Madsen Mariager 38 1:29:49 AM
1271 Gustave Ntandikiye 36 1:29:55 AM
1535 Knud Pedersen delika as 39 1:30:00 AM
1989 Tore Stamp Kirkeby Hinnerup Løberne 39 1:30:00 AM
1781 Per Andreassen 2mb Marselisborg Gymnasium 50 1:30:02 AM
2020 Lars Faber 27 1:30:03 AM
1324 Henrik Madsen 39 1:30:28 AM
1239 Finn Rahbek Andersen smt-silkeborg 42 1:30:29 AM
1321 Henrik Kløverpris 45 1:30:51 AM
1172 Claes Wildfang 37 1:30:53 AM
1746 Nicolaj Thomassen 38 1:30:53 AM
1835 Rasmus Vandborg Circle Longdistance 34 1:31:12 AM
1669 Martin Sørensen sørensen|kobbelgaard tømrerfirma 28 1:31:16 AM
1783 Per Daubjerg Overgaard Circle Triple X 35 1:31:17 AM
1073 Arne Thomsen Århus 1900 Motion 48 1:31:18 AM
1798 Peter Brouer 37 1:31:24 AM
1566 Lars Mose Horsensrun 42 1:31:28 AM
1833 Rasmus Kirkeby Jacobsen Odder Atletik & Motion 18 1:31:39 AM
1180 Claus Michael Miltoft 36 1:31:48 AM
1406 Jeppe Kjeldbjerg 35 1:31:48 AM
1361 Jakob Vest Arler 35 1:31:57 AM
2048 Per Frederiksen TIK-Løberne 50 1:32:01 AM
2110 Rasmus Andersen Århus N 29 1:32:02 AM
1354 Jakob Borrits Marcussen 30 1:32:03 AM
2089 Claus Jensen Team Hovedgård 44 1:32:07 AM
1012 Allan Provst Probiler A/S 36 1:32:11 AM
1790 Per Møller 37 1:32:11 AM
2126 Lars Vesterby Loebeshop.dk 44 1:32:15 AM
1551 Lars Aunsbjerg Odder Atletik & Motion 43 1:32:32 AM
1391 Jens Isaksen Spektrum Odder 45 1:32:34 AM
Thim Vilstrup Odder Atletik & Motion 40 1:32:40 AM
1019 Anders Gunge Dall Aalborg Kaserners Idrætsforening 21 1:32:44 AM
1585 Leo Munk HI Motion Skanderborg 54 1:32:44 AM
1726 Mogens Gade Andersen Solbjerg Runners 39 1:32:49 AM
1947 Thomas Thykjær 48 1:32:54 AM
1826 Preben Larsen 57 1:33:01 AM
1763 Ole Friis Østergaard Trifork A/S 32 1:33:02 AM
1954 Tim Borup Pedersen Advokathuset Århus/Odder 38 1:33:09 AM
1912 Søren Gregersen TDC 42 1:33:09 AM
2109 Rasmus Munk Nielsen Risskov 33 1:33:09 AM
1888 Steen Kæthius Sørensen 41 1:33:11 AM
1930 Thomas Bossel iBill 30 1:33:14 AM
1408 Jesper Andersen 36 1:33:22 AM
1245 Flemming Poulsen 33 1:33:22 AM
1801 Peter Friis Mikkelsen 30 1:33:28 AM
1871 Sebastian Best BMI-Motion 49 1:33:28 AM
1383 Jean Jepsen Hammel GF 47 1:33:28 AM
1556 Lars Christoffersen HI Motion Skanderborg 43 1:33:36 AM
1135 Carsten Hyldal 35 1:33:40 AM
2062 Martin Michaelsen Randers Freja 18 1:33:41 AM
1920 Søren Mønster Horsens Brand & Redning 38 1:33:42 AM
1125 Børge Rasmussen Gylling Efterskole 49 1:33:43 AM
1375 Jan Østergaard 40 1:33:48 AM
1003 Alex Nielsen Odder Fitness Center 42 1:33:49 AM
1536 Knud Vorre Højsgaard 45 1:33:55 AM
1976 Torben Baand Østjysk Energi 47 1:33:58 AM
1010 Allan Krøyer Jensen 55 1:33:59 AM
1940 Thomas Pedersen 37 1:34:09 AM
1558 Lars Henrik Hoffmeister Dansk Supermarked A/S 40 1:34:14 AM
1397 Jens Olaf Svanholm Fogh 20 1:34:15 AM
1315 Henrik Dalhoff Jørgensen Tandlægerne i Svendehjemmet ApS 38 1:34:15 AM
1251 Frank Kruse 29 1:34:21 AM
1734 Morten Fuhr Odder Fitness Center 42 1:34:21 AM
1465 Jørn Rasmussen COWI Århus Walk & Run 55 1:34:27 AM
1351 Jacob Overgaard Rasmussen Aarhus 1900 24 1:34:28 AM
2090 Philip Svendsen Viby J 17 1:34:36 AM
2108 Frank Tribler Skanderborg 34 1:34:39 AM
1923 Søren Svenningsen 46 1:34:41 AM
1034 Anders Thorsø Saxild IF 31 1:34:41 AM
1104 Bo Knudsen 42 1:34:56 AM
1565 Lars Kuch Pedersen 31 1:34:56 AM
1998 Troels Lund Jensen TDC 34 1:34:56 AM
2131 Ole Kimose Tranbjerg J 40 1:35:01 AM
1163 Christian Nielsen Horsens 25 1:35:06 AM
1939 Thomas Nautrup Knudsen Maskinmesteren 27 1:35:09 AM
2130 Kenneth Rasmussen Århus N 25 1:35:10 AM
1400 Jens Peter Sørensen 53 1:35:10 AM
1898 Sune Kempel Christensen BMI Motion 22 1:35:20 AM
1249 Frank Bo Pedersen Århus 1900 Motion 53 1:35:22 AM
1436 John Fjord Christensen 36 1:35:34 AM
1372 Jan Lomholt 3D Logistik 47 1:35:35 AM
1870 Seann Wulff Odder Atletik & Motion 43 1:35:37 AM
1767 Ole Hunnerup Mejdal TEAM SKELHØJE 48 1:35:38 AM
1015 Anders Diget Jensen 27 1:35:38 AM
1411 Jesper Christiansen 41 1:35:42 AM
1701 Michael Juel Sproegel 17 1:35:57 AM
1555 Lars Christensen Spektrum Odder 47 1:36:01 AM
1512 Kim Hjortlund 44 1:36:03 AM
2037 Patrick Karatasi Århus 23 1:36:03 AM
Morten Underlien Odder Atletik & Motion 39 1:36:09 AM
Mogens Slyngborg Odder Atletik & Motion 43 1:36:10 AM
1824 Poul Veiss-Pedersen HI-Motion Skanderborg 54 1:36:15 AM
1432 Jochen Branzka Simpson Strong Tie A/S 41 1:36:15 AM
1370 Jan Hermansen Odder 47 1:36:23 AM
1314 Henrik Colding Jørgensen Saxild IF 33 1:36:23 AM
1697 Michael Colding Saxild IF 31 1:36:26 AM
2129 Martin Waldstrøm Århus 25 1:36:28 AM
1430 Jimmy Antonsen 36 1:36:28 AM
1733 Morten Dahl Nielsen 24 1:36:32 AM
1990 Torsten Storgaard Lauritsen 21 1:36:34 AM
2112 Dan Rasmussen Odder 42 1:36:34 AM
1977 Torben Holm 43 1:36:40 AM
1236 Finn Ernst Odder Atletik & Motion 52 1:36:45 AM
1309 Henning Thuesen Odder Atletik & Motion 44 1:36:47 AM
1182 Claus Wann Jensen 36 1:36:51 AM
1333 Henrik Sølvsten 45 1:36:54 AM
2050 Asbjørn Parbo Århus C 24 1:36:58 AM
2079 Henrik Josefsen Randers 42 1:37:03 AM
1177 Claus Ivar Nyegaard 51 1:37:07 AM
1011 Allan Møller Christensen 50 1:37:14 AM
2088 Ulrik Nielsen Hovedgård 41 1:37:15 AM
1036 Anders Ø. Sørensen 27 1:37:22 AM
1787 Per Helbo Århus 1900 Motion 53 1:37:31 AM
1014 Anders Allesø 38 1:37:36 AM
1502 Kenneth Nørgaard 23 1:37:37 AM
1071 Arne Christoffersen Gylling Efterskole 45 1:37:40 AM
1545 Kurt Bruun Team otterup 46 1:37:51 AM
1181 Claus Sørensen Grenaa Motionsløbeklub 27 1:37:51 AM
1854 Robert Sørensen Odder Atletik & Motion 40 1:37:57 AM
2046 Carsten Bryder Skanderborg 41 1:37:59 AM
1714 Mikael Munch Århus 1900 Motion 45 1:38:00 AM
2083 Rene Høberg Pedersen Ørum Fysioterapi 37 1:38:07 AM
1908 Svend Aage Sørensen Odder Atletik & Motion 68 1:38:07 AM
2061 Anders Blok Horsens 36 1:38:09 AM
1520 Kim Skaadegaard TDC 46 1:38:10 AM
1009 Allan Kjær Rytter 39 1:38:13 AM
1546 Kurt Christensen Spektrum Odder 58 1:38:14 AM
Kenni Lahn Odder Atletik & Motion 40 1:38:16 AM
1810 Peter Søndergaard 26 1:38:16 AM
Jørn Bonde Odder Atletik & Motion 35 1:38:19 AM
1077 Benny Maxpuls.Dk Emdal 24 1:38:21 AM
1914 Søren Jacobsen Gylling Efterskole 28 1:38:22 AM
1509 Kim Christoffer Eriksen 40 1:38:27 AM
1764 Ole Glud Flytkjær 51 1:38:33 AM
1501 Kenneth Hansen 37 1:38:41 AM
1620 Mads Leth Pedersen 33 1:38:42 AM
1317 Henrik Hestbek 38 1:38:45 AM
1840 René Kucza 727 online as 33 1:38:46 AM
1861 Rune Olesen 37 1:38:50 AM
1023 Anders Hoffgaard Symfoni Software ApS 30 1:38:51 AM
2024 Jørgen U. Pedersen 55 1:38:53 AM
2125 Peter M. Nielsen Egå 35 1:38:56 AM
1911 Søren Bording TDC 29 1:39:03 AM
1664 Martin Høedholt 32 1:39:06 AM
1138 Carsten Rene Nielsen Århus 1900 Motion 43 1:39:17 AM
1890 Stefan Larsen 30 1:39:21 AM
1750 Niels Jacobsen Gylling Efterskole 32 1:39:22 AM
1773 Ole Riis Østergaard TDC 40 1:39:24 AM
1747 Niels Erik Iversen Skjern løbeklub 54 1:39:28 AM
2091 Preben Norup 8740dk.Brædstrup 57 1:39:31 AM
Lasse Nielsen Odder Atletik & Motion 55 1:39:38 AM
2056 Søren Fanøe Århus N 29 1:39:44 AM
2006 Ulrik Skyt Trifork A/S 36 1:39:49 AM
1575 Lasse Pedersen HI Motion 44 1:39:49 AM
1101 Bjørn Jørgensen 44 1:39:53 AM
1980 Torben Lemming Riis Odder Atletik & Motion 40 1:39:55 AM
1446 Johnny Østergaard 42 1:40:01 AM
1816 Poul Christensen Århus 1900 Motion 45 1:40:02 AM
1874 Sigvald Lysgaard Dyrmose Vorre Marathonklub 57 1:40:03 AM
2082 Adam Bo Petersen Århus C 25 1:40:08 AM
1253 Frans Jensen 23 1:40:19 AM
1922 Søren Rask 27 1:40:21 AM
2052 Benjamin Bugge Århus C 25 1:40:22 AM
1280 Hans Christian Hulvej Århus 1900 Motion 36 1:40:23 AM
2107 Christian Poulsen Skanderborg 34 1:40:27 AM
Per Lomholt Odder Atletik & Motion 48 1:40:28 AM
1323 Henrik Lisbjerg 36 1:40:30 AM
1238 Finn Leo Tellstrøm Simpson Strong Tie A/S 46 1:40:32 AM
2093 Morten Rønberg Århus C 28 1:40:32 AM
1453 Jørgen Appelquist Philips Lighting 49 1:40:35 AM
2045 Nicolaj Grann Århus C 32 1:40:39 AM
1623 Mads Ulrik Nielsen 45 1:40:39 AM
1751 Niels Kristian Andersen 47 1:40:41 AM
2087 Jesper Søndergaard Malling 54 1:40:43 AM
1821 Poul Lundgren Rasmussen FAK ’63 19 1:40:44 AM
2128 Henrik Clausen Skanderborg 39 1:40:44 AM
1532 Klaus Mikkelsen Århus 1900 Motion 49 1:40:51 AM
1442 John Wiltoft Århus 1900 Motion 61 1:40:52 AM
2029 Gorm M. Schmidt Århus 24 1:40:53 AM
1409 Jesper Brøchner Thing Eurowind Energy A/S 40 1:40:54 AM
1979 Torben Jensen Skanderborg 41 1:40:54 AM
1984 Torben Pedersen 45 1:40:57 AM
2127 Ove Eldrup Nielsen Vejle 54 1:41:06 AM
1732 Morten Bay Odder Atletik & Motion 39 1:41:13 AM
1413 Jesper Elfving Team Loebeshop.dk 48 1:41:13 AM
1164 Christian Pedersen 63 1:41:21 AM
1559 Lars Høg Horsens Kajakklub 39 1:41:23 AM
1666 Martin Jørgensen Bagergården Saksild 45 1:41:24 AM
1308 Hans Bach Århus 1900 Motion 54 1:41:24 AM
1022 Anders Hedetoft 46 1:41:24 AM
1379 Jann Mosgaard Christensen Eurowind 42 1:41:30 AM
1713 Mikael Havtorn 32 1:41:30 AM
1118 Brian Løgstrup Kyvsgaard 35 1:41:32 AM
1540 Kristian Norlyk Larsen 31 1:41:34 AM
1516 Kim Minke Mikkelsen 36 1:41:39 AM
1761 Ole Engholt 52 1:41:39 AM
1838 René Dybdal Pedersen 38 1:41:49 AM
1332 Henrik Solbjerg Larsen 32 1:41:52 AM
1459 Jørgen Møller Århus 1900 Motion 60 1:41:54 AM
1325 Henrik Mortensen 51 1:41:59 AM
1805 Peter Schou 55 1:42:01 AM
1541 Kristian Næsted 19 1:42:02 AM
1831 Rasmus Dyhr Andreassen aarhus 1900tri 27 1:42:02 AM
1004 Alf Klærke HI Motion Skanderborg 59 1:42:14 AM
1569 Lars Thomsen 37 1:42:16 AM
1006 Allan Dam Heinsvig Odder Atletik & Motion 32 1:42:17 AM
1817 Poul Christoffersen 35 1:42:20 AM
2076 Søren Melgaard Jensen Kolding Politi Idrætsforening 43 1:42:21 AM
1224 Erik Brinks LIF Løb & Motion 53 1:42:21 AM
2049 Thor Parbo Århus V 30 1:42:22 AM
1553 Lars Bjerre 50 1:42:23 AM
1394 Jens Kjeldbjerg 38 1:42:29 AM
1754 Niels Mathiasen Odder Atletik & Motion 35 1:42:33 AM
1029 Anders Petersen OK 23 1:42:33 AM
1500 Kenneth Damkjær 40 1:42:33 AM
1130 Carsten Dalgård Århus 1900 Motion 55 1:42:33 AM
1944 Thomas Reese 34 1:42:35 AM
1660 Martin Bøndergaard Sørensen 35 1:42:35 AM
2080 Peter Andersen Kongebrogården 99 1:42:35 AM
1165 Christian Tækker Rasmussen Fischer – Thorup 30 1:42:36 AM
1737 Morten Møller Højberg Jakobsen 28 1:42:37 AM
1762 Ole Eriksen TDC 54 1:42:41 AM
1622 Mads Ravn 18 1:42:42 AM
1142 Casper Kirk Nielsen 27 1:42:43 AM
1564 Lars Kruse Krusesminde 37 1:42:44 AM
1518 Kim Nymark Århus 1900 Motion 49 1:42:46 AM
1778 Palle Rask Laursen 44 1:42:46 AM
2066 Torben Holm Århus V 33 1:42:53 AM
1424 Jesper Spee Østjysk Energi 37 1:42:55 AM
1513 Kim Højmark Horsens Orienteringsklub 26 1:42:57 AM
1756 Niels Vestergaard Symfoni Software ApS 44 1:42:59 AM
1467 Kai Thygesen 37 1:43:03 AM
1443 Johnni Buchholt Bagergården Saksild 35 1:43:07 AM
1619 Mads Larsen Trifork A/S 38 1:43:08 AM
1811 Jesper Falkenstrøm Århus 1900 Motion 36 1:43:10 AM
1521 Kim Strunge Olesen Galten Elværk 39 1:43:10 AM
2101 Bertel Oluf Schmidt Odder 47 1:43:15 AM
1769 Ole Lillevang 42 1:43:17 AM
1189 Daniel Bøgh Jensen 20 1:43:18 AM
1460 Jørgen Orehøj Erichsen 36 1:43:20 AM
1820 Poul Jørgensen 47 1:43:21 AM
1950 Thomas von Preyss 38 1:43:23 AM
1803 Peter Michael Hoskins 34 1:43:29 AM
1365 Jan Bøgh 46 1:43:30 AM
1121 Brian Press Odder Atletik & Motion 38 1:43:34 AM
1753 Niels Laursen VU 18 1:43:34 AM
1371 Jan Larsen 52 1:43:35 AM
1178 Claus Laursen 36 1:43:36 AM
1405 Jeppe Bøgsted Gylling Efterskole 15 1:43:37 AM
1447 Jokum Bendstrup 39 1:43:38 AM
1696 Michael Borre 31 1:43:42 AM
1700 Michael J Odder Fitness Center 39 1:43:47 AM
1857 Ruben Kristensen 25 1:43:49 AM
1242 Flemming Erfort 38 1:43:56 AM
1715 Mikael Rohde 42 1:43:56 AM
1822 Poul Sørensen Odder Atletik & Motion 45 1:44:01 AM
2034 Uffe Nielsen Hundslund Løbeklub HIF 39 1:44:03 AM
1544 Kristoffer Nielsen 24 1:44:04 AM
1498 Kenneth Alrø Bøtkjær Køkkenknægtene 28 1:44:05 AM
1721 Mikkel Holmgaard Bendixen Køkkenknægtene 29 1:44:05 AM
1927 Therkel Vestergård Vorre Marathonklub 64 1:44:10 AM
1548 Kåre Stephansen 35 1:44:11 AM
1388 Jens Dam Boldt Horsens Brand & Redning 28 1:44:15 AM
1804 Peter Mølgaard Hansen 34 1:44:15 AM
1856 Roy J. D. Kilpatrick 46 1:44:17 AM
2092 Morten Palsgaard Randers Freja Atletik 41 1:44:17 AM
1893 Steffen Olsen Horsens All Runners 30 1:44:18 AM
1716 Mikael Spee Østjysk Energi 41 1:44:19 AM
1108 Bo Sørensen VIA University College, Horsens 36 1:44:20 AM
2018 Bjarne Wissing 45 1:44:21 AM
1256 Frederik Wahlqvist Gylling Efterskole 17 1:44:21 AM
1941 Thomas Plum HI Motion 40 1:44:22 AM
1322 Henrik Lehmann Østersøens Perle 29 1:44:23 AM
1765 Ole Henningsen Suzlon 33 1:44:23 AM
1739 Morten Thomsen 28 1:44:24 AM
1350 Jacob Jørup Hjortshøj Løberne 54 1:44:27 AM
2042 Per Pablo Flensted Pedersen Århus C 34 1:44:31 AM
1132 Carsten Gai 38 1:44:32 AM
1743 Nicolai Larsen 29 1:44:32 AM
1780 Pauli Bording Aarhus Fodslaw 58 1:44:32 AM
2073 Morten Birch Skiffard Spentrup 31 1:44:36 AM
1420 Jesper Lybech 24 1:44:40 AM
1842 René Precht 33 1:44:41 AM
1662 Martin Eghøj Laursen Team Wiener Process 25 1:44:42 AM
1925 Terje Vigan Gylling Efterskole 24 1:44:45 AM
1396 Jens Mortensen Vorre’s Marathonklub 53 1:44:47 AM
1417 Jesper Kvist Aarhus 1900 48 1:44:52 AM
1485 Karl Bogh 56 1:44:52 AM
1752 Niels Kristian Østergaard 54 1:44:59 AM
2015 Viggo Søndergaard Århus 1900 Motion 69 1:45:00 AM
1793 Per Vesterby Odder Atletik & Motion 30 1:45:04 AM
1318 Henrik Jarle 47 1:45:05 AM
2111 Rune Rasmussen Malling 16 1:45:06 AM
1972 Tomas Kjær Andersen Suzlon 35 1:45:09 AM
1115 Brian Bak Jensen Horsens Brand & Redning 44 1:45:12 AM
2086 Lars Drachmann Nielsen Gjerlev J 31 1:45:16 AM
1312 Henrik Adolf Radschuweit 43 1:45:27 AM
1828 Rasmus Bavngaard Jensen 26 1:45:27 AM
1533 Klaus Rasmussen 40 1:45:31 AM
1425 Jess Harpøth Libergreen Team Blücher 39 1:45:34 AM
1796 Peter  Rasmussen Odder Atletik & Motion 44 1:45:53 AM
1571 Lars Vestergaard Jensen 52 1:45:57 AM
1953 Thue Sandgren Birk 24 1:46:00 AM
1161 Christian N. Frandsen Team Frandsen & Bak 53 1:46:04 AM
1402 Jens Vedersø Odder Fitness Center 45 1:46:12 AM
1986 Torben S. Nielsen 43 1:46:14 AM
1785 Per Dreyer Christiansen PI Østjylland 23 1:46:15 AM
1038 Andreas Markusen Hammel GF Løb og Motion 22 1:46:15 AM
1103 Bo Eybye Pedersen 29 1:46:21 AM
1495 Keld Agerbo Gylling Efterskole 47 1:46:26 AM
2105 Jesper Rahlff Odder 21 1:46:27 AM
1226 Erik Hansen 34 1:46:27 AM
1037 Andreas Højbjerg Nielsen 22 1:46:28 AM
1863 Rune Skov Pode Poulsen Trepkassen Runners 29 1:46:30 AM
1114 Breiner Madsen LIF Løb & Motion 46 1:46:35 AM
2041 Tim Nielsen Århus N 38 1:46:36 AM
1797 Peter Bastholm Hansen 40 1:46:38 AM
2023 Niels Peter Rasmussen 50 1:46:44 AM
1367 Jan Cortzen Horsens All Runners 44 1:46:45 AM
1712 Mikael Anker Madsen Tandlægerne i Svendehjemmet ApS 37 1:46:47 AM
1016 Anders Dreyer Christiansen 23 1:46:49 AM
1705 Michael Lee 38 1:46:52 AM
1392 Jens Jakob Elmegaard Steffensen 34 1:46:53 AM
2063 Frank Vilbæk Jensen BMI Motion 40 1:46:54 AM
1329 Henrik Ravn Odder IGF Atletik & Motion 48 1:46:58 AM
1355 Jakob Dahmlos Århus 1900 Motion 38 1:47:03 AM
1415 Jesper Høyer 53 1:47:07 AM
1131 Carsten Damgaard Andersen Hammel GF Løb & Motion 34 1:47:07 AM
1791 Per Pedersen 48 1:47:18 AM
1727 Mogens Kjærgaard HMF 47 1:47:24 AM
1250 Frank Holm 37 1:47:26 AM
1193 Dejan Brajkovic 34 1:47:27 AM
1456 Jørgen G D Jensen 42 1:47:28 AM
1439 John Møller Terkelsen 43 1:47:31 AM
1398 Jens Peder Kristensen KeyResearch 48 1:47:34 AM
1008 Allan Hyldgaard Jakobsen 35 1:47:34 AM
1352 Jacob Yding Sørensen 39 1:47:37 AM
1921 Søren Nordvig Ajstrup Strand Løbeklub 40 1:47:41 AM
1562 Lars Kjær Petersen Christiansfeld løbeklub 36 1:47:41 AM
1129 Carl Kr. Nielsen 62 1:47:42 AM
1699 Michael Herlev Schiønning AU 30 1:47:47 AM
1745 Nicolaj Hejslet Jørgensen 35 1:48:02 AM
1884 Steen Isdahl 43 1:48:02 AM
1937 Thomas Michael Redder Laursen 27 1:48:04 AM
1105 Bo Kristensen Spektrum Odder 51 1:48:06 AM
1194 Dennis Thomhav Jørgensen 34 1:48:14 AM
1887 Steen Karlsson 37 1:48:16 AM
1237 Torben Hermansen BMI Motion 51 1:48:18 AM
1706 Michael Newe Nielsen Dansk Supermarked A/S 33 1:48:21 AM
2060 Nicolai Thomsen Randers NV 34 1:48:28 AM
1190 Daniel Kai Jensen 32 1:48:31 AM
1913 Søren Høy Olrik 34 1:48:35 AM
1247 Flemming Würtz Holm 35 1:48:37 AM
1188 Dan von Qualen 37 1:48:37 AM
2035 Søren Storebjerg Hundslund Løbeklub HIF 49 1:48:38 AM
1030 Anders Rothausen Bystronic Scandinavia AB 40 1:48:44 AM
1328 Henrik Nielsen delika as 41 1:48:46 AM
1368 Jan Ekander Århus 1900 Motion 50 1:48:50 AM
1412 Jesper Egsmark 42 1:48:51 AM
1858 Rudi Jørgensen Horsens Brand & Redning 38 1:48:59 AM
1418 Jesper Lindgaard 30 1:49:03 AM
1839 René Gade Mikkelsen Kommunikationspartiet 28 1:49:05 AM
1931 Thomas Brund 39 1:49:07 AM
1445 Johnny Weisberg Sandager Laursen 24 1:49:10 AM
1952 Thorsten Thorson SMT 37 1:49:10 AM
1119 Brian Nielsen Gylling Efterskole 32 1:49:11 AM
1879 Anders Lildballe 35 1:49:17 AM
1225 Erik Christensen TM 45 1:49:20 AM
2072 Aksel Mølsted Odder 49 1:49:22 AM
1704 Michael Laustsen 33 1:49:24 AM
1024 Anders Hornbæk 39 1:49:25 AM
1661 Martin Christensen 40 1:49:26 AM
1229 Erik Skovgaard Møller 29 1:49:29 AM
1987 Torben Sørensen Hundslund IF 55 1:49:35 AM
1808 Peter Smith-Christensen 36 1:49:38 AM
1404 Jens Aakjær Madsen 20 1:49:40 AM
1825 Preben Eskerod Odder Atletik & Motion 46 1:49:42 AM
1336 Henrik Uldall Christensen 25 1:49:42 AM
1943 Thomas Rasmussen 35 1:49:42 AM
2038 Mark Olsen Århus 24 1:49:43 AM
1707 Michael Nielsen 31 1:49:56 AM
1079 Bent Abildskov Nielsen Symfoni Software ApS 49 1:49:58 AM
1290 Heine Søgaard delika as 37 1:49:59 AM
1949 Thomas Vincent TriChem ApS – interkemi 35 1:49:59 AM
1359 Jakob Støy Støy munkholm 28 1:49:59 AM
1830 Rasmus Christensen Århus 1900 Motion 31 1:50:00 AM
1458 Jørgen Kjersgaard 48 1:50:00 AM
1505 Kenneth Wiinholt Madsen TDC 47 1:50:00 AM
1775 Ole Viborg Århus 1900 Motion 58 1:50:01 AM
1573 Lars Aagaard 35 1:50:05 AM
1389 Jens Erik Andersen 60 1:50:09 AM
1777 Palle Højgaard Juul Symfoni Software ApS 33 1:50:12 AM
1667 Martin K Kristensen Århus 1900 Motion 43 1:50:14 AM
1261 Gert Nissen LETT Advokatfirma 36 1:50:31 AM
1395 Jens Lykke Sørensen Ajstrup Strand Løbeklub 40 1:50:44 AM
1403 Jens Aabenhus 42 1:50:44 AM
1758 Nino Arndt 38 1:50:45 AM
2005 Ulrik Knudsen 49 1:50:48 AM
1618 Mads Himmelstrup Himmelstrup & Co ApS 37 1:50:51 AM
1032 Anders Skovsgaard Trifork A/S 26 1:50:54 AM
2065 Steffen Meldgård Brædstrup 39 1:50:58 AM
2071 Kim Dinesen Solbjerg 39 1:51:07 AM
1072 Arne Nygaard Hammel GF Løb & Motion 54 1:51:07 AM
2022 Ulrik Kreutzfeld 27 1:51:11 AM
1788 Per Jørgensen TM 44 1:51:11 AM
1864 Rune Østergaard Sørensen 24 1:51:24 AM
2075 Paul Fox Wavin 37 1:51:25 AM
2028 Thomas Nielsen Odder 37 1:51:42 AM
1938 Thomas Mortensen 35 1:51:50 AM
1173 Claus Bang Christiansen 33 1:51:53 AM
1508 Kim Christensen consult2change 38 1:51:53 AM
1731 Morten Bach Svejbæk 36 1:52:05 AM
1883 Steen Ilsøe TDC 52 1:52:19 AM
1799 Peter Dahlin 46 1:52:24 AM
2057 Thomas Hansen Århus N 30 1:52:25 AM
1437 John Meirup Århus 1900 Motion 26 1:52:31 AM
1246 Flemming Sølvstad Nielsen 45 1:52:36 AM
1802 Peter Henriksen Århus 1900 Motion 41 1:52:41 AM
1356 Jakob Larsen 40 1:52:43 AM
1744 Nicolaj Christensen Simpson Strong Tie A/S 43 1:52:45 AM
1158 Christian  Møller Nielsen Odder Atletik & Motion 12 1:52:46 AM
2103 Niels Ebbe Schmidt 17 1:52:52 AM
1085 Bent Thorkild Øllgaard Christensen Silkeborg løbeklub 61 1:53:00 AM
2097 Heine Jørgensen Tranbjerg 35 1:53:01 AM
1364 Jan Brinck Symfoni Software ApS 50 1:53:05 AM
1891 Steffen Dalmose 51 1:53:06 AM
1755 Niels Skovgaard Møller 66 1:53:14 AM
1517 Kim Nissen Dansk Supermarked A/S 39 1:53:24 AM
2047 John Bang Jensen Århus N 45 1:53:26 AM
2044 Peder Larsen Them GF Løbeklub 62 1:53:26 AM
1366 Jan Børjesson LETT Advokatfirma 54 1:53:31 AM
1441 John Weaver 66 1:53:32 AM
1862 Rune Rasmussen KeyResearch 16 1:53:37 AM
2096 Jørn Sørensen Horsens 43 1:53:37 AM
1702 Michael Kent Rasmussen 46 1:53:38 AM
1228 Erik Poulsen 56 1:53:41 AM
1807 Peter Selch Bak Team Frandsen & Bak 52 1:53:44 AM
2067 Martin Rise Christensen Hou Maritime Idrætsefterskole 33 1:53:45 AM
1723 Mikkel Petersen Gylling Efterskole 15 1:53:45 AM
1373 Jan Markussen Philips Lighting 37 1:53:50 AM
1327 Henrik Møller Knudsen 48 1:53:51 AM
1997 Troels Bundgaard Sørensen 45 1:53:57 AM
1834 Rasmus Lundsgaard Larsen Kommunikationspartiet.dk 24 1:54:09 AM
1212 Ejnar Olsen Them GF Løbeklub 51 1:54:10 AM
1293 Helge Lynggaard Århus 1900 Motion 55 1:54:11 AM
1435 John Cyrill Harboe Schmidt Atletica Tri 41 1:54:14 AM
1401 Jens Skov Thomsen Horsens Brand & Redning 45 1:54:26 AM
1981 Torben Michaelsen 43 1:54:31 AM
1717 Mikkel Bregnhøj 21 1:54:35 AM
1784 Per Dinesen 50 1:54:38 AM
1885 Steen Jacobsen Odder Atletik & Motion 49 1:54:42 AM
1946 Thomas Søndergaard Sejrsen 38 1:54:48 AM
1895 Stig Elkjær Rasmussen 18 1:54:51 AM
1421 Jesper Lykke Johansen 23 1:54:52 AM
1241 Flemming Borring Horsens 48 1:54:57 AM
1866 Sander Ejlertzen 37 1:55:02 AM
1096 Bjarne Frederiksen HGF Løb & Motion 50 1:55:09 AM
1227 Erik Pedersen Århus 1900 Motion 57 1:55:13 AM
1974 Tommy Jespersen Hinnerup Løberne 47 1:55:15 AM
1832 Rasmus Hedegaard Advokathuset Århus/Odder 32 1:55:19 AM
1936 Thomas Leegaard Andersen 23 1:55:21 AM
1025 Anders Høedholt 19 1:55:22 AM
1407 Jeppe Lykke Hansen 23 1:55:25 AM
1719 Mikkel Braae Andersen Odder Atletik & Motion 34 1:55:40 AM
1552 Lars Bennedsen 45 1:55:47 AM
1082 Bent Kvist Vogensen 44 1:55:47 AM
1935 Thomas Holm Christensen 32 1:55:51 AM
1353 Jakob Biegel 31 1:55:57 AM
1486 Karsten Gottrup Århus 1900 Motion 31 1:55:57 AM
1018 Anders Elleby Nielsen 26 1:55:59 AM
1531 Leif Henning Jensen Århus 1900 Motion 61 1:56:06 AM
1537 Kristian Bjerre Andersen Gylling Efterskole 15 1:56:09 AM
1191 Daniel Pedersen 23 1:56:09 AM
1806 Peter Sejersen 53 1:56:13 AM
1326 Henrik Møgeltoft Lebeck 727 communication as 34 1:56:17 AM
1005 Allan Brohus LIF Løb & Motion 43 1:56:25 AM
1444 Johnny Christensen Horsens Brand & Redning 36 1:56:31 AM
1487 Kaspar Pedersen 21 1:56:32 AM
1124 Bruno Ejlskov 46 1:56:37 AM
1889 Steen Lauwring Andersen LIF Løb og Motion 54 1:56:48 AM
1335 Henrik Trust Den Grønne Slagter 41 1:56:57 AM
1563 Lars Kjærsgård Andersen 51 1:57:04 AM
2077 Ivan Mario Vallarelli Galten 39 1:57:08 AM
1792 Per Urban Olsen 48 1:57:10 AM
1999 Troels Vindbæk Stausbo 2mb Marselisborg Gymnasium 18 1:57:17 AM
1738 Morten Skou Skjoldager 20 1:57:48 AM
1098 Bjarne Højriis Kjær TM 44 1:58:06 AM
1766 Ole Hjerrild Johansen Horsens Brand & Redning 34 1:58:07 AM
1013 Allan Skødt jernbanehjemmeværnet 44 1:58:09 AM
1776 Palle Baggesgaard Fujitsu Runners 39 1:58:17 AM
1143 Casper Schmidt 37 1:58:20 AM
2007 Verner Larsen 51 1:58:26 AM
1875 Simon Birkholm Gylling Efterskole 15 1:58:41 AM
1617 Mads Graabek Johansen Powder Rangers 34 1:58:47 AM
1574 Lasse Frederiksen Probiler A/S 48 1:58:50 AM
1017 Anders Dreyer-Larsen 56 1:59:00 AM
1337 Hjalde Rud Markvad 24 1:59:13 AM
1307 Henning Boldsen 58 1:59:19 AM
1281 Hans Peter Bach 45 1:59:31 AM
1770 Ole Olesen 53 1:59:39 AM
1829 Rasmus Bendixen 15 1:59:41 AM
1106 Bo Lykke Jacobsen 44 1:59:42 AM
2070 Flemming Winther Hovedgaard 38 1:59:48 AM
1170 Christoffer Hartmann Vestergaard 21 1:59:48 AM
1616 Mads Bjerre Nielsen 38 1:59:50 AM
1837 Regin Bruun Kjeldbjerg Idrætsforeningen Flyvestation Karup 38 2:00:00 AM
1526 Klaus Bendixen 41 2:00:35 AM
2081 Søren Olsen TST 46 2:00:40 AM
1462 Jørn Borup 44 2:00:44 AM
1466 Kai Thor Hansen TDC 63 2:00:51 AM
1075 Benny Jensen Odder Atletik & Motion 42 2:00:53 AM
1504 Kenneth Sørensen Odder Atletik & Motion 35 2:00:53 AM
1429 Jim Klitgaard Paulsen Århus 1900 Motion 40 2:00:53 AM
1955 Tim Jarle 23 2:00:58 AM
1982 Poul Kruuse Petersen Århus 1900 Motion 46 2:01:05 AM
1338 Hugo Nielsen Århus 1900 Motion 67 2:01:05 AM
1081 Bent Kristensen 56 2:01:07 AM
1855 Robin Berg 44 2:01:26 AM
1252 Frank Wacherhausen tst-løb 48 2:01:32 AM
1497 Ken Kevin Sørensen Slukefter 47 2:01:34 AM
1331 Henrik Secher SATS 45 2:01:56 AM
1919 Søren Møllgaard 41 2:02:07 AM
1491 Kasper Lund Århus 1900 Motion 50 2:02:09 AM
1708 Michael Rahlff 24 2:02:24 AM
1136 Carsten Jeppesen 46 2:02:39 AM
1117 Brian Holst Jensen 36 2:02:44 AM
1284 Hans Thomsen 52 2:02:47 AM
1457 Jørgen Jensen Århus 1900 Motion 60 2:02:49 AM
1292 Helge Kragh Århus 1900 Motion 66 2:02:50 AM
1907 Svend Basballe Jensen Odder  Atletik & Motion 46 2:02:55 AM
1768 Ole Knudsen 57 2:02:57 AM
1510 Kim Franklin Klingenberg TDC 38 2:03:13 AM
1384 Jean Piet Agerbo Westh 35 2:03:13 AM
1658 Mark Westh 38 2:03:14 AM
1572 Lars Villumsen 42 2:03:16 AM
1882 Steen Højland Kjeldsmark 43 2:03:19 AM
1725 Minh Skov Motion Minhsport 34 2:03:33 AM
1841 René Maegaard Hemberg Horsens Brand & Redning 32 2:03:49 AM
1527 Klaus Franklin Jakobsen 34 2:04:06 AM
1547 Kurt Ladefoged Jepsen 40 2:04:07 AM
1729 Mogens Stramboe Jespersen 32 2:04:40 AM
1795 Per-Olof Larsen 62 2:05:34 AM
2033 Henrik Reuther Ulstrup 35 2:05:42 AM
1140 Carsten Stidsen 35 2:05:45 AM
1818 Poul Erik Jensen Århus 1900 Motion 77 2:05:59 AM
2000 Uffe Bruhn Hansen Vorre´s Marathonklub 61 2:06:00 AM
1001 Adam Emil Kauffeldt Løber 19 2:06:30 AM
1724 Mikki Sørensen Gylling Efterskole 15 2:06:38 AM
1671 Mathias Broundal 23 2:06:44 AM
1897 Stuart Kilpatrick 51 2:06:50 AM
1894 Stig Breinholdt Larsen 46 2:07:02 AM
1489 Kasper Andersen 22 2:07:05 AM
1116 Brian Fonnesbæk 32 2:07:45 AM
1120 Brian Pedersen 33 2:07:46 AM
1772 Ole Rasmussen MÅRSLET 46 2:07:47 AM
1455 Jørgen Cortzen AAIG 56 2:07:51 AM
1695 Michael Bech Thygesen 31 2:08:01 AM
1084 Bent Schierf Århus 1900 Motion 38 2:08:06 AM
1257 Frode Sømod Århus 1900 Motion 72 2:08:22 AM
1382 Janus Vandkrog 27 2:08:23 AM
1985 Torben Rosleff Odder Atletik & Motion 67 2:08:25 AM
1133 Carsten Gløvermose Nielsen 34 2:08:26 AM
1083 Bent Pedersen Århus 1900 Motion 76 2:08:38 AM
2059 Asger Nørlund Christensen Odder 46 2:08:43 AM
2102 Lasse Hovgaard-Boldsen Skanderborg 36 2:08:46 AM
1906 Sven Erik Kristoffersen Atletica 61 2:09:01 AM
1749 Niels Henrik Ravn Odder Fitness Center 43 2:09:21 AM
1812 Philip Møller MagicDrive 52 2:09:53 AM
2068 Jens Chr. Dam Andersen Odder 57 2:09:57 AM
1316 Henrik Gravgaard 51 2:10:39 AM
1534 Klavs Offersen Odder Atletik & Motion 70 2:10:45 AM
1221 Emil Vad Gylling Efterskole 17 2:11:10 AM
1915 Søren Kamper Larsen 33 2:12:21 AM
1390 Jens Holt 68 2:12:45 AM
1028 Anders Laursen 33 2:12:59 AM
1122 Brian Thorsgaard Hammel GF Løb & Motion 41 2:13:01 AM
1735 Morten Lund Jensen 36 2:13:22 AM
1243 Flemming Horsfeldt Horsfeldt & Partners ApS 45 2:13:26 AM
1283 Hans Terkelsen Århus 1900 Motion 54 2:14:31 AM
1434 John Christensen 54 2:14:32 AM
1496 Keld Ladefoged 60 2:15:05 AM
2085 Henrik Pallesen Silkeborg Løbeklub 44 2:16:37 AM
1934 Thomas Gummer 41 2:16:39 AM
1259 Gert Bernt Olsen Århus 1900 Motion 61 2:17:32 AM
1422 Jesper Notlev Århus 1900 Motion 46 2:18:07 AM
1399 Jens Peter Ilsøe 51 2:18:09 AM
2031 Niklas W. Jensen Ulstrup 17 2:19:39 AM
1859 Rune Carlsson 23 2:20:21 AM
1909 Søren  Stidsen Horsens Brand & Redning 34 2:20:46 AM
1080 Bent Jacobsen Gylling Efterskole 58 2:21:24 AM
1107 Bo Schøler 35 2:21:40 AM
1223 Erik Brender MTM Motion 57 2:22:53 AM
1703 Michael Kristensen Horsens Brand & Redning 36 2:22:57 AM
1195 Desmond Tan 35 2:23:45 AM
1570 Lars Tryk 45 2:26:22 AM
2017 Ivan Christensen Odder Atletik & Motion 14 2:26:26 AM
1567 Lars Pedersen 27 2:27:51 AM
2030 Flemming Andersen Overgaard Jønsson Maskinmesteren 27 2:35:59 AM

 

Hovedsponsor: